Mamici de iulie-august 2007 (67)

Raspunsuri - Pagina 24

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Luna1 spune:

quote:
Originally posted by andutzy

A nascut Kitty Nic!
I s-au rupt membranele azi noapte, la Municipal nu se faceau nasteri ca era nu stiu ce curatenie, la fel si la Elias, asa ca a ajuns la Giulesti, la camera de garda si a nascut NATURAL cu medica de garda!
MIcutza Daria s-a nascut la ora 4,are 3.300 kg, 51 cm si deja a papat primul laptic de la mamica ei! Sa traiasca si sa fie sanatoase!
Vorbeam si cu ea, pur si simplu nu i-a fost sa nasca nici cu Peteu, nici cu Tutunaru!


AndraSapt34 cu Horia Andrei siDragos Alexandru

Dragoselu si noi (familie, prieteni, etc)





Felicitari Kitty!

Daria bun venit pe lumee.

Jadi multumim de vesti de la Alina.a o asteptam acasa cu bb Elisa.



Luna 32 sapt+
Adelise Raluca si Cosmin

Is the final countdown!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns jadi spune:

Luna, eu de o luna nu am pus nici un gram pe mine si de 2 zile mananc numai rosii si branza si nici nu se pune problema de mancat seara ca atunci fac noapte alba asa ca stau in 2 mese, mic dejun destul de mic si o salata la pranz plus fructe intre mese. Si chiar daca nu am pus nimic in asta ultima luna, bb a crescut! Nu iti face griji, stie el de unde sa se alimenteze, in plus depozitele noastre sunt pline

Deni & Vlad & Tudor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ghinetz spune:

quote:
dar am eu grija sa le urle pe asistente sa nu imi dea analgezice!

Jadi, eu is mai grea de cap, da' tare vreau sa le stiu pe toate. Deci, ca sa pricep, nu vrei sa iei analgezice dupa operatie? Dauneaza intr-un fel? Eu am luat o singura fiola de Piafen, dar acum m-am pregatit cu mai multe, inclusiv Ketorol, sa fie. Stiu doar ca am "urlat" sa nu-mi puna sonda pt pipi. Nu vreau. Multumesc. Dar fara analgezice voi suporta durerea? La mine prima cezariana, cu anestezie totala, a fost f bine, mi-am revenit f repede. Acum...ma astept la orce si stiu ca trebuie sa fac fata. Pentru bb, nu?

Lia, te-am dat disparuta azi.

Oana 35+ Victor-Constantin si Stefan-Vladimir 4ani+





"unui copil trebuie sa-i dai radacini si aripi"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ghinetz spune:

Afara s-a racorit si e bine. Cine ma scoate si pe mine la o plimbare? Ca altfel zac aici pe scaun.
Am terminat deja un kg de nectarine. (nu am gasit cirese). Si mai nou in fiecare seara imi fac macaroane cu branza sarata si cu ....zahar. (Nu va uitati ciudat, asa imi plac mie.) Si vorba Liei, la mine se tot depune, si se depune, si se depune...

Oana 35+ Victor-Constantin si Stefan-Vladimir 4ani+





"unui copil trebuie sa-i dai radacini si aripi"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns liadorian spune:

quote:
Originally posted by ghinetz
Lia, te-am dat disparuta azi.

Oana 35+ Victor-Constantin si Stefan-Vladimir 4ani+

"unui copil trebuie sa-i dai radacini si aripi"



Azi mi-a confiscat barbatul calculatorul, ca avea ceva de finalizat la o lucrare. Pleaca la un workshop in Cehia maine dimineata si ne mai vedem abia saptamana viitoare - asa ca raman soarecii singuri acasa! Punem de-un chef la mine, cu ce fel de bere vreti voi? Mi-a adus saracu' un laptop de la un coleg, dar era fara mouse si nu ne-am prea impacat. Eu sunt obisnuita cu tastatura mea de 3 lei, in care trebuie sa lovesti cu nadejde ca sa prinzi toate literele, iar laptopul ala era asa o bijuterie silentioasa cu care chiar nu m-am descutcat.

LIA si domnita Miruna Demetra
Am inceput numaratoarea inversa!
Mai avem 6 saptamani!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ghinetz spune:

Lia, asta e prenumele tau? De mult vreau sa-ti spun cat de mult imi place! Daca bb ar fi fost fetita as fi vrut sa o cheme Lia. Sau Ileana. Lasa....poate urmatorul.

Oana 35+ Victor-Constantin si Stefan-Vladimir 4ani+





"unui copil trebuie sa-i dai radacini si aripi"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madabout2003 spune:

Lia apropo de asta chiar am vazut azi noapte o fetita care dormea linistita in carucior chiar daca vibrau basii ca la discoteca .. ma si intrebam cum o putea sa doarma.. La varianta ca s_ar putea sa iasa fie_mea petrecareata chiar nu m_am gandit aku ar avea cu cine, oricum noi o sa o iubim oricum!
Lasa ca si tu mai ai putin si o sa ai ocazia sa iti scoti domnita pe terase!

MADA 30+, cu Emily

Noi doi+1

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ghinetz spune:

quote:
Punem de-un chef la mine, cu ce fel de bere vreti voi?


Cum nu? Cu Mada ne-am scos, ca ea vine cu berea ei.
Lasand gluma la o parte, ai grija ce faci. Sa stai cumintica in pat. Eu sotului i-am spus ca ii dau telefon si-i spun: "Am nascut. Acum trei zile." De a zis ca nu mai pleaca.

Oana 35+ Victor-Constantin si Stefan-Vladimir 4ani+





"unui copil trebuie sa-i dai radacini si aripi"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns jadi spune:

Oana eu sunt sadica din fire . Nu vreau analgezice pentru ca suport mai bine durerea fara ele! Snt suficiente pentru mine cele pe care mi le da imediat dupa operatie, eventual seara cer un diazepam sa dorm dar data trecuta m-a amortit vreo jumatate de ora si parca imi pusese cafea in vena, nu am dormit toata noaptea. Si cu operatia mi-a fost bine, mi s-a scos pansamentul a doua zi si nici nu am mai pus altul doar ca materialul meu crosetat nu a fost bun, am avut dureri la cicatrice pana am ramas insarcinata. Si acum ma jeneaza destul de tare, sper din tot sufletul ca acum sa ii mearga mai bine!

Deni & Vlad & Tudor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns liadorian spune:

quote:
Originally posted by ghinetz

Lia, asta e prenumele tau? De mult vreau sa-ti spun cat de mult imi place! Daca bb ar fi fost fetita as fi vrut sa o cheme Lia. Sau Ileana. Lasa....poate urmatorul.

Oana 35+ Victor-Constantin si Stefan-Vladimir 4ani+
"unui copil trebuie sa-i dai radacini si aripi"



Nu e chiar prenumele meu adevarat. Ma cheama Andreea, dar cand mi-am facut contul pe Dc eram la prima sarcina si atunci era hotarati sa ne botezam fetita Lia. Mi se lipise mie numele asta de suflet si il dau cu placere cui ii place!

LIA si domnita Miruna Demetra
Am inceput numaratoarea inversa!
Mai avem 6 saptamani!

Mergi la inceput