Mamici de iulie-august 2007 (67)

Raspunsuri - Pagina 28

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns karligutza spune:

intrebare: cele care se plang mereu, mai au si zile bune? sau doar din astea naspa? au ma doare, au capul, au burta, au iritatia, au vremea, au medicul... ce atata au? "au p**** m****" n-au?

karligutza

sapt.38 cu la purtator

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ghinetz spune:

quote:
"au p**** m****"


Eu nu pricep ce ai vrut sa spui...Si nici nu incerc sa presupun ceva ca...mi s-ar parea neadecvat locul in care ai gasit sa postezi. (Daca o fi ce cred eu) Si inca ceva: la intrebarile tale astepti si raspuns?

Oana 35+ Victor-Constantin si Stefan-Vladimir 4ani+





"unui copil trebuie sa-i dai radacini si aripi"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns karligutza spune:

Oana, p********** m**********.... se potriveste cu multe ... private message e una din variante... fiecare subintelege ce vrea!

e o intrebare retorica! fiecare raspunde pentru el! nu tb.sa imi dai tu musai un raspuns... si in mesajul precedent ai fost foarte profunda! iar eu nu sunt doar glumeata! iar de intelegatoare nu mai zic! nu intotdeauna sunt dispusa sa inteleg toate aberatiile!

karligutza

sapt.38 cu la purtator

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristina_ana spune:

Karligutza, nu-mi vine sa cred ca poti scrie asemenea mesaje!
Mi se pare tare urat din partea ta.
Eu nu vreau sa ma cert cu nimeni, dar m-au deranjat mult cuvintele tale!

Cristina, 33+ si bebe scump

POZE
POZE BURTICA SI BEBE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Simo78 spune:

Mai oameni buni (si ne-buni) ....ca mi-ai stranit si mie cuibul de pasarele, ca prea se lenevise de la stat in pat, asa ca le las acum sa zburataceasca pe aici....

Nu spune nimeni sa nu te plangi, ca pe toate ne doare si uneori ne saturam sa suportam cu stoicism si mai scoatem cate un "au"...

DAR....

Mi se pare ciudat ca fetele cu probleme reale, care au luptat pentru copilul asta ani de zile sa il obtina si toata sarcina sa nu il piarda, sa le consoleze pe cele care "nu au apa calda"

Pentru ca in ultimul timp s-a impartit gasca in cele care plang si cele care consoleaza...mereu aceleasi...si vorba lui Deni nu cred ca am vazut odata in postarile celor care preponderent se plang, un cuvant de incurajare pentru celelalte.....Uneori sincer am senzatia ca nici nu citesc toate postarile, ca le cauta numai pe cele strict adresate lor.

De ce spun asta....pentru ca se trezesc uneori sa puna intrebari care au faost dezbatute de zeci de ori, de unde, in capul meu, inseamna ca ele au sarit acele postari, tot de zeci de ori.

Si scenariul in capul meu e in felul urmator: vin, ma plang, dau cu capul, mai pe seara verific daca mi-a raspuns cineva si citesc strict postarile in care imi apare numele. Dupa un timp am probelma (de care ziceam ca a fost dezbatuta) si ma supar ca in 5 minute nu sar 160 de raspunsuri la problema mea..."nimeni nu ma intelege "

Si asta e jignitor pentru cele care se straduie sa dea un raspuns tuturor, sau ma rog, acolo unde se pricep...ca poate s-au saturat sa explice acelasi si acelasi lucru la infinit!

Si o ultima pasarica dupa care imi strang cuibul acasa ca e tarziu...mamii draga, din considerenta pentru noi, cele care vrem sa citim, scrie fara prescurtarile alea gen mirc, personal ma innebunesc si de multe ori nu am inteleg esenta textului ca prea ma chinui sa citesc cate un cuvant.

Mi-am luat cucii si-am zburat....

Simona 34+ Matei Hisham

Crash test dummies

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns karligutza spune:

quote:
Originally posted by cristina_ana

Karligutza, nu-mi vine sa cred ca poti scrie asemenea mesaje!
Mi se pare tare urat din partea ta.
Eu nu vreau sa ma cert cu nimeni, dar m-au deranjat mult cuvintele tale!

Cristina, 33+ si bebe scump

POZE
POZE BURTICA SI BEBE




Cristina imi pare rau ca te-o deranjat mesajul meu, dar nu m-am gandit nici o secunda ca tu ai face parte din acel clasament despre care spuneam mai sus (asta pe de o parte). Sunt alte fete care numai asta fac: se plang! tu nu ai observat?

Ti se pare urat din partea mea? dar postarile dureroase? nu ti se par urate? (si asta pe de alta parte!) in plus eu nu pot sa ma prefac si sa zic ca nu mai pot de drag cand citesc toate vaicarelile de 3 lei... oare gravidele trebuie doar intelese sau mai trebuie si ele sa gandeasca si sa se comporte ca niste femei normale!

Si mare dreptate iti dau Simo... cred ca metoda "citesc unde mi-e bolduit/colorat etc. id-ul" e aplicata cu succes de cele la care faceam referire! dupa care la primul post la care nu apar acele 160 de raspunsuri, metoda "ma vait din nou! au nimeni nu ma baga in seama!"


karligutza

sapt.38 cu la purtator

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Simo78 spune:

quote:
Originally posted by karligutza

oare gravidele trebuie doar intelese sau mai trebuie si ele sa gandeasca si sa se comporte ca niste femei normale!


karligutza

sapt.38 cu la purtator





daca imi permiti sa adaug...si ca viitoare mame. O sa crestem o generatie noua de copii...si daca asa o sa ne comportam si cu ei, atunci fata aia de m-a suparat are dreptate, toti oamenii vor fi cum a zis ea....lenesi, orgoliosi...si ce a mai zis ea...si nu doar racii si leii.

Pe langa subiect, va dati seama ca ne-a jignit pe toate? copii nostri invariabil vor fi raci sau lei ...sau numai eu m-am ofensat?


Simona 34+ Matei Hisham

Crash test dummies

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns valen spune:

eee, vreo 2,3 sunt gemeni.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns brazuca25 spune:

Nu mi se pare normala inversunarea impotriva fetelor care vorbesc despre ce probleme au. La urma urmei care este scopul forumului daca nu sa ne consultam si sa ne sustinem intre noi? Eu una am gasit foarte de ajutor sfaturile celor care sunt deja mamici si au stiut sa imi lamureasca anumite lucruri.
Eu una nu am cui sa spun tot ce mi se intampla, nu am pe cine sa intreb, si din cauza asta mai intreb aici. Rautatea karligutzei cum ca ar trebui sa ne vaitam sotului daca tot e asa bun (aici ma simt oarecum atinsa), este din nou fara rost. Logic ca ii spun lui, dar la ce ma ajuta asta? El nu stie cum se simt de fapt toate starile astea. Oricat ar vrea sa ajute, sotul nu are cum sa inteleaga prin ce trecem din punct de vedere fizic. Cum sa ii explic lui durerile mele? Cum sa le inteleaga el?

In fine...sunt dezamagita ca s-a ajuns la asa ceva, pt ca mi se parea mult mai normal sa ne sustinem si sa ne sfatuim reciproc, si nu sa atacam pt ca unele sa vaita prea mult.

Denisa Maria
Mai sunt 5 saptamani!!!

poze cu noi + poze cununie
hainute bebe Denisa Maria

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Simo78 spune:

quote:
Originally posted by valen

eee, vreo 2,3 sunt gemeni.



...te bucuri, nu?

Simona 34+ Matei Hisham

Crash test dummies

Mergi la inceput