Mamici de Noiembrie - Decembrie 2007 (37)

Raspunsuri - Pagina 13

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ancadragoman spune:

Neata fetele
Gata de azi sunt la munca si vreau sa va spun ca nu imi este bine deloc,am o stare de moleseala si de lene
Maine merg la eco la Iosup si aia astept
Bun venit ptr noile mamici si sarcini usoare iar celor care pleaca in concediu le urez distractie placuta si odihna multa.
O zi buna burtici


anca 20+

Maria
poze





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pufulet74 spune:

Ancule, speram ca trece repede
Te cred ca nu ai chef, mai ales la caldurile astea ... mergi cu metro-ul?


------------------------
Flory 20+
Is it really true ... ?

Homepage: www.almarl.tk

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anacami spune:

Buna dimineata!
Pufulet, incerc;oricum eu am multe lucruri de la Sebastian (patut, leagan, cadita,marsupiu din acela de la 0 luni,etc).Mai facuse cineva una, nu mai stiu exact parca Anaca sau Victo.Sunt multe lucruri care se gasesc in listele de la subiectele dedicate, dar care nu mi-au folosit la absolut nimic-le-am aruncat (in special cosmetice) sau le-am folosit f.tarziu
Anca,bafta! iti tinem pumnii

Camelia, Sebastian (26 mai 2004) si Stefania

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ancadragoman spune:

Flori merg cu metroul dar de la metrou pana la birou am de mers 2 statii de troleu...pe mine drumul asta ma omoara dar parca nu pot sa stau tot timpul in medical

anca 20+

Maria
poze





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pufulet74 spune:

Ana, tocmai de aia, ca stiu ca ati mai zis ca sunt multe lucruri care nu le folosesti insa cum eu nu ma pricep imi prinde tare bine daca imi zici tu care ai experienta de fapt ce folosesti si ce nu.
Eu vreau sa cumpar ce e necesar, nu avem nici spatiu si nici atitia bani incit sa cumparam nu stiu ce chestii doar pentru ca sunt frumoase.
Vreau sa am tot ce ii foloseste la bebe si sa fie ok, dar nu nu stiu chestii care nu sunt de fapt necesare.
Stiu ca la un moment dat am citit ca trebuie musai cel putin 6 biberoane si inca ma tot minunez de ce, poate este o explicatie insa eu nu mi-am dat seama


------------------------
Flory 20+
Is it really true ... ?

Homepage: www.almarl.tk

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anacami spune:

este un ex. f. bun; exista 2 cazuri:
- unul in care alaptezi si nu iti trebuiesc (multe) biberoane-eventual unul-doua in cazul in care sunt probleme cu "tehnica" si ii dai laptic muls de la tine (desi cateva zile pana la rezolvarea "problemei" se poate da cu lingurita sa nu s invete cu biberonul si sa refuze sanul); in acest caz iti trebuie eventual o pompa de muls, pentru ca la inceput sunt suisuri si coborasuri in productia de lapte
- unul in care nu alaptezi dintr-un motiv sau altul- iti trebuiesc biberoane dar nu mai ai nevoie de pompa (pt. oprirea lactatiei se dau medicamente, se folosesc anumite tehnici, pompa nu pt. ca stimuleaza si mai tare).
Sunt lucruri care se pot cumpara imediat dintr-u nsupermarket/ farmacie, la nevoie. Nu are rost sa le cumperi degeaba

Camelia, Sebastian (26 mai 2004) si Stefania

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns loub_erika spune:

Buna dimineata,azi m-am trezit mai devreme,ca am un chef de a merge in piata,sa vad hala de peste si legume,fructe....,aici unde sunt in Franta e un orasel tare frumusel si medieval un pic,asa ca au un stil de asi aranja marfa pe tarabe in piata de iti vine sa mananci non-stop...! Aici e ora 7.45,o ora in minus,fata de Romania...,asa ca sunt matinala! Pacat ca e c-am racoare,sunt doar 17 grade,parca e toamna..,asta e ma mai racoresc pana vin in Romania,peste o sapt.
Distractie placuta celor care pleaca sau care au plecat deja in concediu,sa aveti parte de momente frumoase...!!!

18+ Angelina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ancadragoman spune:

Erika 17 grade???????????
Profita cat poti ca o sa vii in cuptorul asta de tara si at sa vezi ......

anca 20+

Maria
poze





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns loub_erika spune:

anacami,eu am sa alaptez ,asa sper...,la mine in familie oricum nu au fost probleme cu alaptatul,plus ca suntem si dotate dar asta nu are nici o legatura...,eu cand m-am nascut am avut si un baietel care a avut mai putine provizii de lapte la mamica lui asa ca am impartit in spital lapticul,tare mi-ar place sa il cunosc intr-o zi,plus ca mama se cunoaste cu femeia respectiva!!

18+ Angelina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pufulet74 spune:

Si eu sper sa alaptez sa vedem cum o sa fie in practica, ca sunt convinsa ca e cel mai bine pentru amindoi :)
Trebuie sa ma documentez cu tehnici de alaptat, furia laptelui, ce faci, etc


------------------------
Flory 20+
Is it really true ... ?

Homepage: www.almarl.tk

Mergi la inceput