Mamici de iulie-august 2007 (67)

Raspunsuri - Pagina 8

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns BBlushaMe spune:

Mamii da-mi si mie niste somnik! Eu nu pot dormi deloc. Hulubai toata noaptea prin casa de nesomn:)

Anda 34+ si Luana Nicole

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ashera spune:

Multumesc mult fetele . O sa mai fac o incercare luni si o sa merg la med de familie cu adeverinta listata. Slabe sanse insa. Va reamintesc ca e aceeasi medica, care nu stie sa calculeze sarcina in saptamani si imi cere scrisoare de la gineco in care sa scrie in ce luna sunt la 32 sapt ! . Si de aproape o sapt se gandeste daca sa imi dea sau nu prenatal. Inca nu mi-a dat.

32+

Christian

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns BBlushaMe spune:

Doamne ce cald e si azi! Am sa ma topesc de atata caldura. Voi cum rezistati? Eu nu mai stiu cum sa ma racoresc.

Anda 34+ si Luana Nicole

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns brazuca25 spune:

Eu ma lupt cu caldura cu multa apa cu gheata. Si toata lumea ma bate la cap ca sunt nebuna ca o sa racesc. Uite ca nu am racit pana aku si macar ma simt mai bine cu caldura.

Denisa Maria
Mai sunt 5 saptamani!!!

poze cu noi + poze cununie
hainute bebe Denisa Maria

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamii spune:

si eu sunt in aceeashi situatie cu caldura... va recomand un prosop ud pe picioare.... pe la ceafa din cand in cand... pe maini eu asha reushesc sa ma racoresc ktusi de kt..si multaaaaaa apa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioana75 spune:

Ashera, nu te supara, dar de ce mai stai inca la "curca" de dr? (ce mi-a placut expresia, Meda) Nici dr mea nu stia nimic despre asta la prima sarcina, dar i-am dus eu adeverinta de pe DC si mi-a semnat-o.
Lia, si eu vreau sa-mi intreb ginecologul despre antitetanosul asta. Dar dr de familie a incercat sa ma abureasca, ea nu-si da seama ca o verific orice ar zice?

Ioana, mama Mirunei (25.08.2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nma spune:

Luna sa te simti mai bine.

Anda eu imediat merg sa fac un dus ca nu mai pot.
de desteapta ce sunt am mai lasat si fierul de calcat in priza vreo 3 ore. si ma mai mir ca e asa de cald in casa.
la ora 18.00 am intalnire cu dr. ginecolog. sa-mi tineti pumnii ca sa-mi dea ceva concediu ca inca nu vreau sa-mi iau prenatal. asi vrea sa o mai lungesc putin.

Ashera de ce nu schimbi medicul?

Mamii profita cat poti de somn caci imediat vine bb si nu prea o sa mai ai tu timp de somn.

nico31+ 21.07.2003
poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nma spune:

incep sa o iau razna rau. acum am intrat in bucatarie si pe aragaz aveam cateva sticle cu sirop puse la sterilizat. bineinteles ca trebuiau oprite de ceva vreme.

trebuie sa renunt la harnicie sa nu dau foc la casa.
acum chiar ma duc la un dus rece

nico31+ 21.07.2003
poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Luna1 spune:

Fetelor mersi de pupicuri. Lasa ca imi revin eu si iar va inebunesc de cap.

Si daca tot v-ati apucat de nascut asa in grup, gata nu mai naste nimeni ca tare am chef de o galerie.

Va pup

Luna 32 sapt+
Adelise Raluca si Cosmin

Is the final countdown!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns paticut spune:


Buna dupa-amiaza fetele

v-am citit toata ziua dar nu am putut sa va scriu.. de caldura.. problemele de servici.. si multe altele...

in primul rand vreau s-o felicit pe Anto si sa-i urez toate cele bune si de la noi...o Gabriela papacioasa, si cuminte de care sa fie mami mandra si tie Anto refacere rapida..

ce se intampla de nu mai avem vesti de la nou-nascute? nu a mai vorbit nimeni cu Alinutele? haideti fetelor.. sau sotiorilor.. mai spuneti-ne si noua una alta....

D-na Jadi? cum te simti? pregatirile in toi?, mai treci si mata pe aici si ne mai impartaseste din optimismul dvs de ultima suta de metrii.

Mrs Hook, speram sa te vad pe aici si sa ne spui cum te mai simti..?

Valen cum se mai simte Sarah? cum te descurci?

deocamdata atat.. noi inca asteptam titrul de anticorpi antiA.. in curand ma sui pe pereti de nerabdare si de frica.. noroc cu voi ca va citesc si mai trece timpul.. daca nici luni nu-l am cred ca ma duc la instit. de hematologie si cer sa mi-l faca in regim de urgenta (adica max 24h)..

va sarut pe toate,

Paticut 33+ cu bebe Rares

Mergi la inceput