Mamici de iulie-august 2007 (67)

Raspunsuri - Pagina 22

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mamii spune:

si eu eram foarte nerabdatoare pana acum kteva zile!Eram chiar foarte calma !IAr acum cand ashtept poate azi poate maine poate peste o ora.... ma omoara ashteptarea!Si vreau as treaca durerile mai rpd..plusssssssssssss k le.am auzit p nishte tantici cum tipau pe la spital si ..... i got scarreed :(
Oricum ashtept bebitzoiu sa vina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamii spune:

am trimis un mail p mailu comun....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madabout2003 spune:

Buna fetelor!
Kitty Nic felicitari pentru bebelusa sa fie sanatoasa!

Eu m_am trezit pe la 13 azi ca aseara am iesit la un fel de petrecere in aer liber (aici toata vara si in fiecare weekend sunt petreceri in diferite orasele ) si am petrecut ca in zilele bune pana pe la 5 dimineata! M-am simtit super bine + ca erau si vreo doua proaspete mamici care m_au mai linistit in ceea ce priveste viata dupa bebe !Mai frumos a fost spre dimineata cand toata lumea era fff vesela , normal nu bausera bere fara alcool ca si mine.. Apropo de asta am uitat sa va spun ca eu ma car cu berea fara alcool dupa mine in fiecare vizita...nu de alta dar de suc de portocale mi s_a luuuaaat!

MADA 30+, cu Emily

Noi doi+1

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andicu spune:

de la mare!

Kitty_nic, FELICITARI! sa-ti traiasca Daria si sa fie sanatoasa si cuminte si mancacioasa, iar tie iti doresc refacere rapida si multa sanatate!

Cristina, Oana,Nico, stati cumintele mai pe langa patutz ca sa mai stea bebeii un pic in burtik! aveti grija de voi!

Deni, ma bucur ca Alina e bine si Millyy inca pe baricade, multumim de info! te-am intrecut la bagaj ! sunt la faza de - adunate toate gramada pe pat , ceea ce pt mine e o realizare, avand in vedere ca venim maine la Buc. Luni merg la spital sa vad ce si cum, si daca nu s-a deschis "poarta" pt bebe, dau tel poate ne vedem la un suc...cum poti tu . Aviz Karli...

Azi m-am facut frumoasa din cap pana-n picioare, ca ieri aveam si eu un stres, nu ca pierd trenul spre bucuresti, ci ca raman nevopsita, epilata, manichiurita, etc.. acum m-am linistit.
tuturor.

ps. v-am spus ca mai am cca 1,5 cm de col!! e de bine sau de rau? mai rezista la o pizza in seara asta ??!!



Andicu sapt.38Filip Gabriel
AMR 5 zile

Ultimele poze cu burtik
Camera bebe Filip

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ghinetz spune:

Mada, ce simpatica esti!!!Imi si inchipui cum mergi tu cu gentutza frigorifica si cand ii vorba de ciocnit tu lasi paharul cu suc si...hop! scoti o bericica rece. Esti cool, pe bune! Ca sa nu mai zic cat te invidiez ca ai petrecut. Dar e o invidie de aia, frumoasa.Adica ma bucur pentru tine, dar vreau si eu!


Jadi, sa stii ce e un lucru verificat. Cand e mai multa lume adunata tendinta e sa te plngi, sa ceri compasiune... In special femeile fac asta, dar nu numai. Iti amintesti mai greu sa vorbesti de lucrurile bune din viata ta. Stiu si eu de ce o fi asa?! De aceea eu pe tine te admir ca esti mereu optimista.


Oana 35+ Victor-Constantin si Stefan-Vladimir 4ani+





"unui copil trebuie sa-i dai radacini si aripi"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Luna1 spune:

quote:
Originally posted by ilenutza


Luna da , ma pregatesc ce sa fac acu'?Dar tu ce ai bre? ai cazut in butoiul cu melancolie?Am tot vrut sa te intreb: pentru sotul tau e primul copil?


Ile 35 si Victor ( 22 dec 2005)
AMR 05 sapt.
www.onetruemedia.com/shared?p=298317a6ed3728312027b9&skin_id=0&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Paste 2007






Ile fa bagajul lasa gatitiul! Eu am sarit cred ca limita hormonala si orice kkt mi se pare tragedie. Incerc sa ma abtin si nu pot. Ma cert din orice. Plus deja ieri ma gandeam la divort pana mi-a bagat sotul mintile in cap si am citit in Cartea Cartilor (adica aia cu pregnancy) ca o luam razna de la hormoni la varta asta de sarcina.

Da pentru sotul meu e primul copil natural dar el peste tot se lauda ca are deja unul. Oricum eu ma simt mandra ca o sa ii vad fata cand o schimba la pampersi si o legana la copil urlator caci pe fiu-miu l-a gasit numai bun de jucat cu el (dormea nopatea, era scos din pampersi, etc)

Eu la serviciu azi imi "educ" inca noua colega in ale muncii.

Luna 32 sapt+
Adelise Raluca si Cosmin

Is the final countdown!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lorinaoo1 spune:

Kitty nic refacere rapida Dariuta bine ai venit printre noi

Meyy Andicule da' tu vrei sa nastem de oftica ? Vezi poate tabaram pe tine cu vizitele cu bebei cu tot, ca tot esti la mare ... la cat sunt eu de neplimbata (ma refer la ultimele luni) m-as teleporta pana la malul marii



Lavinia-nasica de moflea
burticaLorina Maria 37+
AMR 9 zile


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Luna1 spune:

quote:
Originally posted by cristina_ana
Si o intrebare off-topic: masina de spalat vase spala si oalele? Si daca da, le spala cit de cit bine? Ca si eu vreau sa-mi cumpar, dar doar pentru farfurii si tacamunri nu dau atatia bani. Macar sa stiu ca ajuta la ceva!

Cristina, 33+ si bebe scump

POZE
POZE BURTICA SI BEBE




Spala de toate sa-i dea Dumnezeu sanatate aluia de a inventat-o.

In functie de ce pastile ii bag la a mea (calitate sau mai pslabe calitativ) spala mai bine sau mai rau. Adica cu alea slabe calitativ e mai naspa si am ramas la cele de calitate.

Luna 32 sapt+
Adelise Raluca si Cosmin

Is the final countdown!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lorinaoo1 spune:

Lunito nu esti singura care are ganduri de astea mai "chitibuse". Si io ii gaseam ieri noduri in papura sotului si tot pe seama hormonilor am pus starea asta.

Lavinia-nasica de moflea
burticaLorina Maria 37+
AMR 9 zile


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andicu spune:

Lavinia, hai ma, ca nu vreau sa va am pe constiinta! da' asa sunt eu, mai umblareata! acum la sfarsit m-a apucat ca am fost cuminte rau pana spre 7 luni! si daca vreti, veniti peste mine, ca nu ma supar!

Cristina, masina de spalat vase pt mine e de baza! spala si oale si pahare si cutii...ce vrei tu! mai ales cand se-aduna vasele sau ai musafiri, e super! eu si-asa uram sa spal vase, de cand o am sunt fericita! tehnic vorbind, depinde la ce program le bagi la spalat si cat de murdare sunt unele oale (daca s-au uscat, iese mai greu, dar iese), si mai tine, cum a zis Luna si de pastile/detergent.



Andicu sapt.38Filip Gabriel
AMR 5 zile

Ultimele poze cu burtik
Camera bebe Filip

Mergi la inceput