Mamici de iulie-august 2007 (67)

Raspunsuri - Pagina 25

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns madabout2003 spune:

quote:
Originally posted by ghinetz

quote:
Punem de-un chef la mine, cu ce fel de bere vreti voi?


Cum nu? Cu Mada ne-am scos, ca ea vine cu berea ei.

Oana 35+ Victor-Constantin si Stefan-Vladimir 4ani+
Aduc si pentru voi!




"unui copil trebuie sa-i dai radacini si aripi"





Aduc si pentru voi!

MADA 30+, cu Emily

Noi doi+1

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns liadorian spune:

quote:
Originally posted by madabout2003
Lasa ca si tu mai ai putin si o sa ai ocazia sa iti scoti domnita pe terase!

MADA 30+, cu Emily

Noi doi+1



Mada, as supara pe Dumnezeu sa ma plang de cat mai este! Mai mult, cred ca am trecut de perioada de proba si ma sterg eu singurica, in mod oficial, de pe listutza de "contractiste"! De vreo doua saptamani suntem din ce in ce mai bine, contractii dureroase mai am numai cat e normal la varsta asta a sarcinii, colul inchis, moralul bun... Nu m-am apucat eu de cine stie ce voinicii pe aici, dar macar nu mai sunt legata de pat!

Jadi, nici eu nu-s fan analgezice. Dar cel mai bine suport durerea daca pot sa ma misc, sa ma agit fizic. Umblu, fac curat, orice, numai sa nu stau. Cred ca de asta ma si tem de cezariana, fiindca nu stiu ce libertate de miscare as avea dupa. Oricum o sa facem cum e mai bine pentru asta mica!

LIA si domnita Miruna Demetra
Am inceput numaratoarea inversa!
Mai avem 6 saptamani!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Luna1 spune:

Bai ma chinui de o ora sa va prind din urma.

Asa... Am uitat sa zic si de Milly ca ii urez sanatate multa si o asteptam acasa.

Deci am citit la greu si n-am retinut mai nimic. Ce am retinut e ca si voi sunteti cu capu' (pardon, cu hormonii) da nu vreti sa spuneti. Ma lasati aici sa ma dau cu capul de zidul lui madam Hook crezand ca gata divortez, ma mut la mama etc. M-am lamurit. Deci ciocul mic si joc de glezne ca e vina mea.

Despre slabit ziceti sa ma bucur? Asa credeam si eu dar am zis sa vad ce ziceti si voi.

Adelise a mea deja cauta iesirea la greu, bine ca nu o gaseste, o cauta pe la stanga, mai la dreapta ba se face ghem si simt ca-mi explodeaza burta (sau or fi contractiile de care va plangeti voi?) dar eu nu bag in seama nimic si ma conving ca totul e bine. Oricum am amentitat-o ca daca iese este "on her own" (pe cont propriu) ca eu urasc spitalele deci am sa o vizitez. Sper ca a inteles ideea si s-a potolit. Glumesc dar eu nu prea bag in seama durerile astea. Le iau ca parte din "proiect", mai exact greseli de proiectare a planului numit "sarcina".

Va pupesc.

P.S. Jadi treci si fa bagajul.

Luna 32 sapt+
Adelise Raluca si Cosmin

Is the final countdown!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns jadi spune:

Sincer am facut dus la copil, l-am dragalit, nu imi vine sa fac bagajul! Plus pijamalele sunt la Braila, asta e o parte importanta la bagaj, chilotii trebuie sa ii spal ca nu am decat 6 perechi si miercuri trebuie sa am 5 perechi in bagaj, ce sa fac sa nu mai port? Si nici lista de spital nu stiu unde am pus-o, ca facusem una speciala de Giulesti si am pasat-o si lui Lachi dar nu e bai, mai fac marti inca una .

Deni & Vlad & Tudor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns jadi spune:

De lene ce am as fi in stare sa o sun pe Lachi sa imi dicteze lista

Deni & Vlad & Tudor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Luna1 spune:

Ce mai face Lachi?

Luna 32 sapt+
Adelise Raluca si Cosmin

Is the final countdown!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Annisia spune:

Buna burticute de iulie-august. Eu sunt o mamica de setembrie si mi-am permis sa trag c coada ochiului la voi ca sa vad cum va simtiti atat de aproape de marele eveniment... Felicitari celor care deja au trecut cu bine testul...
Nu am citit tot ci doar primele pagini din acest capitol. Am vazut ca va puneati problema zodiilor. Acum, sincer, nu cred ca mai aveti loc de intors... Daca bebe vrea sa fie rac pai rac o sa fie... Daca e sa fie leu, pai degeaba vreti voi sa iasa rac... Si tot asa...
Din proprie experienta va spun ca barbatii raci sunt extrem de dificili. Tatal si fratele meu sunt raci, eu fiind berbec e mereu iures cand ne intalnim... Racii sunt genul de oameni care vor mereu sa conduca, sa dea ordine si sa aiba dreptate. De cele mai mulote ori sunt aberanti si nu au argumente, dar ei vor mereu sa aiba dreptate. Ce este drept sunt buni familisti, dar foarte puturosi...
Leii, in schimb, sunt oameni puternici si super ok, atata timp cat au puterea financiara. Daca nu au succes in plan financiar, devin nervosi, orgoliosi, complexati si greu de inteles...
Cat despre copiii acestor zodii iata ce am gasit si eu pe net...

Rac
Copiii Rac sunt sensibili si foarte visatori. Par inchisi in ei, desi in realitate sunt foarte calzi si iubitori. Au o mare nevoie de afectiune, intelegere si atentie continua. Mama este foarte importanta in viata lor si daca se simt neglijati, acest lucru il vor tine minte toata viata. Un zambet sau o replica glumeata are mult mai mult efect decat mustrarile. Sunt receptivi la simtul umorului inca din copilarie, si il apreciza chiar daca nu rad mereu cu pofta.
Sunt copii susceptibili, se cearta foarte usor cu colegii si este bine sa nu se intervina in aceste certuri. Aceasta deoarece este necesar pentru acesti copii sa invete sa se apere singur si sa se descurce pe cont propriu. Le place sa se joace zgomotos cu ceilalti copii si in liniste singuri. Au o imaginatie foarte bogata.
Se supara usor, fac foarte des crize de nervi sau de plans si pot deveni violenti fata de camarazii de joaca. Chiar daca regreta, nu isi cer scuze. Pot fi copii interiorizati, daca nu se procedeaza cu mult tact in relatiile familiale.
Se simt atrasi de natura si de animale, pe care le place sa le ingrijeasca. Le plac jocurile neviolente, linistite. Sunt colectionari innascuti, iar acest simt trebuie sa le fie cultivat. Vor strange bani, timbre sau abtibilduri cu aceeasi placere. Se revolta foarte usor daca cineva strica un obiect de-al lor, avand simtul proprietatii foarte accentuat.
Imaginatia lor bogata trebuie cultivata, stimulata prin lectura si arta. Sunt atrasi de matematica, informatica, arta.

Leu
Sunt copii emotivi si impetuosi, nu suporta singuratatea si cauta sa atraga constant atentia asupra lor. Trebuie crescuti cu multa afectiune si inteligenta. Au un inalt simt al dreptatii, pe care il aplica inca de mici.
Reusesc sa se impuna cu naturalete camarazilor de joaca, stiu sa devina centrul interesului si sa comande celorlalti copii. Sunt orgoliosi inca de mici, nu este deci bine sa fie facuti de ras de fata cu musafirii sau cu alti copii. Nu este bine sa se exagereze cu pedepsele in cazul lor si nici cu reprosurile. Altfel pot aparea ciocniri grave intre ei si parinti. Trebuie actionat cu rabdare si intelegere, cu vorba buna mai degraba decat cu dojana.
Le plac jocurile in aer liber cu ceilalti copii, fiind exuberanti si vioi. Copilaria va avea mare influenta asupra vietii lor mai departe, asa ca vor necesita multa afectiune din partea familiei. Le place sa castige si sa se impuna. Se vor impune chiar si asupra bunicilor, fratilor, parintilor. Au nevoie de libertate si nu suporta ingradirile.

Asa ca nu mai conteaza ce zodie sunt bebelinii... Oricum vor fi cei mai frumosi si mai destepti din tot universul, nu?! Va pup si va urez tot ce e mai bun pe lume! Nasteri usoare si bebiti norocosi sanatosi si smecheri!

Bebe Yannis Edmond in evolutie

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns jadi spune:

Si acum ce sa fac, ca al meu e si baiat si rac o sa fie... sa nu il iau acasa?.

Pana la urma si zodiile astea daca se potrivesc la atata lume inseamna ca in lume suntem 12 stereotipuri. Oare educatia sau mediul in care cresc nu primeaza in fata zociacului?


Deni & Vlad & Tudor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lorinaoo1 spune:

Deni asa e, dupa rahi nu nu trebuie sa misti capul vreo 12 ore , ca te capeti cu niste migrene de nu mai scapi. Eu nu pricep cum naiba sa nu misti capul juma de zi, ca doar nu mi l-oi pune in ghips . Pai eu nu pot frate sa nu ma misc. Eu tanjesc dupa miscare, topait ca dupa aer

Luna eu zic sa te bucuri cu kg-ele in minus Si am mai citit tot pe aici ca in ultima luna mama scade in greutate, acesta fiind un semn al faptului ca bebe e pregatit pt lume Eu am simtit ca a coborat bebe de vreo 2 sapt si chiar am remarcat ca am slabit un piculet, adik jumatate de kg , dar tot e ceva, nu ?

Lavinia-nasica de moflea
burticaLorina Maria 37+
AMR 9 zile


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns jadi spune:

Eu ma duc sa fac un dus si merg in vizita la cumnatii mei ca sa imi fac si eu niste melici pe ziua de azi . Ne vedem deseara!

Deni & Vlad & Tudor

Mergi la inceput