Mamici de Noiembrie - Decembrie 2007 (37)

Raspunsuri - Pagina 15

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ancadragoman spune:

Anca ii spun sa imi scoata si poze 3d?
Tie pe Cd ti-a pus imagini 3d?

anca 20+

Maria
poze





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dany2007 spune:

Mai fetelor am si eu o mare dilema si scuzati-ma ca va stresez cu ea.

Doctorul meu ginecolog mi-a spus sa fac eco morfologica in sapt 17 -18, mi-am facut programare pentru saptamana 18 si 6 zile :). Darrr majoritatea imi spun ca ecografia morfologica este bine sa o fac dupa 20 saptamani. Acum am de ales sa fac eco la 18 si 6 zile sau la 22 saptamani intrucat dr. (Iosub) intra in concediu.

Si chiar sunt stresata, cand o fi mai bine la 18 sapt si 6 zile sau la 22 sapt.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ancadragoman spune:

Dany eu stiu ca se face intre 20-24 de saptamani .Cand intra Iosup in concediu?

anca 20+

Maria
poze





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anacami spune:

Anca,Oana bine ati revenit! V-ati bronzat???
Anca, si eu simt la fel cand imi creste pulsul- ca inima o ia la goana-asa am ajuns si la cabinet. Mi-a pus si senzori pentru elecrocardiograma, se pare ca totul este ok cu exceptia pulsului.La mine apare in special cand beau cafea si sunt agitata sa termin repede ceva
Dany,mergem la H. Amiral (am vrut initial la Modern, dar nu mai aveau locuri in perioada cand am vrut noi).Am vrut sa aiba neaparat piscina, atat din cauza lui Sebi cat si a mea.POate ne intalnim la o plimbare..sa-ti prezint neastamparatul meu..

Camelia, Sebastian (26 mai 2004) si Stefania

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns geany_bc spune:

Salutare fetelor.
Eu inca nu am plecat la mare, dar urmeaza cat de curand.
Peste 2 saptamani plec in Grecia la Paralia Katerini.
Abia astept.
Vreau sa va intreb ceva, ca de obicei.
Voi simtiti bebeul cum misca tare sau cand puneti mana pe burtica?
Asa fara sa pun mana pe burtica il simt destul de slab, chiar foarte putin, dar daca pun mana pe burtica il simt mai bine.

Geany 18+ si
Alexandru Cristian 13.12.2002

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dany2007 spune:

ancadragoman - de la Polisano mi-au spus ca Iosub va fi in concediu in perioada 21 iulie - 9 august.

Ce alti ecografisti buni mai cunoasteti in afara de Iosub, Pop si Herghelegiu ?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ellis spune:

Buna dimineata!
Burticile, cat de des va simtiti bebeii/ ii simteati la 18+; eu o simt doar seara in general pe la ora 21, nu prea o simt ziua.

pupici

Ellis18+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irina_stef spune:

hei fetelede la noi 3 ptr gravidutze si bebei sau bebeline!
mai de ieri mi-au curs cateva picaturi de colostru cred(imi dau eu cu parerea ca e)daca strang sfarcurile,care cum zicea ca trebuie facut cand incepe sa apara?adica ce trebuie sa facem la sfarcuri ca eu nu mai tin minte discutia aia?aaa,si sa va spun ca au inceput bebeii mei sa prinda amandoi odata energie,si zici ca se bat in burta cand misca,pana acum o faceau pe rand dar acum zici ca-s la concurs!

21+ cu si unsurpriza


-IRINA-

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Victo spune:

fetelor, ma omoara acidul asta gastric...
aseara iar am vomitat tot ce aveam prin stomac..in principal lapte..:(...
nu mai stiu ce sa mai fac..
si acu stau cu voma in gat...mai imi fac vant cu o cartulie..sa nu vomit augmentinu pe care l/am luat acum aproape 2 ore. gata, am terminat tratamentul. Doamne ajuta sa nu fac din nou si sa nu dau in candida...

20+ piticul Stefanut

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alfa_anca spune:

AncaD la mine nici macar imagini 3D nu mi-a aratat, atunci de unde sa mai puna ceva pe CD sau sa imi dea poze???? La mine nu a intrat DELOC in modul 3D, nu mai vb de 4D, desi am vb cu gravidutza mai mare careia i-a aratat si imagini 3D si 4D si i-a pus si pe CD (nu stiu dc i-a dat si poza, dar presupun ca da, ca nu e mare lucru). A, si ea l-a intrebat si lungimea copilului si i-a spus-o, eu nu am intrebat pt ca am crezut ca il spune el by default, ca tot citisem la mamici mai mari decat noi si ele marea majortiate veneau de la ecograf si spuneau si greutatea dar si lungimea copilului....

Anca 21+ Elena

Mergi la inceput