Mamici de iulie-august 2007 (67)

Raspunsuri - Pagina 9

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Ashera spune:

Tocmai m-a sunat sotul ca la el la lucru sunt cateva cazuri de varicela. Si vrea sa stie daca il mai primesc acasa . Am sunat-o repede pe mama si mi-a zis ca am avut toate bolile copilariei, inclusiv varicela. Credeti ca mai e vreun pericol ptr bb? Sa imi primesc sotul acasa sau sa il las sa doarma vreo doua nopti in masina ?

32+

Christian

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns brazuca25 spune:

Ashera nu sunt eu medic dar nu mi se pare vreun pericol.

Denisa Maria
Mai sunt 5 saptamani!!!

poze cu noi + poze cununie
hainute bebe Denisa Maria

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mioara2004 spune:

Buna fetelor!
Felicitari pentru Anto si micuta Sonia!!
Eu azi am lipsit, ca am fost la cuafor, m-am vopsit, tuns...sa stau linistita...
Parca ma simt tot mai bine, nici nu m-am simtit obosita; in schimb ma supara caldura asta, pentru ca o zi am mancat si eu inghetata sa ma racoresc si parca ma doare gatul! Asa ca beau doar apa calda - la tempeartura camerei si nu prea am voie sa stau in curent, ca ma cunosc si imediat incep sa stranut...etc. Asta mi-ar mai lipsi!
Fetelor si eu o sa va anunt printr-un SMS, ca sotul nu e fan internet, asa ca nu-i mai dau o sarcina in plus. Are deja o lista 'de facut' cat timp sunt eu la spital.
Mi-am notat niste numere de mobil de pe email comun.


Mioara 38+ Doru Andrei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ilenutza spune:

Fetili, detaliez mai tarziu cu concediul parental, ca acu' fac piureul!

Da' sa stiti ca e platit!!!

Ile 35 si Victor ( 22 dec 2005)
AMR 05 sapt.
www.onetruemedia.com/shared?p=298317a6ed3728312027b9&skin_id=0&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Paste 2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ashera spune:

Brazuca, asa ma gandeam si eu . Atunci il primesc pe tati acasa daca vine cu o inghetata .

32+

Christian

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ashera spune:

Ile, iar gatesti ? . Ii rasfeti pe ai tai . Din partea mea ai toata admiratia . Ce gatesti azi ?

32+

Christian

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ilenutza spune:

Concediul parental:

1. Convingerea taticului: NUuuuu, ca nu a luat nimeni din firma.Ca astia de la Legal nu au auzit de asta, ca toti colegii au facut ochii mari cand a spus ca el o stea 15 zile= 3 sapt. acasa, etc.
Sfat: trimis sotul cu cerere scrisa, atasat legea si normele de aplicare, aprobat, of corz- unde-i lege nu-i tocmeala

2.Convingerea medicului de familie (al taticului, nu al vostru: dus legea+adeverinta gata scrisa

3.Un tatic triumfator, fericit ca a stat aproape o luna acasa ( io am nascut inainte de Craciun si au fost si zilele libere de sarbatori)- ceea ce nu i s-a mai intamplat din facultate, privit chioras de colegi _ ca deh, asta e mai cu mot, ei nu au stiut, firma ii imbrobodea ca doar 3 zile au dreptul, etc.

Succes!

Edit pentru Ashera - tre' sa gatesc ca e piticu' care are nevoie de mancare proaspata si variata, ca mai mult de 2 ori nu 'serveste' din acelasi fel.Am avut perioade cand era V. mic si nu manca mancare cand nu gateam nimic ca eram obosita si nu aveam timp, o sa vedeti voi.Acu' imi scot parleala!Si in plus imi place sa gatesc.Iar de cand am masina de vase e chiar o placere!
Meniul de azi :supa de pui cu taietei de casa, pollo italiano cu sos de maioneza si smantana, garnitura piure, compot de fructe

Of, ce bine era daca era Anto de p=acilea o intrebam si eu ce si cum!

Luna da , ma pregatesc ce sa fac acu'?Dar tu ce ai bre? ai cazut in butoiul cu melancolie?Am tot vrut sa te intreb: pentru sotul tau e primul copil?


Ile 35 si Victor ( 22 dec 2005)
AMR 05 sapt.
www.onetruemedia.com/shared?p=298317a6ed3728312027b9&skin_id=0&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Paste 2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns estecri spune:

feteeelooorrrr, am toata casa intoarsa ca harnicul de barbatu-miu azi s-a hotarat sa puna parchet in camera lui bebe(e inginer de meserie deci va dati seama in cat timp il pune!!). Nu ar fi o problema doar ca nu m-a anuntat si pe mine sa ma pregatesc psihic sa am casa intoarsa...Zice ca pana la noapte termina...sper sa fie asa...ca daca nu iau zidul karligutei cu toate taxele impuse....
Multumesc fetelor care m-au felicitat pt cele 36 de saptamani ale lui bebe....Intr-adevar nu mai e mult...mai ales ca o sa fac si cezariana ..dar inca nu stiu exact data...pe 29 merg la medic si va spun ca sa ma treceti si pe mine in listuta
pup fete dulci

sorina 36+
poze1
poza2
uite asa cresc 23 saptamani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristina_ana spune:

Nico, din pacate stiu ca din saptamana 32 nu iti mai da nici un medic de familie concediu medical. Sunt obligati sa iti dea prenatal. Si eu as fi vrut sa mai aman prenatalul, ca sa iau si eu bani mai multi , dar nu s-a putut!
Ilenutza, si eu tot ii zic sotului meu de legea aia cu taticii, dar zice ca nu ii dau lui zile libere de la serviciu, ca n-a mai auzit de asa ceva!!! Treaba lui, daca nu vrea sa stea acasa, il las in pace! Tu ai grija cu , ca tare imi e ca lui ANto de la asta i s-a tras! Si o intrebare off-topic: masina de spalat vase spala si oalele? Si daca da, le spala cit de cit bine? Ca si eu vreau sa-mi cumpar, dar doar pentru farfurii si tacamunri nu dau atatia bani. Macar sa stiu ca ajuta la ceva!
Andicu, gata, m-ai convins si tu: il fac rac pe bebe!!!! Sper ca am intrat deja in zodia asta, ca astazi am avut o groaza de contractii dureroase si vad ca inca le mai am. E adevarat ca am si iesit pe afara, acum sunt in pat si poate or sa ma lase, sper sa nu va fac si eu o surpriza la noapte, ca la mine e inca mult prea devreme!

Cristina, 33+ si bebe scump

POZE
POZE BURTICA SI BEBE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamii spune:

cum sunt contractiile dureroase mai exact?!EFECTIV nu shtiu ce te doare... km kt de rau?

Mergi la inceput