Mamici de iulie-august 2007 (67)

Raspunsuri - Pagina 11

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns cristina_ana spune:

Dana, eu sunt convinsa ca respiratia aia e foarte folositoare, ideea e sa mai fii tu normala la cap in momentele alea si sa iti mai arda de asa ceva!

Cristina, 33+ si bebe scump

POZE
POZE BURTICA SI BEBE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nma spune:

quote:
Originally posted by ddanagh

Fetelor, sunt . Ma asteptam si eu la mai multe pareri legate de mesajul cu cursul de respiratie. In afara de Nikole cred ca nu l-a mai citit nimeni si eu m-am chinuit mai bine de juma de ora sa va redau cat mai exact informatiile primite. Sau doar eu si cu Nikole suntem singurele curajoase care ne incumetam sa scoatem grefa pe unde vrea natura si restul faceti cezariana? ca asa va iert.

Dana S36 + cu Daria Stefania



dana am citit, dar putin caci eu stiu ca fac cezariana

nico31+ 21.07.2003
poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristina_ana spune:

Off, Nico, prin ce emotii treci si tu!!!! Lasa, ca daca nu e deschis colul o mai poti tine asa saptamani intregi! Si eu sunt cam speriata, ca vad ca de citeva ore nu ma mai lasa contractiile, cu tot cu gynipral.

Cristina, 33+ si bebe scump

POZE
POZE BURTICA SI BEBE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nma spune:

oana nici eu nu am bagajul si se pare ca nu e prea bine. saptamana viitoare il fac sigur

nico31+ 21.07.2003
poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ddanagh spune:

Nico, lasa mesajul meu. Stai in patut. Sunteti foarte tari voi fetele care aveti astfel de probleme. Eu cred ca as fi intrat intr-o panica. Si CRistina cica sa raman intreaga la minte in momentele alea CRed ca o sa-mi pice pe sot, ca de restul o sa-mi fie jena. . Iti doresc tot binele. Daca pentru bebe e mai bine in spital.....macar sa ajungeti la 36 spt. Si eu stiu ca puteti. Bine ca a observat medicul oarecum din timp si colul e inca inchis.

Dana S36 + cu Daria Stefania

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nma spune:

am schimbat aptamana acum, nu mai astept pana maine. pt moralul meu e bine sa vad 32.

nico32+ 21.07.2003
poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Timi07 spune:

ddanagh eu mi-am printat lectia ta de respiratie si i-o voi da sotului ca sper el sa fie mai cu capul pe umeri cand voi naste. Eu cica fac aici un curs de prenatal da e apa de ploaie fata de ce ai scris tu in mesaj.Multumesc!

Timi
34+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oanabbb spune:

tocmai am sosit de la o plimbare fffff scurta dar ma simt rau de tot!

acu ca stau jos e ok...da cat am m,ers....contractii dureroase raaaauuu,adik cred ca astea sunt contractii...ma doare burta jos si se intareste pietroi...
asa ca stiu si io cat o mai duc?oricum pana maine seara tot singura sunt...da io sper s.o duc pana la 39 sapt.....

CRISTINA ai fost la MC????

oana34+IANIS BOGDAN

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns liadorian spune:

Nico, fuga in patut la odihna! Ai sa vezi cum va puneti pe picioare in cateva zile de odihna stricta. Daca ai colul inchis, ma gandesc eu ca bebe vrea sa stea cat mai mult in burtica, dar se rasfata si el un pic...Iar de nascut o sa nasti atunci cand iti doresti!
Dana, multumim pentru info1 e-am dat copy/paste si le-am pus in folderul meu despre nascare. Sper sa fiu destul de calma la momentul potrivit ca sa pot folosi tehnicile alea de respiratie!

LIA si domnita Miruna Demetra
Am inceput numaratoarea inversa!
Mai avem 6 saptamani!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ghinetz spune:

Nico, Oana, gata. De maine la pat. Si ascultati cu sfintenie ce spune medicul vostru. Nu mai e mult, trebuie sa fie bine. Hai , aveti grija de voi!


Oana 35+ Victor-Constantin si Stefan-Vladimir 4ani+





"unui copil trebuie sa-i dai radacini si aripi"

Mergi la inceput