Mamici de Noiembrie - Decembrie 2007 (37)

Raspunsuri - Pagina 14

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns loub_erika spune:

ancadragoman,sa sti ca ai dreptate,inainyte de a ajunge in Franta imi spuneam,ce pacat ca vremea e asa...de rece,dar acum imi dau seama ca pot respira,mult mai bine aici decat pe canicula de la noi..,asa ca am sa va aduc un pic de vreme buna la pachet,ptr. voi!!!

18+ Angelina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxxi spune:

Buna dimineata mamici!
Ce faceti?
Eu nu vreau sa va sperii si pe voi, dar am fos tmuscata de o capusa....asa ca sunt foarte ingrijorata, pentru ca acum cativa ani am patit la fel si am facut ferba butonoasa, o boala f nasoala....Nici nu situ incoto sa o apuc si dc pot face ceva acum, dupa ce m-a muscat deja....aveti grija
Va pup

17+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns loub_erika spune:

Ok,burtici aveti grija de voi,eu va las ca plec la piata,pupici si o zi cat mai racoroasa va doresc si voua!!!

18+ Angelina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns RGE spune:

Buna dimineata fetelor..
urez si eu bun venit noilor mamici!!!!
.fetelor eu raportez cateva zile la munte...frig rau..aer curat, urcat mult pe munte, plimbari, nani mult..de mancare nu mai spun..dar mi-au prins foarte bine..as vrea sa ma mut la munte...astazi la 14 am programare la ecografia morfologica...eu momentan nu-mi mai schimb semnatura ca m-am saturat de atatea calcule..nici eu nu mai stiu in ce saptamana sunt..dr astia m-au dat pe spate..la fiecare ecografie ei spun alta varsta fata de ce stiam eu ca ar trebui sa fie....uitati aici poate va ajuta si pe voi...o sarcina normala are 280 zile, 10 luni (de 28 zile luna), 40 saptamani sau 9 luni calendaristice..
...

ROXANA 22+ GEORGE IONUT
"Doamne ajuta-ne sa ajungem sanatosi la termen!!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns creem spune:

Neata burtici! si multi multi pupici!

Dany, si eu am pulsul marit, l-am intrebat pe dr. si mi-a zis ca e normal sa fie mai marit in sarcina, iar apoi am si citit intr-o carte ca e normal.
In schimb nu e buna tesiunea mare - am vazut ca tu ai avut si 16 cu 9 ceea ce e cam mult. Trebuie sa ii spui dr. daca ti se mai intmpla.

Celor care au plecat in concediu le doresc Distractie maxima! si zile frumoase.

Eu azi merg la stomatolog

Pupici
19+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns darleena spune:

Neata burticoaselor!
Vin si eu dupa aproape 3 zile de mare
Am plecat vineri dupa-masa la mare si ne-am intors aseara.
A fost tare frumos! Am ajuns in prima seara in Neptun si ne-am cazat pana la urma in Olimp. Dar era o liniste mormantala; la 12 noaptea eram doar noi pe strada.
Hotelurile erau din secolul trecut...ne-a alergat fantoma lui Ceausescu pe acolo...asa ca sambata dimineata am plecat la Mamaia, unde era plin ochi. Abia am reusit sa gasim camera.
Vremea a fost super frumoasa si apa calda. M-am balacit ca un copil mic si am bagat-o si pe Kara la apa.
Din pacate ieri a batut vantul si m-am ars pe picioare (ca doar cu alea am stat la soare) iar acum ma ustura, si pe deasupra am si febra musculara ca am mers mult prin nisip (deh..conditia fizica isi spune cuvantul).
Acum merg ca o rata...in rest ma simt extraordinar.


20+ si baby Kara

Pana vine bubu

poze bubu mic

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ancadragoman spune:

Fetelor se mai vad pozele mele pe yahoo photos?
Ca am vazut ca nu mai merg

anca 20+

Maria
poze





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oana_r spune:

neata fetele

da,anca merg

si eu am fost la mare la mamaia,de joi pana duminica.

21+ Anya si Matei

bebe2

oana si matei(12 NOV.2003)+BB2
http://pg.photos.yahoo.com/ph/oana_r_76/my_photos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alfa_anca spune:

Neatza burtici!

Scuza-ti absenta de peste week-end, dar de-abia m-am tarat peste el ca mi-a fost ingrozitor de cald. Din pacate nu am apucat sa ne punem aer conditionat acasa si acuma e prea tarziu, nu stiu cum voi trece peste vara asta. Ieri iar am avut o criza de inima (tahicardie) pe la pranz si lucrez in continuare de acasa. Iar saptamana viitoare plecam si noi in concediu si abia astept sa scap macar cateva zile de bucurestiul asta infernal.
Dupa cum va spuneam vineri am plecat seara sa ma tund (si apropo ca m-am tuns aproape periutza ca de atunci sotzul imi spune doar baietel, si cred ca Elena ca zice ca are 2 tatzi si nu o mama si un tata) si dupa ce am asteptat 20 de minute autobuzul in caldura, cand a venit era aglomerat dar sa se gaseasca cineva sa iti dea un loc, sufletul si se vedea clar burta mea ca aveam un tricou mulat pe mine, dar se pare ca in zilele noastre nu mai exista omenie. Abia am ajuns la destinatie cu 2 tentative de a cobori din autobuz, dar am zis ca pe urma iar tb sa astept 20 de minute urmatorul autobuz. Cumplit.

Vreau si eu sa urez BUN VENIT noilor mamici , sa aibe saricni usoare si bebei sanatosi (si am o rugaminte la fetele care mai fac modificari pe prima pagina, cand adaugati mamici dc se poate sa modificati si in fraza aceea de inceput nr total al mamicilor si bebeilor fraza aceea cu "Suntem un grup de ....si etc". Va multumesc!)

Dany2007 nici mie nu mi se par OK valorile pulsului tau si tensiunii, parca prea oscilante. EU in general am tensiunea 12-13 cu 7-8 (ultima data am avut-o 12 cu 8. Dar cu pulsul si eu am probleme (acele crize de tahicardie care sunt din cauza caldurii) si mie dr mi-a explicat ca normal pulsul este pana in 74 hai 80, dar peste nu mai e in regula. SI drept dovada ca atunci cand creste pulsul imi simt inima ca o ia la fuga si am ameteala si simt ca imi lipseste oxigenul.

bb VACANTA PLCUTA!

AncaD bafta maine la Iosup, si sa vii numai cu vesti bune. Tu sa nu pleci ca mine fara sa ceri 3D .

Parca vroiam sa zic mai multe da am uitat, asa ca incheie aici si mai revin.

Va pup si va doresc o zi si o sapt minunata.

Anca 21+ Elena

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dany26 spune:

NEATZA gravidutzelor!

anacami...ce tare chiar poate ne vedem pe acolo.....noi ne-am luat 6-12 iulie la Hotel Astoria voi?!

18+ ANDREI

Mergi la inceput