Mamici de iulie-august 2007 (67)

Raspunsuri - Pagina 23

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns lorinaoo1 spune:

quote:
Originally posted by ghinetz


Lavinia Si tu mai ai asa putin! Ai vorbit cu dr. tau cine va fi medic 2, cine anestezist? Sau vei vorbi cand te internezi? Vei face anestezie totala? Nu ne-ai mai povestit nimic despre socrela? sau e in statiune si va lasa sa respirati?


Oana 35+ Victor-Constantin si Stefan-Vladimir 4ani+





"unui copil trebuie sa-i dai radacini si aripi"





Oana, cand ma voi interna voi discuta mai pe indelete cu dr mea de toate, ca atunci starea mea de sanatate se va sti cu siguranta. Daca ar fi dupa mine as alege anstezie totala (desi stiu ca e cam prea comoda pt unii, medici chiar) pt ca dupa rahi iti dezmortesti mai greu picioarele (sa stiti ca am intrebat in stanga si-n dreapta, nu vb din presupuneri) si in plus nu suport ideea unui cateter in coloana . Dar vom discuta si cu anestezistul daca va fi posibil. Dar din cate stiu eu, la Cuza se face mai mult anest totala.
Cat despre socrosenie... as vrea eu s-o trimit in statiunea in Antarctica sau in Siberia Deocamdata o las in ale ei si eu cu ale mele, ca sa nu starnim furtuna

Lavinia-nasica de moflea
burticaLorina Maria 37+
AMR 9 zile


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lorinaoo1 spune:

Andicu nu stiu cat de plimbareata esti, dar norocoasa esti sigur ca ai marea aproape

Lavinia-nasica de moflea
burticaLorina Maria 37+
AMR 9 zile


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns jadi spune:

Apropo de rahie, imi povestea Alina.a ca dupa rahie trebuie sa nu misti capul nu stiu cate ore... habar nu aveam, e adevarat?

Eu merg pe anestezie totala desi e cea mai nasoala in sensul ca pana iti trece ameteala dureaza 2-3 ore si in timpul asta iti mai aduce si copilul la vizionat. Dupa ce il ia nu stii daca a fost la tine sau nu . In plus si uterul cica se retrage un pic mai greu dupa totala dar am eu grija sa le urle pe asistente sa nu imi dea analgezice! Am intrebat dr daca a 2-a cezariana e mai putin dureroasa si mi-a zis ca nu se stie, poate fi mai putin dureroasa dar foarte bine poate fi mai dureroasa decat prima! Ai ca va incurajez !

Deni & Vlad & Tudor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristina26 spune:

Am pus si eu ceva pe emailul comun. Sper sa va placa.
Felicitri mamicilor care au adus bebelusi pe lume!
Andicu mai ai doar 5 zile. Fain

What we have once enjoyed we can never lose... all that we love deeply becomes a part of us" - Helen Keller
Cristina mama ingerasului Paul

ingerasul meu Paul

www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=b2d4d0366fd97a7fe09e3&skin_id=0&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">filmulet

35+ Ingrid Ecaterina si mami

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns jadi spune:

Andicu astept telefon mai ales ca daca mergi la euroclinic eu sunt foarte aproape de spital... vedem unde mergem!

Deni & Vlad & Tudor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns liadorian spune:

Mada, petrecareato! Foarte bine ca duci burtica la petreceri, sa iasa fata vesela si mereu zambitoare! Fara nicio legatura cu Emily a ta, ma gandeam zilele trecute la fetita unor prieteni foarte apropiati noua care au avut o sarcina foarte faina si care erau nelipsiti de pe la iesirile si terasele noastre. Ei bine, bebelina lor nu se linisteste nicaieri mai bine decat in barul unde obisnuiam sa ne adunam cu totii! Toata perioada de colici si-a facut veacul langa masa noastra, zambarind mereu de cum vedea lume in jur si auzea muzica! Daca acasa plangea de rupea si nu voia deloc sa adoarma, cum venea la bar cum adormea bustean. O data chiar au adus-o invelita intr-un prosop de baie, prima chestie care le-a cazut parintilor in mana dupa cateva ore de plans isteric al fetei.

Alina.a, te asteptam pe forum cu Elisa cu tot! numai bine amandurora!
Miillyy, ma bucur ca te simti mai bine si ca l-ai convins pe bebe sa mai stea la caldura!

Luna, noroc de cartea aia ca faceai o pozna! Acu nu te speti muncind, mai lasa-i si colegei cate ceva de descoperit pe cont propriu, ca dupa aceea o sa se plictiseasca la serviciu!

Lavinia, !

LIA si domnita Miruna Demetra
Am inceput numaratoarea inversa!
Mai avem 6 saptamani!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Luna1 spune:

quote:
Originally posted by ghinetz

Luna, te asteptam sa ne spui ca azi esti mai bine.

Oana 35+ Victor-Constantin si Stefan-Vladimir 4ani+





"unui copil trebuie sa-i dai radacini si aripi"





Azi sunt mai bine!!! Nu suta la suta dar parca au mai fugit hormonii putin.

Am o singura problema si sa nu radeti de mine dar eu chiar cred ca e problema. Am luat 9 kg in sarcina, aveam deci 58, si acum o sapt m-am cantarit aveam 57 iar aseara 56. Toate cantarerile pe acelasi cantar. Deci clar am slabit. Nu pot sa cred ca de la suparare doar. Adevarat ca mi-a scazut apetitul dar totusi mananc fructe daca nu mancare. Mai pateste cineva?

Luna 32 sapt+
Adelise Raluca si Cosmin

Is the final countdown!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ghinetz spune:

quote:
Eu am sarit cred ca limita hormonala si orice kkt mi se pare tragedie. Incerc sa ma abtin si nu pot. Ma cert din orice.



Luna, nu stiu daca te linisteste, dar...si eu patesc la fel. Uneori ma gandesc ce as fi facut daca al meu nu era mai calm. Nu stiu daca ma intelege, dar ma lasa in plata mea. Hai, lasa. Totul o sa treaca. O sa vezi! O sa fie bine!

Lavinia, pe 1 te internezi? Adica duminica? Mai e o saptamana...waw!!!
Buna tactica cu soacra.



Oana 35+ Victor-Constantin si Stefan-Vladimir 4ani+





"unui copil trebuie sa-i dai radacini si aripi"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns liadorian spune:

[quote]
Am o singura problema si sa nu radeti de mine dar eu chiar cred ca e problema. Am luat 9 kg in sarcina, aveam deci 58, si acum o sapt m-am cantarit aveam 57 iar aseara 56. Toate cantarerile pe acelasi cantar. Deci clar am slabit. Nu pot sa cred ca de la suparare doar. Adevarat ca mi-a scazut apetitul dar totusi mananc fructe daca nu mancare. Mai pateste cineva?

Luna 32 sapt+
Adelise Raluca si Cosmin
Is the final countdown!!!
[quote]

Cum nu patesc si eu chestii dintr-astea?! La mine se tot aduna, si se aduna si... Luna, daca mananci fructe si te simti bine in rest, cred ca e super ok. Oricum ce s-a dus era din "bonusul" tau de gravidutza, nu din ce-i trebuia lui Adelise ca sa fie ok.

LIA si domnita Miruna Demetra
Am inceput numaratoarea inversa!
Mai avem 6 saptamani!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns jadi spune:

Mi-am adus aminte Andicule ca luni merg la epilat si toate cele... la ce ora mergi la control?

M-a sunat si mama2 sa ma intrebe daca am gata bagajul si i-am zis ca nu! Si a zis si ea ca asa este dar macar sa fac bagajul pentru ala mic .

Eu din fire sunt foarte optimista si intotdeauna mi-a mers bine pentru ca am gandit pozitiv! Si nu de multe ori am avut si eu probleme si ma gandesc la probleme adevarate nu dureri de sold sau coaste si nu ma refer numai la sarcina dar am zis ca exista o rezolvare pentru toate si atunci chiar asa a fost! Acum ce sa fac? Sa ma apuc sa plang inainte sa mi se intample ceva?

Si ma gandesc si la fetele care intradevar au tras cu dintii de sarcina asta, contractii, stat la pat, etc. Si nu cred ca ele s-au plans la un loc asa cum o fac anumite persoane! Ba mai mult, au gasit cuvinte de incurajare pentru toate fetele si le-au sustinut la fel de mult! Eu sincer ma enervez doar cand vad postari in care exista un motiv de plangere dar niciodata dar absolut niciodata un gand frumos pentru o alta persoana!

Ma duc sa schimb un kk ca a parfumat fimiu toata casa! azi il laud ca a fost cuminte si m-a lasat si pe mine sa ma odihnesc!

Deni & Vlad & Tudor

Mergi la inceput