Mamici de iulie-august 2007 (67)

Raspunsuri - Pagina 10

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns estecri spune:

v-am spus eu intr-un mesaj trecut ca pana mai citesc eu cele cateva pagini cu care am ramas in urma mai acem parte de o nastere....Deeeeeeciiiiiii ANTO felicitari ...sa-ti traiasca SONIA sa fie frumusica si desteapta ca mami si sa nu uitam ce-i mai important sa fie sanatoasa si papaciosa...
pup fete dulci si printese si printisor...

sorina 36+
poze1
poza2
uite asa cresc 23 saptamani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristina_ana spune:

Mami, cind ai contractii dureroase te doare rau burtica in partea de jos, uneori si spatele, si burtica e tare. La mine durerea e destul de mare, nu ma mai pot misca pana nu trece si parca ma taie prin burta. Dureaza maxim 1 minut,

Cristina, 33+ si bebe scump

POZE
POZE BURTICA SI BEBE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns valen spune:

Paticut, merci de intrebare. Sarah e ok, desi a varsat si aseara; ieri am facut 4 aani de la casatorie si-am zis sa iesim si noi sa ne destindem putin, asa ca i-am dat si Sarei sa manance tot ce a vrut:cartofi prajiti, carne de porc, varza murata plus alte chestii "cah" si in consecinta a vomat. Eu cred ca nu e altceva, decat inconstienta noastra. De descurcat, da, ma descurc, asta sa fie singura problema.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ilenutza spune:

Si io pana l-am convins pe al meu sot!!!!!Le e frica sa iasa in fatza!.De ce sa nu ii dea daca asta e legea!Dar mai intai trebuie sa ceri!

Ile 35 si Victor ( 22 dec 2005)
AMR 05 sapt.
www.onetruemedia.com/shared?p=298317a6ed3728312027b9&skin_id=0&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Paste 2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ddanagh spune:

Fetelor, sunt . Ma asteptam si eu la mai multe pareri legate de mesajul cu cursul de respiratie. In afara de Nikole cred ca nu l-a mai citit nimeni si eu m-am chinuit mai bine de juma de ora sa va redau cat mai exact informatiile primite. Sau doar eu si cu Nikole suntem singurele curajoase care ne incumetam sa scoatem grefa pe unde vrea natura si restul faceti cezariana? ca asa va iert.

Dana S36 + cu Daria Stefania

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ghinetz spune:

Mi se pare mie sau azi a fost slaba miscare pe forum. A! stiu! Va pregatiti bagajul!

Dana, ma gandesc ca glumeai cu supararea. Sigur ti-am citit mesajul, chiar si eu care fac cezariana si, in anumite limite, exersam respiratia. Dar vezi...nu am simtit nevoia sa si scriu impresii despre. Chiar nu ai motiv sa . Cred ca fetele care nasc natural apreciaza efortul de a le oferi aceste informatii.

Oana 35+ Victor-Constantin si Stefan-Vladimir 4ani+





"unui copil trebuie sa-i dai radacini si aripi"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ilenutza spune:

Dana un pentru tine sa nu mai fii suparata!

recunosc ca nu am citit - eu am facut un curs la prima sarcina iar exercitiile de respiratie stii cat mi-au folosit?Ghici- mai deloc!Uiti de toate , asta este!

Ile 35 si Victor ( 22 dec 2005)
AMR 05 sapt.
www.onetruemedia.com/shared?p=298317a6ed3728312027b9&skin_id=0&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Paste 2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristina_ana spune:

Dana, nu mai fii suparata!. Si eu am citit tot mesajul tau si e foarte frumos din partea ta ca te-ai gandit si la noi! Dar sa stii ca din pacate am aceeasi parere ca si Ilenutza, ca si eu am experimentat ceva dureri de nastere: doare atit de tare, ca nu iti mai amintesti de nici o respiratie si tot ce conteaza in momentele alea e sa se termine cit mai repede, parca iti ia cineva mintile in momentul acela! Nu vreau sa sperii pe nimeni, dar la mine asa a fost: nu ma mai gandeam decit sa imi faca odata epidurala aia.
Dar oricum am sa iau aminte si la ce ai scris tu acolo, ca poate de data asta o fi altfel si imi iese si mie respiratia ca la carte!

Cristina, 33+ si bebe scump

POZE
POZE BURTICA SI BEBE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ddanagh spune:

Pai, sincer Ile asta mi-a zis si mama si ma bufneste rasul cand o aud si de la tine. Insa tocmai asta asteptam. Macar sa nu ma respir pe aici prin casa ca nebuna. Il mai sperii si pe sot.

Oana Nu ma supar eu asa usor insa prea m-am strofocat dimineata sa concep. Parca scriam o scrisoare de dragoste. Scriam, citeam, stergeam, iar scriam. Vroiam sa redau cat mai exact sa vad daca vi se pare folositor. Mai ales ca am dat 900,000 lei pe cursul asta Sotul nu stie.

Dana S36 + cu Daria Stefania

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nma spune:

acum intru sa ma plang si eu si musai trebuie sa-mi dati voie.
am fost la medic. mi-a dat vesti proaste. maine ma internez (am cobit eu caci voiam CM). bb vrea musai sa iasa desi eu i-am explicat ca nu e voie. colul e foarte scurt, dr spune ca mai mare de 1 cm nu are cum sa fie, dar e inchis. stiu ca e greu sa aproximeze cat e colul, dar la eco nu mi-a spus decat ca e inchis si nu mai conteaza lungimea desi am spus ca vreau sa stiu cat este. daca am inteles eu bine bb nu a iesit inca caci colul e orientat posterior (adica e greu sa masurat la eco)si asta ar fi norocul meu.
trebuie facute perfuzii cu ginypral (nici nu mai stiu cum se scrie), multa vit C si celestone. ca sa ma mai stresez putin celestone nu se gaseste. l-am trimis pe sot sa caute ceva echivalent. nici vit C fiole nu se mai gaseste de ceva vreme.
m-am cam speriat caci deja vorbeam de sansele lui bb, ce fac daca nasc aici, cum sunt tratati prematurii, dar incerc sa fiu optimista.
sincer asteptam vesti bune. speram sa nasc in 15 august. si de fapt tot sper.

nico31+ 21.07.2003
poze

Mergi la inceput