Mamici de iulie-august 2007 (67)

Raspunsuri - Pagina 15

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns lorinaoo1 spune:

Deni multumim de info Mai ai un pic si vii cu bebe acasa

Alina.a si noua ne e dor de tine si te pupam de 1000 de ori la puterea a doua

Milly sanatate multa

Lavinia-nasica de moflea
burticaLorina Maria 37+
AMR 9 zile


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioana75 spune:

Buna dimineata! Plecam si noi acum la Cheia, dar am intrat sa vad daca a mai nascut cineva.

nico, multa sanatate, sa fie bine, poate mai sta bebe un pic! Asteptam vesti.
Simona, n-am patit nimic, mi-a zis dr de familie ca e campanie nationala, ca e obligatoriu antitetanosul; desigur daca nu vreau, asta e, dar m-a pus sa promit ca trec pe la cabinet.
karliguta, sper sa folosesc la fel de rar pompa si acum, da; sper ca bebe2 sa nu mai stea in perfuzii, si furia laptelui sa nu mai fie asa furioasa. Despre aerobic, eu am spus clar mai demult ca voi cumpara lapte praf special pentru bebelusii care sint alaptati.
Lavinia, Aylin, Otilia.

Weekend placut si fara suprize.

Ioana, mama Mirunei (25.08.2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lorinaoo1 spune:

Ioana distractie placuta la Cheia

Lavinia-nasica de moflea
burticaLorina Maria 37+
AMR 9 zile


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamii spune:

neatza fetili...
Eui raportez o noapte foarte chinuitoare.... knd stau in pat sunt amortita toata..ma dor toate oasele si imi trosnesc de zici k dau sa ma rup ... am labele picioarelor umflate rau nu pot sa imi explic de ce ca la sare am renuntat demult!......off.... caldura ma omoara.... si ma intreb knd apare bebe ....Si m.a luat si o durere ingrozitoare de masea....
OFFF...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AndraZ spune:

neata pe caldura la toate fetele!

Anto,felicitari pt bebelina! Am ramas socata sa vad ca dupa "descoasere" a si aparut bebelina! oricum ma bucur ca sunteti ok amandoua si iti doresc sa iti dea DD un bebe frumos, sanatos si mancacios si multa liniste! Poopam si asteptam sa veniti acasa!

Alina, vestile bune circula repede asa ca ma bucur ca si tu Elisa sunteti bine. Va asteptam sa veniti acasa vesele si sanatoase amandoua! Jadi, multumim pt vestile bune despre Alina!



Andra
35s Mara Teodora

"Cere si ti se va da!"

Mara Teodora

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Agri spune:

Neata si de la mine cam tarziu ca mi-a luat ceva sa recuperez.
Lipseste omu' 2 zile si iar va puneti pe nascut.
ANTO felicitari si recuperare rapida!
SONIA bun venit!
ANTO eram convinsa ca o sa nasc inaintea ta, s-a grabit printesa nu gluma.
Fetelor am si io o intrbare stupida de proasta ca e : e posibil ca bb sa nu ia in greutate deloc in 3 saptamani????!!!Am facut ieri o eco la un alt medic si mi-a zis ca bubu e mica ca are in jur de 2kg si 43 cm... cum asa? ca acum trei saptamani la un aparat cu mult mai performant decat al lui avea 2.100kg( bine +/-10%) si ca e placenta matura si ca am lichid putin. Dr. meu nu mi-a zis niciodata ca as avea lichid putin. E posibil sa fi perdut lichi si o nesimtitoare sa cred ca e pp??? Si asta imi e greu sa cred.
Va pup pe toate. Sa aveti un wd mirific.
peseu: nu prea am incredere in medicul asta si ecograful lui dar totusi a reusit sa ma puna pe ganduri.

Vio si Eva (27.09.05)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns karligutza spune:

quote:
Originally posted by ghinetz
Si cred ca am mai spus: eu am obiceiul sa duc la noi nascuti Pampers, decat hainute sau mai stiu ce de care mama e posibil sa nu aibe nevoie. Si mereu am luat nr. 2.

Oana 35+ Victor-Constantin si Stefan-Vladimir 4ani+



Oana am citit si data trecuta cand ai scris ca tu te duci la bebe cu un fel de "rodin" cu pampers! mi se pare asa de amuzant, e ca si cum ii duci sarbatoritului niste chiloti!

cred ca doar in cazurile astea, sarbatoritii sunt fericiti! sa aibe intre 3 si 6 kile!

nu cred insa ca nu s-ar gasi jucarii interesante pentru nou nascuti sau lucrusoare utile, pe langa pampers! hai cu hainutzele sa zicem ca nu le cazi poate pe gustul mamicilor/taticilor, dar sunt atatea alte "cadouri" de facut!

karligutza

sapt.38 cu la purtator

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AndraZ spune:

noi ieri am fost la dr si avem de raportta multe, dar nici una foarte buna. asa ca nu va umplu capul cu ale mele. pe scurt, retin f multa apa, am edeme la maini, fatza si picioare si seman cu Fiona a lui Shreck. pe langa tratamentul de pana acum am mai adaugat de astazi si niste pastile pt edeme si asteptam efectul ( macar cel placebo). cert este ca pe 2 iulie facem inca un dopller ca sa vedem daca bebelina este ok si tot atunci stabilim si cand ma internez pt a naste. oricum dr imi spusese ca ar dori sa ma interneze cu 2 saptamani inainte de nastere ca sa ma aiba sub observatie, in cazul in care creste tens sa o scoata repede pe bebelina. in rest, toate bune si frumoase. azi termin de renovat dormitorul si tre' sa alerg ca nebuna dupa mobila si alte nebunii de genul asta ca tare as vrea sa vad eu camera terminata inainte sa intru in spital. cam atat de pe la noi.

Andra
35s Mara Teodora

"Cere si ti se va da!"

Mara Teodora

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns karligutza spune:

Gravidutza nu vrei sa apari in listuta cu programarile la cezariana... ai spus ca saptamana viitoare esti programata... tii sa ne faci o surpriza sau ne putem apuca de galerie si pentru tine!?

karligutza

sapt.38 cu la purtator

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns karligutza spune:

quote:
Originally posted by Samurai-lady

Fetele,o intrebare:dupa ce nasc pot sa va anuntz pe mailu comun? Imi da si mie cineva adresa,plizzzzzzzzz

Samurai-lady 34 weeks si Kenta 4 ani


pai mai samurai ce s-a intamplat?
s-a tot scris adresa comuna de email, ba chiar in ultima vreme, iar tu fiind aici de la inceputul odiseei, nu o stii inca? hmmm, ma mir!

si as mai avea o mica observatie, dar te rog foarte frumos sa nu te superi pe mine ca iti zic, dar mesajele tale sunt uneori atat de scurte incat semnatura e de 10 ori mai mare decat continutul mesajului. Nu poti sa faci nimic pt.a semna mai scurt cumva? imi cer scuze daca te-a deranjat remarca, dar e o opinie si poti sa nu o iei in seama!

karligutza

sapt.38 cu la purtator

Mergi la inceput