Mamici de iulie-august 2007 (67)

Raspunsuri - Pagina 7

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns brazuca25 spune:

Eu stiu ca doar de la medicul de familie.

Denisa Maria
Mai sunt 5 saptamani!!!

poze cu noi + poze cununie
hainute bebe Denisa Maria

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns BBlushaMe spune:

Buna, fetele!
Acum am ajuns acasa si eu!
Azi am fost la medic cu ultimul set de analize pe care mi le-am facut si a fost tare mandra de mine ca totul e foarte bine. Sunt foarte happy!

Anda 34+ si Luana Nicole

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns amameda spune:

Multumesc barzuca25.Pare rau ca nu poate sosu...Dar mai bine serviciul!!
Am dat si eu o cautare pe goog pt concediu parental si curs de puericultura si m-am lamurit.
Taticii medici si asistenti dau doar test iar restul curs si test la medicul de familie.
Ashera aminteste-i curcii de dr. ca a facut in facultate puericultura in anul 4 sau 5 si ca e tare rusine sa nu stie ce e aia mai ales pt. un dr.



Model formular curs am gasit aici: http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=14066

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns brazuca25 spune:

Exista undeva la sectiunea Legislative de pe forum un formular tip pe care sa il completeze medicii de familie...eventual te duci direct cu hartia si pune doar parafa si semnatura.

Denisa Maria
Mai sunt 5 saptamani!!!

poze cu noi + poze cununie
hainute bebe Denisa Maria

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns amameda spune:

Am editat eu mesajul anterior si am scris adresa unde gasiti formularul.
Sa-ti dea DD sanatate Ilenutza ca ai amintit de concediu.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns liadorian spune:

Ioana, si pe mine ma tot cauta medicul de familie cu antitetanosul asta. ginecologul mi-a zis ca daca am chef, sa-l fac, daca nu, nu. Si sincera sa fiu, sunt satula de intepaturi...
Luna, !
Ashera, o adeverinta poti printa de aici de pe forum, de la Legislative. Era acolo un topic foarte bun pe tema asta, aveai si legea care se aplica in cazul acestui concediu. cu adeverinta gata printata te duci la medicul de familie si o rogi numai sa completeze si sa stampileze, ca de restul te ocupi tu.
Anda, felicitari pentru rerultatele bune la analize! Ai si de ce sa fii mandra!

LIA si domnita Miruna Demetra
Am inceput numaratoarea inversa!
Mai avem 6 saptamani!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns valen spune:

Waw, Antoanela, ce surpriza!!!! felicitari pt. Sonia Gabriela, sa fie sanatoasa si cumnite!! Ma bucur tare mult pt voi.le felicit si pe celelalte 3 mamici, Mioara, alina si Anya si le asteptam sa ne povesteasca cum au venit pe lume d-rele.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamii spune:

m.am trezit a 2 a oara...am un somn de nu mai shtiu de mine ash dormi incontinuu....pheww sa fie bebe kre ma trage la nany?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns BBlushaMe spune:

Draga Lia,
Analizele mele sunt mai bune ca cele de la inceputul sarcinii. Eu ma asteptam sa fie nasoale, mai ales glicemia. Mananc foarte multe dulciuri. Nu ma pot abtine.
Deja ma vedeam in fata doctoritei care imi facea morala. Am scapat!


Anda 34+ si Luana Nicole

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Timi07 spune:

Felicitari Antopt bebelina!!!!!!!Sanatate si mult noroc in viata ii doresc, iar tie sa te refaci cat mai repede si doar zile senine alaturi de familia ta.

Timi
34+

Mergi la inceput