Mamici de Noiembrie - Decembrie 2007 (37)

Raspunsuri - Pagina 20

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Vasari spune:

Sheritra, felicitari pentru reusita si pentru efectele pozitive :).

Multumesc, Ralucis, cam aceleasi criterii le am si eu in cautarea pediatrului. Daca stateam in Militari iti ceream detalii, dar asa cred ca sunt cam departe. Eu nici nu stiu ce policlinici sunt in Dr Taberei, dar o sa ma interesez. Dr meu de familie e tocmai la Victoriei.

22+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dany26 spune:

Fetelor spuneati in capitolele trecute ca nu e bine sa dormim cu fata in sus....dar de ce oare?Adica nu e bine pt noi sau pt bebe?Ca eu de cand sunt gravida imi place asa de mult sa dorm cu fata in sus.....sau eventual pe partea dreapta dar 99% dorm cu fata in sus...

18+ ANDREI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dany26 spune:

mai, mai....se vede ca e lumea in concediu.....parca se crie mai putin asa imi pare mie......sau o fi si de la caldura asta....

18+ ANDREI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns RGE spune:

DANY...nu este indicat sa dormi cu fata in sus deoarece uterul apasa si bebe nu respira bine sau nu se oxigeneaza sangele nu stiu cum..oricum nu e de bine..in toate cartile pe care le am scrie chestia asta ca e periculoasa din tr 2

ROXANA 22+ GEORGE IONUT
"Doamne ajuta-ne sa ajungem sanatosi la termen!!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns RGE spune:

eu am spalat si in 15 minute mi s-au uscat toate rufele asa ca ma bag la calcat.....promit sa mai arunc un ochi...

ROXANA 22+ GEORGE IONUT
"Doamne ajuta-ne sa ajungem sanatosi la termen!!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns RGE spune:

CAMI..multumesc pt explicatiile referitoare la circulara..am auzit o gramada de tampenii si din cauza aia mi-e frica..cat despre eco morfologica sa sti ca eu una am fost multumita..a durat cam 45 minute...s-au masurat toate organele, oscioarele, absolut tot...intradevar masuratorile se fac in 2D..am inteles ca se vede mai bine pt doctori..apoi dr s-a chinuit vreo 15 min sa prinda poze cu bebe 3-4D insa nu s-a putut ca nu a vrut el si am renuntat i-am spus sa-l lase sa faca nani....am primit un cd cu filmult...poze alb-negru si vreo 4 pagini cu masuratori...

ROXANA 22+ GEORGE IONUT
"Doamne ajuta-ne sa ajungem sanatosi la termen!!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sheritra spune:

quote:
Originally posted by dany26

Fetelor spuneati in capitolele trecute ca nu e bine sa dormim cu fata in sus....dar de ce oare?Adica nu e bine pt noi sau pt bebe?Ca eu de cand sunt gravida imi place asa de mult sa dorm cu fata in sus.....sau eventual pe partea dreapta dar 99% dorm cu fata in sus...

18+ ANDREI




apasa bb pe coloana daca dormi cu fata in sus, si vei avea probleme dupa nastere cu ea. Bb sta bine, daca nu-i place iti trage un sut de avertizare, sau un pumn de control, si schimbi imediat macazu
Pufulet , pai mai bine sa fim cu moralu ridicat ca altfel cresc IR-urile!
Eu bio marin am luat de la sensiblu, au cam la toate farmaciile, e bun ca scade si colesterolul. Si am si magneb6 in geanta, am luat dupa primele IR-uri, cand le aveam 0.6 si 0.7, am luat magne si acu le aveam pe amandoua 0.5, iar stimabilu Iosup tot mi-a zis ca e org obositt/imbatranit. Daca asa ma vede d-lui !
Noroc ca sotu tot tanara si zvelta ma vede, si nu cat de groase mi-s ir-=urile.


Shery 21+ Alesia

my precious
eco-uri
burticuticuta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alfa_anca spune:

Shericutz ce simpatica esti. Si eu am un IR de 0.55 si se pare ca e crescut pt varsta sarcinii, asa ca ii dam inainte cu Magneziu si bio marin plus.

Anca 21+ Elena

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dany26 spune:

shery si Rge mersi de explicatii
Shery haioasa faza cu sotzu!!!

18+ ANDREI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns RGE spune:

SHERI....si unul pt sotul tau..IR-urile mele sunt peste 0,70

ROXANA 22+ GEORGE IONUT
"Doamne ajuta-ne sa ajungem sanatosi la termen!!"

Mergi la inceput