Mamici de iulie-august 2007 (67)

Raspunsuri - Pagina 27

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns liadorian spune:

quote:
Originally posted by Simo78

Deci Denisi aproximativ jumatate din fetele de la noi...sa nu va dati copii la scoala ca si-o iau in cap si devin antipatici

Simona 34+ Matei Hisham

Crash test dummies



Da, sa traiti! Iar data viitoare cand pun mana pe catalog, racushorilor le pun nota mare din oficiu, sau cum procedez ca nu cumva sa le treaca prin cap ca trebuie sa si invete?!

LIA si domnita Miruna Demetra
Am inceput numaratoarea inversa!
Mai avem 6 saptamani!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Luna1 spune:

Jadi eu nu prea le am cu zodiile. In plus cred ca degeaba ne strofocam noi ca oricum ei sunt niste minuni vii. Daca te otarasti totusi sa nu-l iei acasa pe Tudor da un semn ca mi-e mi-ar mai trebui un baiat dar sa-l faca altcineva.

Simo si pe mine ma terorizeaza Jadi ba cu cirese ba cu branza cu rosii, cand oi veni in Romania direct la ea la usa ma infiintez sa imi dea cirese si rosii cu branza.

Irinusha esti norocoasa cu greutatea. Iar despre bebe stai linistita ca il va iubi Cris ca e fata sau baiat.
Apropos Cris al tau e pe 3 mai iar eu pe 4 mai.

Ah, si vroiam si eu sa confirm, exercitiile de respirat nu m-au ajutat la nimic in travaliu caci nu mai stiam oricum ce si cum. Poate la inceput cand eram ca o floare, pe urma cand a inceput atacul contractiilor cred ca atat mai lipsea sa-mi zica cineva "respira, respira" ca prin filme ca-i dadeam una de zbura unde vedea cu ochii. Dar va urez succes cine stie poate pe voi va ajuta.


Luna 32 sapt+
Adelise Raluca si Cosmin

Is the final countdown!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Irinusha spune:

quote:

Off, Irinusha, tot nu ai nascut? Asa mult dureaza de cind pica dopul pana vine bebe? Lasa, ca oricum nu mai ai mult pana la DPN, saptamana viitoare sigur esti cu gogoasha in brate!



Multam de incurajari! :)
Normal nu dureaza atat, dar cica la mine l-a "scarmanat" doctorul la un control vaginal ... si io m-am speriat degeaba. Vorba sotului: "intai te vaiti ca-l faci prematur si acum te vaiti ca nu-l mai faci!" ;)
Rabdare si putere multa si ptr. tine! ... nu-i frumos sa sari randul! :)

Sper Luna, ca el tot pe a lui o tine, indiferent ce si cum ii spunem noi. Cateodata e chiar scump cu "dar eu vreau baiat ca mine!" ...
Am vazut ca esti pe 4 mai ... probabil ca de aceea te si plac! :) Ti-a trecut supararea?

Un week-end fain burticutze! Si nu mai nasteti si voi sa sariti randul, doar Gravidutza mai are voie inaintea mea Ma duc la o plimbare cu fi-miu si sotul, cica ajuta ...

Irinusha cu Cris ( 3 Mai 04 ) & "Gogoasa infuriata" ( DPN: 2 Iulie 07 )

www.cristian.in-guide.de" target="_blank">albumul lui Crisulica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oanabbb spune:

JADI...eu toata sarcina n.am scos un cuvintel...i.am multumit mereu lui Dumnezeu pt cea mai usoara sarcina din lume...dar acu nu stiu cum te simti tu,dar eu dak merg pana in fata blocului am niste dureri de burta de incremenesc acolo si tre sa ma intorc imediat!

cand atipesc 15 min ma trezesc cu niste dureri de burta si de oase infioratoare si.mi ia 10 min sa ma dau jos din pat!nu mai pot sta pe nici o parte...ci doar pe spate si asta imi da niste dureri....

nu pot sub nici o forma sa ma aplec sa pun dopu la cada...si cu toate astea sunt singura acasa si n.are cine sa ma ajute sa misc un ac!asa ca te rog sa.mi faci placerea sa ma lasi sa ma plang cat pot ca oricum in afara de voi n.am cui sa povestesc ca nu m.ar intelege nimeni...si acu vad ca nu mai intelegeti nici voi!

oana34+IANIS BOGDAN

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristina_ana spune:

Oana, nu mai fii suparata, poti sa te plangi linistita de toate cele, ca si eu fac la fel! Numai eu stiu de cate m-am plans pe forumul asta, la diferite subiecte, si daca nu erau fetele minunate sa ma scoata din depresii atunci cind a fost cazul, cred ca ajungeam la balamuc!!! Pai prietenele mele de pe forum m-au inteles intotdeauna mult mai bine decit a facut-o familia si chiar sotul, intotdeauna au gasit un cuvint bun sa-mi spuna, si nu o sa reusesc niciodata sa le multumsc indeajuns pentru ca mi-au fost alaturi in cele mai urite momente din viata mea.
Hai sa incetez, ca devin melodramatica!

Cristina, 33+ si bebe scump

POZE
POZE BURTICA SI BEBE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns greierash spune:

Va pup pe toate!!

Eu si asa nu eram prea vorbareata aici pe forum, dar acum cand vad ca deja fetele au inceput sa nasca si suntem doar in iunie....parca nu mai am deloc cuvinte...

Eu vreau sa vina la termen, ca e tare frumos sa fii insarcinata....Mai am putin, vreo 3 saptamani, dar vreau sa profit de fiecare zi... Nu stiu voua cum vi se pare , dar mie mi se pare ca timpul trece foarte repede....

Le doresc si eu multa sanatate noilor mamici, refacere rapida si niste bebei sanatosi, cuminti, mancaciosi, etc...

Numai bine va doresc tuturor!!

greierash 36+ Andrei....

- "Traieste clipa" -

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns karligutza spune:

andicu am primit avizul astept sa ne auzim la telefon si vin fara indoiala la intalnire! impreuna cu Deniss, ca asa e frumos, sa o asteptam sa isi termine treburili... si oricum mai pe seara e mai racorica!


m-ati enervat cu zodiile voastre!
ai dreptate jadi daca ar fi sa fie asa, ar fi 12 tipuri de oameni si punct; o mare prostie cu zodiile astea...

si pe mine ma enerveaza toate fetele care NUMAI se plang! sau aproape NUMAI se plang! zici ca s-o daramat zidu' ala peste ele de cate ori au dat cu capul de el in subiectul asta de pe forum... chiar mi-as pune mintea cu ele sa le numar problemele si sa le fac un clasament! stiu deja cine e pe primul loc! fara sa mai socotesc... in fiecare zi ne dispera cu cate o noua durere! ma si intreb maine ce mai inventeaza sau chiar are....!!! si daca are sotz asa dragutz, de ce nu ii zice lui si ne imbuiba capul noua aici? hm?


fac o pauza sa mananc; nu zic ce ca luna asta asteapta! sa obtina cazarea gratis in romania ; ai mai ca te primesc si eu, sper pana vii tu sa ma mut si eu la propriul apart... (undeva in dec.-ian.) altfel stai aici cu soacra-mea in gat!




karligutza

sapt.38 cu la purtator

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamii spune:

fetelor ce invershunate sunteti..Suntem aici sa ne sustinem nu sa ne certam...sau sa ne reprosham cva ...Ies hormonii la iveala la toata lumea??

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ghinetz spune:

quote:
si acu vad ca nu mai intelegeti nici voi!


Hai, oana. Nu cred ca e vorba de rea vointa, nici de neintelgere. Plange-te cat vrei, ca oricand va fi ceneva care te asculta si incearca sa te inteleaga. Data fiind situatia, ca suntem in mare parte niste persoane care nu ne cunoastem si ca, prin mesaje, putem uneori deforma f mult realitatea cred ca trebuie sa fim intelegatoare una cu alta. Ma rog...cine crede ca poate. Iar intelegerea trebuie sa o aratam si celor lipsite de intelegere.

Oana 35+ Victor-Constantin si Stefan-Vladimir 4ani+





"unui copil trebuie sa-i dai radacini si aripi"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ghinetz spune:

quote:
si pe mine ma enerveaza toate fetele care NUMAI se plang! sau aproape NUMAI se plang! zici ca s-o daramat zidu' ala peste ele de cate ori au dat cu capul de el in subiectul asta de pe forum... chiar mi-as pune mintea cu ele sa le numar problemele si sa le fac un clasament! stiu deja cine e pe primul loc! fara sa mai socotesc... in fiecare zi ne dispera cu cate o noua durere! ma si intreb maine ce mai inventeaza sau chiar are....!!! si daca are sotz asa dragutz, de ce nu ii zice lui si ne imbuiba capul noua aici? hm?


karligutza, de unde atata inversunare??? Ma obisnuisem sa te stiu caustica. Asta era ok, mai echilibrai balanta pe aici, unde toate aveam tendinta sa fim dulci (de, cine sa inteleaga mai bine o gravida daca nu tot o gravida)si nu face bine pt silueta si sanatate. Dar...Ma rog, limita ti-o stabilesti singura.

Oana 35+ Victor-Constantin si Stefan-Vladimir 4ani+





"unui copil trebuie sa-i dai radacini si aripi"

Mergi la inceput