Mamici de iulie-august 2007 (67)

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ghinetz spune:

quote:
Apropops de Pampers, am inteles ca cei cu nr 1 sunt recomandati pt nou-nascuti pt ca sunt cu talia mai joasa si nu acopera buricul proaspat legat...cam asa ceva. Normal ca pt voinicei n-ai incotro si iei nr.2...eu am luat nr 1 si o sa vad dupa primele zile daca trebuie sa iau 2 sau raman la 1 o perioada.


Eu am luat Pampers nr. 2 (de la 3 la 6 kg) o punga de 98 de bucati.
Andicu, daca aia nr 1 sunt mai buni am sa iau si o punguta, dar cu mai putine bucati, ca bb creste repede. Si cred ca am mai spus: eu am obiceiul sa duc la noi nascuti Pampers, decat hainute sau mai stiu ce de care mama e posibil sa nu aibe nevoie. Si mereu am luat nr. 2. Drum bun duminica - desi mai vb pana atunci - si aveti grija de voi.

Oana 35+ Victor-Constantin si Stefan-Vladimir 4ani+





"unui copil trebuie sa-i dai radacini si aripi"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ghinetz spune:

Ile, din pacate nu stiu sa-ti raspund. La Stefan nu aveam habar de concediul asta, oricum sotul nu-si putea lua atunci ca avea o inspectie. Acum va fi in vacanta, deci iar nu stiu, ca nu m-am interesat.

Oana 35+ Victor-Constantin si Stefan-Vladimir 4ani+





"unui copil trebuie sa-i dai radacini si aripi"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ghinetz spune:

Nu ne mai da nimeni vesti de la fetele care au nascut???

Oana 35+ Victor-Constantin si Stefan-Vladimir 4ani+





"unui copil trebuie sa-i dai radacini si aripi"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Graviduta spune:

quote:
Originally posted by ddanagh
Iar fetele cica sunt niste mame model.

Dana S36 + cu Daria Stefania


Gata, am trimis profilele. Sa-mi spuneti daca vi se potrivesc.
In ceea ce priveste mamele leu, sunt f grijulii, cateodata exagerate. Mama e leu si, sincer, cateodata ma scoate din sarite cu cocoloseala, mai ales ca eu sunt taur si nu suport cicaleala. Dar nu stiu daca treaba cu cocolositu' tine neaparat de zodie, ca am vazut si alt tip de mame lei.

38+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ilenutza spune:

Am reluat capitolele si am vazut ca si Simo si Dana mi-au raspuns!
Pastile iau la greu, gravibinon, dar tot am zile cand ma doare rau sub burta.

La eco am fost miercuri, torul e bine, cupilu are 3 kg, cerclajul mi-l scoate dupa 2 iulie incolo, poate 5, 6 iulie,

oricum o sa am bagajul gata iar pe cel mic o sa il iau cu mine la spital ca nu se stie , nu?

Asa ca sapt viitoare:

La noi azi iar se gateste, dar nu va mai spun ca sa nu pohteasca Am scris la "ce gatim azi"




Ile 35 si Victor ( 22 dec 2005)
AMR 05 sapt.
www.onetruemedia.com/shared?p=298317a6ed3728312027b9&skin_id=0&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Paste 2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioana75 spune:

Eu Pampers iau tot nr.2, ca se prevede bb gras la orizont; si asa ca nr.2 am folosit f putin la Miruna, o stringeau la pulpe; depinde mult de conformatia copilului.

Graviduta, multumesc, ma duc sa citesc.

Ioana, mama Mirunei (25.08.2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nma spune:

Oana alex merge la camin la bunici caci ei lucreaza, dar ii place tare mult si am noroc ca e foarte sociabil. Desi merge rar acolo are multi prieteni. Pe strada socrilor sunt cativa pusti de varsta lui, iar al meu cam face pe sefu cu ei si tare ii mai place ca e ascultat. Mananca foarte bine la camin, ii place mancarea ardeleneasca (in Valcea a trebuit sa il retrag de la camin ca nu manca numic iar doamnele l-au fortat si nu mai manca nici acasa). Cand e cu socrii mananca foarte multe fructe, dar direct din pom ca asa ii plac lui.
Vreau sa-l trimit si in august 2-3 saptamani. Pacat ca e distanta tare mare intre noi, dar e bine ca asa nu apar discutii.

Andicu poate vara urmatoare. Vara e mai frumos.
Ce putin mai ai si tu. Acum ca vin bb-ii parca trece timpul mai repede.

Ile sotul meu nu a luat concediu asa ca nu stiu. El a luat doar cele 5 zile. Asa va fi si acum. La cat e de cald in casa nu pot sa gatesc nimic.

Poate ar trebui sa incep sa-mi cumpar si eu cate ceva caci pt bagaj nu am nimic.



nico31+ 21.07.2003
poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioana75 spune:

M-a sunat dr de familie sa merg sa-mi faca vaccinul anti-tetanos. I-am zis ca nu cred ca ma prinde. La prima sarcina nici nu auzisem de asa ceva, oare ce s-a intimplat intre timp de a devenit obligatoriu?

Ioana, mama Mirunei (25.08.2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Samurai-lady spune:

Anto-felicitari pentru bebelina si va asteptam cu detalii si

Samurai-lady 34 weeks si Kenta 4 ani

www.desprecopii.com/chatnew/Desprecopiichat/PaginapersonalaView.asp?nickname=Samurai-lady" target="_blank">Pagina personala DC

Web-poze Kenutz

www.desprecopii.com/info.asp?id=486" target="_blank">Cum a venit pe lume Samurash bebe

POZE BB ECO 4D




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Samurai-lady spune:

Fetele,o intrebare:dupa ce nasc pot sa va anuntz pe mailu comun? Imi da si mie cineva adresa,plizzzzzzzzz

Samurai-lady 34 weeks si Kenta 4 ani

www.desprecopii.com/chatnew/Desprecopiichat/PaginapersonalaView.asp?nickname=Samurai-lady" target="_blank">Pagina personala DC

Web-poze Kenutz

www.desprecopii.com/info.asp?id=486" target="_blank">Cum a venit pe lume Samurash bebe

POZE BB ECO 4D




Mergi la inceput