Mamici de iulie-august 2007 (67)

Raspunsuri - Pagina 26

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns liadorian spune:

quote:
Originally posted by jadi

Si acum ce sa fac, ca al meu e si baiat si rac o sa fie... sa nu il iau acasa?.

Deni & Vlad & Tudor




Daca ar fi sa ma iau dupa cate aud in ultima vreme despre pesti, nici eu nu meritam luata acasa! Dar uite ca nu mi-a mers nici mai rau decat altora nici mai bine, iar cand ajungi sa ma cunosti, descoperi ca sunt si simpatica, na!

LIA si domnita Miruna Demetra
Am inceput numaratoarea inversa!
Mai avem 6 saptamani!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Annisia spune:

quote:
Originally posted by jadi

Pana la urma si zodiile astea daca se potrivesc la atata lume inseamna ca in lume suntem 12 stereotipuri. Oare educatia sau mediul in care cresc nu primeaza in fata zociacului?


Jadi, cu siguranta ca educatia si anturajul isi spun cuvantul. Problema racilor este ca cu cat sunt mai destepti si mai scoliti, cu atat au imresia ca sunt buricul pamantului. La mine amandoi sunt cu doctorate si scoli inalte, ceea ce le creeaza impresia ca sunt atat de sus si ceilalti atat de jos... Din pacate, e studiata treaba... Cam asa sunt toti. Sunt simpatici racii mai normali asa fara figuri si pretentii. Dar cu siguranta ca racusorul tau va fi un scumpic. Eu imi spuneam doar oful fata de experientele mele cu (d)racii astia...
Problema e ca tu vei avea un rol extrem de important in formarea lui. Nu ii pune lumea la picioare, caci vei trage mai tarziu...

Bebe Yannis Edmond in evolutie

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Simo78 spune:

quote:
Originally posted by jadi

Luna, eu de o luna nu am pus nici un gram pe mine si de 2 zile mananc numai rosii si branza si nici nu se pune problema de mancat seara ca atunci fac noapte alba asa ca stau in 2 mese, mic dejun destul de mic si o salata la pranz plus fructe intre mese. Si chiar daca nu am pus nimic in asta ultima luna, bb a crescut! Nu iti face griji, stie el de unde sa se alimenteze, in plus depozitele noastre sunt pline

Deni & Vlad & Tudor



Bai, ce ma enervezi cu rosiile tale! Eu vara numai cu meniul asta traim, dar acum ma ustura stomacul la pragul sinuciderii

Simona 34+ Matei Hisham

Crash test dummies

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Irinusha spune:



Felicitari Anto si Kitty!!! Sa va traiasca minunile!! Refacere rapida si mult, mult laptic!



Jadi, ce tare ai fost! Mi-ai placut! Dau o virtuala ;)

Luna, nu-ti face griji, copilul isi ia ce-i trebuie, chiar de tu slabesti. Eu, cu toate ca ma indop ca o sparta, sunt inca la -3 kg ... iti dai seama ca nu ma plang ca stiu ca le pun - din pacate - repede la loc Tu mananca sanatos si bb-lina o sa fie multumita!

Dana, ia o ... io am citit mesajul tau chiar de stiu in mare ce si cum. Nu fi suparata ... eu sunt ignorata in mod frecvent, m-am invatat, noroc cu mamicile mele de mai-iunie 2004 ca imi dau ele sfaturile cerute. Pupici!

Brazuca, cica se vede cand s-a lasat burtica, eu una nu-mi dau seama cu toate ca cica a mea e lasata. Oricum simti ca si cum ai avea ceva intre picioare, mergi mai greu si mai cracanata, asa ca o ratusca. Si chiar de-i lasata asta nu inseamna ca nasti imediat - uite-te la mine. Important e sa intrebi dr. daca-i copilul (capul mai exact) fixat in bazin sau nu ... in caz ca nu, daca ti se rupe apa trebuie sa fi transportata lungita (sa nu se stranguleze cordonul si sa ramana copilul fara oxigen). Hai nu te grabi si tu! ;)

Mamii, tu de ce te "grabesti" atata? Cred ca am scapat iar ceva ... dar na, prea scrieti mult!

Io disper aici cand vad ca s-a mai nascut o minune si a mea nu vrea deloc afara ... asa dop-less si cu copilul fixat in bazin. Dar ma impac cu gandul ca doar fetite s-au grabit asa ... poate, poate-i gogoasa baiat sa-i fac si lu' fi-mi pe plac :)
Pupici si numai bine tuturor burticutelor, mai ales celor cu problemute!

Irinusha cu Cris ( 3 Mai 04 ) & "Gogoasa infuriata" ( DPN: 2 Iulie 07 )


www.cristian.in-guide.de" target="_blank">albumul lui Crisulica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristina_ana spune:

Luna si Andicu, multumesc mult pentru informatiile legate de masina de spalat vase. Eu nu cunosc pe nimeni care sa aiba asa ceva si multe persoane (care evident ca nu au) m-au sfatuit sa nu cumpar, ca nu sunt bune de nimic, nu spala bine, etc! Dar daca voi sunteti asa de incintate, apai va cred si o pun si pe asta pe lista!
Luna, exact problema greutatii care nu mai creste deloc de o luna o am si eu. Adica eu ma bucur ca nu m-am mai ingrasat deloc de 4 saptamani, normal, dar ma intreb daca nu cumva e ceva in neregula cu bebe (doamne-fereste).O sa aflu luni, ca ma duc la eco. Dar cum vad ca si Jadi a "patit" asta, m-am mai linistit putin.
Sa stii ca nu esti singura caruia ii casuneaza pe sot, si eu ma leg de el tot timpul, pling seara ca am senzatia ca nu ma baga destul in seama, si mi-au trecut si mie idei din astea cu divortul prin cap. Noroc ca e el baiat calm si nu baga in seama toate aberatiile mele. Bine, ca mie mai mult ca sigur ca mi se trage de la lipsa de sex, da' ce sa-i fac, daca nu e voie!
Annisia, eu din ce am citit acolo mi se par mai ca lumea copiii rac, ca zice ca mama e foarte importanta pentru ei !

Cristina, 33+ si bebe scump

POZE
POZE BURTICA SI BEBE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Irinusha spune:

Ah, si am uitat!
Nu va stresati cu zodiile astea ... Cris al meu e taur cu ascendent berbec. E adevarat ca-i un capos, dar in schimb e cel mai dulce copil din lume ... si caposenia e oricum caracter de familie :)
O sa fie al vostru si o sa fie oricum perfect, indiferent de zodii ... si chiar stiti ca-i pe bune cu ele?
Pupici din nou!

Irinusha cu Cris ( 3 Mai 04 ) & "Gogoasa infuriata" ( DPN: 2 Iulie 07 )


www.cristian.in-guide.de" target="_blank">albumul lui Crisulica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Simo78 spune:

quote:
Originally posted by Annisia
Racii sunt genul de oameni care vor mereu sa conduca, sa dea ordine si sa aiba dreptate. De cele mai mulote ori sunt aberanti si nu au argumente, dar ei vor mereu sa aiba dreptate. Ce este drept sunt buni familisti, dar foarte puturosi...
Leii, in schimb, sunt oameni puternici si super ok, atata timp cat au puterea financiara. Daca nu au succes in plan financiar, devin nervosi, orgoliosi, complexati si greu de inteles...

Bebe Yannis Edmond in evolutie



Moaaama da ce m-am suparat!!!!!!! Eu si tata suntem raci si va jur ca barbat ca tatal meu nu gasiti in cele 4 zari ....intelegator si harnic si familist si ce vreti voi! Am cresctu dorindu-mi un sot ca el (slava domnului, am!)...Zau ca nimic din ce e scris aici nu e adevarat, pana la urma depinde de cresterea fiecareuia, caracter, personalitate.....ohohho cati factori intra in joc.

Sotul e leu, iar caracterizarea de "orgolios, nervos, complexat, greu de inteles"...mare nedreptate as face sa afirm asa ceva despre el!!!!!


Si pana la uram mai fetelor, dati-o in colo de treaba!!!!!! In loc sa ii multumiti lui Dumnezeu ca va da asa o comoara, sa va ganditi ca sunt mii de femei care ar vrea sa fie in locul vostru.....va legati de zodii, de-acum?

Simona 34+ Matei Hisham

Crash test dummies

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alexi22 spune:

anto felicitari pt sonia ,refacere cat mai rapida si sa vi sa ne pove cum esti.

31+giulia rebeca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristina_ana spune:

Kity, felicitari!!!! Daria, bine ai venit pe lume, sa cresti mare, sanatoasa si frumoasa!
Off, Irinusha, tot nu ai nascut? Asa mult dureaza de cind pica dopul pana vine bebe? Lasa, ca oricum nu mai ai mult pana la DPN, saptamana viitoare sigur esti cu gogoasha in brate!
Fetele, chiar e adevarat ca Eliasul e inchis? Ca eu aseara eram cit pe ce sa plec la spital, ca nu ma lasau deloc contractiile alea dureroase, nici macar cu gynipral! Pana la urma am adormit, dar m-am trezit de multe ori noaptea si tot cu burtica tare si dureroasa eram! Astazi vad ca ma simt mai bine, am fost si prin IKEA, ca ma manca undeva , dar daca ziceti ca e spitalul inchis mai bine stau eu cumintitca si nu ma mai misc din pat pana luni!

Cristina, 33+ si bebe scump

POZE
POZE BURTICA SI BEBE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Simo78 spune:

Deci Denisi aproximativ jumatate din fetele de la noi...sa nu va dati copii la scoala ca si-o iau in cap si devin antipatici

Simona 34+ Matei Hisham

Crash test dummies

Mergi la inceput