Mamici de Noiembrie - Decembrie 2007 (37)

Raspunsuri - Pagina 19

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns pussi spune:

anacamide aceia m-am hotarat pe AVENT ca au din toate...
Sterlizator as vrea normal! De perie nu am stiut Cu tetinele ... o sa iau doar cate sunt necesare. Cutiile de papa si lapte le-am vazut! mersi frumos!



PUSSI 15+ CONSTANTIN & ANA

Cum cresc Titi Mici

Poze Cu Titi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sheritra spune:

Bey am aterizat si eu de la cerclaj, va place ce fundita are fetita mea in par ? Sac ca n=o mai deoache nimenea.
Nu ne-a durut, anestezie generala, o zi in spital (sauna mai bine zis, am venit cu un ten perfect acasa) si cerclaj profilactic (adica preevntiv).
N-am avut si n-am nici o contractie.
De cand i-am pus cep e si mai activa, o fi nervoasa ca n-a iesit pe a ei? Ce credeti, am alintat-o prea mult? S-o chem pe Super-neni?

Shery 21+ Alesia

my precious
eco-uri
burticuticuta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns RGE spune:

SHERI bine ai revenit!!! ma bucur ca sunteti bine..multa sanatate in continuare!!.sarcina usoara pana la termen!!
..gata am sosit si noi.....ce sa va spun am un baiat super lung..(o sa creasca inalt ca ta'su)...avem 475 grame, fiecare organ, osci8or acolo unde trebuie si dezvoltat foarte bine...bineantelees aceeasi problema cu IR-urile..asta e ..nu avem ce face ......in rest ce sa va spun..bebe nu a vrut sa faca nici o poza 3-4D..s-a bagat cu capul in placenta si nu a vrut sa iasa de acolo...eu zic ca facea nani dupa cum arata...asta e alta data pozici..avem decat alb-negru..dar ne multumim cu faptul ca bebe este bine..multumim lui Dumnezeu si ne rugam sa fim asa pana la capat...DOAMNE AJUTA LA TOATA LUMEA!!!..dr mi-a spus sa mai merg la control peste vreo luna jumate ca nu am de ce sa mai merg..dar va dati seama ca nu o sa stau eu atat ....oricum o sa ne bucuram de acum incolo de aceasta perioada cat suntem inca subtirei.....va pupic pe toate si va urez sa aveti parte de aceleasi vesti bune cum am avut eu

ROXANA 22+ GEORGE IONUT
"Doamne ajuta-ne sa ajungem sanatosi la termen!!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alfa_anca spune:

Bravo, ROxana!
Ma bucur ca bebe George e bine si sanatos.



Anca 21+ Elena

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dany26 spune:

Shery felicitari pt "asigurarea" casutzei bebelinei tale!!!!! Si multa sanatate la amandoua in continuare!

RGE bravo, ma bucur ca totul e ok si cu tine si cu bebe.....sa inteleg ca si eu o sa am pb cu IR mereu...dar asta e...!

Fetelor eu am tensiunea 10 cu 6 oare e prea mica?!

18+ ANDREI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns RGE spune:

DANY..dr mi-a spus ca in cel mai rau caz bebe o sa se dezvolte mai greu....dar asta in cel mai rau caz..a zis ca de obicei nu trebuie sa ne alaramam si sa le bagam in seama..
am uitat..colul lung, inchi..cam 35 mm....dr a spus ca este normal si bun.

ROXANA 22+ GEORGE IONUT
"Doamne ajuta-ne sa ajungem sanatosi la termen!!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sheritra spune:

Dany, RGE merci frumos!
mie mi-a spus o prietena sa iau pt IR-uri Bio-marin plus, sunt naturale, i-au scazut ITR-urile la 0.3. Am inceput sa le iau si eu.
Miercuri merg sa repet morfo la CMU, sa vin si eu satisfacuta!

Shery 21+ Alesia

my precious
eco-uri
burticuticuta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns RGE spune:

SHERI..si unde gasesc BIO-marin..la farmacie sau la plafar..tu ai inceput sa iei..mie nu mi-a spus nici unul din dr sa iau ceva...decat sa incep treptat sa renunt la sare ..oricum am exclus-o...dar de fapt ce-i cu IR-urile astea???..am inteles ca in tr 3 e posibil sa creasca tensiunea ..

ROXANA 22+ GEORGE IONUT
"Doamne ajuta-ne sa ajungem sanatosi la termen!!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alfa_anca spune:

Si eu ma IR-urile putin crescute, nu f mult si mi-a zis dr sa iau in continuare Magneziu si bineinteles Bio Marin Plus.
IR reprezinta rezistenta pe artere sanguine uterine respectiv ombilicala. Si intradevar dc sunt prea crescute bebe poate avea salturi in crestere. EU stiu doar ca tb sa stam f calme si sa nu ne enervam ca facem si mai rau circulatiei sangelui prin artere.

Anca 21+ Elena

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pufulet74 spune:

Sheri, esti super cum reusesti sa iti pastrezi simtul umorului in orice situatie ! :)
Ma bucur ca sunteti bine amindoua, multe saptamini bune inainte :)
Roxi, felicitari pt rezultatele bune !


------------------------
Flory 20+
Is it really true ... ?

Homepage: www.almarl.tk

Mergi la inceput