Mamici de ianuarie-februarie 2008 (11)

Raspunsuri - Pagina 9

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns nemary spune:

quote:
Originally posted by ancasoare


Totusi am fost un pic dezamagita de aceasta prima vizita la dr. tutunaru, nu mi-a facut fisa, nu intrebari referitoare la boli, nici macar cati ani am... doar si-a notat in pc numarul meu de mobil.
Am intrebat eu de acid folic, vitamine.
Sincer m-am gandit ca m-am dus si eu la el ca la pomul laudat... asa procedeaza si alti medici? Fara fisa?

Bad Dobby!





mie mi-a facut fisa si a scris in ea tot ce a vazut la eco, ce boli am avut, etc.
parerea mea e ca ar fi tb sa-ti dea si tie ceva scris, sa stie data viitoare cum ai evoluat.



Mari 8+

odiseea

Daca ai vointa, poti sa muti si muntii din loc.Daca ai creier, ii lasi acolo, ca nu te deranjeaza.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nemary spune:

quote:
Originally posted by sweetgys

Fetelor care stie cum modific nik-ul.Din graba am tastat greist. Trebuia sa fie defapt SWEETGYA nu swwetgys...

6+



nu cred ca se mai poate modifica nick-ul. eventual intreaba un moderator.



Mari 8+

odiseea

Daca ai vointa, poti sa muti si muntii din loc.Daca ai creier, ii lasi acolo, ca nu te deranjeaza.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nemary spune:

Gugu, Felicia are dreptate. pe prospectul de la Utrogestan scrie undeva, cred ca pe verso, la mod de administrare, ca in timpul sarcinii sa se administreze vaginal.
cu toate acestea mie cand mi-a recomandat medicul sa iau Utorgestan mi-a spus sa-l inghit. dar stiind de la voi ca produce greturi iar spus ca vreau sa-l administrez vaginal si a zis ok.



Mari 8+

odiseea

Daca ai vointa, poti sa muti si muntii din loc.Daca ai creier, ii lasi acolo, ca nu te deranjeaza.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gina M spune:

Buna fetelor,
Revin mai plina de forte pe ziua de astazi.Greul cel mare a cam trecut iar micuta se simte ceva mai bine.
Va multumesc pentru ca sunteti alaturi de noi si apreciez toate gandurile bune.Conteaza mult.
Am mai reusit sa dorm ceva pe ziua de ieri iar apoi, am plecat cu Buddy la o cosmetica speciala de papagali sa-i dam o noua infatisare ca arata cam plouat.
Asa dar, i-am taiat colturile nedorite ale ciocului,i l-am pilit, i-am taiat unghiile,cateva pene sa nu zboare si i-am luat ceva sange pentru un test sa-i aflam sexul caci, nu suntem siguri ca este baiat.
Acum, arata asa de bine ca imi vine sa-l mananc cu tot cu pene.
Cat de trist si necajit ai putea fi cand il vezi, ce scamatorii face si ce cuvinte spune pur si simplu ti se descreteste fruntea fara sa vrei.Il iubim tare mult si vrem sa fie sanatos.
Bebita din burtica creste, continua sa faca miscari, suntem bine insa in dimineata aceasta iarasi am .
Scapasem intr-un timp insa acum vad ca, incepe sa se tina de mine ca boala de om sanatos.Phuuui ce aiurea mai este!

Gugule" - mi-a fost tare dor de tine!Imi pare rau ca ai fost nevoita sa intampini asa probleme.Ma rog pentru tine si puisor ca totul sa fie bine pana la capat iar la sfarsitul celor 9-a luni de sarcina sa-l/o poti tine fericita in brate.Sa fii tare.
Gina 13w+

Poze - Recente BB#3 & My Baby Development!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AngeliquedeS spune:

Gugule, zuzico, doamne prin ce ai putut sa treci! Ce nenorocit de macelar, cum sa te chiureteze,asa, pur si simplu? Doamne, bine ca e bine!

Gina, ma bucur ca cea mica e bine, v-a ajutat Dumnezeu! Cat despre papagal,habar nu aveam ca mai exista cosmetica si pentru ei! Sa ne pui si noua poze sa il vedem asa frumusel.

Sweetgya, din pacate nu mai ai cum sa mai modifici nick-ul! Duphastonul are rol sa fixeze sarcina, este insa mai indicat sa iei utrogestan fiindca e progesteron natural si nu sintetic, ca duphastonul.

Irina,lamine,la 44 deziledela ultima menstruatie abia se vedea la eco vaginala sacul embrionar si vezicula vitelina, deci nici urma de embrion. la 30 de zile e inca mult prea devreme,mai asteapta macar o saptamana.

Pupici,
Angelique 13+
noi 2, poze, povestea nuntii, luni de miere..., bebe, cum creste
Mare, Munte, Flori

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lorena_andreianu spune:

quote:
Originally posted by micsunea

DURERI DE BURTA (pt Sweety)

Cred ca "zuza" din Franta si ea avea la fel ca si-a facut si testele de infectie urinara (o infectie urinara apare deseori la gravide, eu nu mi-am facut testul).

Micsunea
aprox 9



m-ai tinut minte, Micsunico... Da, eu eram... si intr-adevar aveam niste dureri ca la menstruatie in sapt 4-6. Dar au trecut. Si nici la analiza de urina n-a iesit nimic.

Gugu, imi pare rau prin ce ai trecut. Bine ca nu te-ai lasat pe mana aceluia... Nu-mi pot imagina ca pot exista asemenea doctori (daca pot fi numiti doctori...). Numai bine si sa fie totul bine de acum incolo.

Va doresc un we placut si fara incidente.

Mitza cu bb2 si Miron Radu (06 oct. 2004)

Nazdravanii de sept-oct 2004 la 2 ani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irinabobe spune:

multumesc angelique. ce mi se pare ciudat e ca dr parea aproape sigura ca e seu, si nu stiu de ce. cum poti da un asemenea verdict daca nu esti sigur. putea sa zica ca sarcina e prea mica sa se vada si sa repet eco. da pe ovarul stang a zis ca se vede o formatiune transonica de 16,7 mm si nu stiu ce dracu inseamna asta si daca de aici a tras concluzia de seu.

4+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AngeliquedeS spune:

Irina, inca este mult prea devreme sa isi dea cu presuspusul pt SEU. Sa nu te mire ca se poate pune asa usor un diagnostic, ca dovada uite ce a patit Gugu, daca il asculta acum gugulinul ei nu ar mai fi existat! Din pacate trebuie sa fim cu ochii in patru si sa acceptam un verdict numai dupa ce suntem absolut siguri. Ce a vazut ea pe ovar,poate fi pur si simplu corpul galben, dar repet, mai asteapta o saptamana, chiar daca doamne fereste e SEU, intr-o saptamana nu se poate intampla nimic.

Apoi,pentru linistea ta, fa analiza BHCG din sange si repet-o la 48 de ore. daca valoarea se dubleaza, e sarcina normala, daca nu... e SEU. Macar scapi mai repede de nesiguranta. Insa vezi ai grija sa mergi la un laborator unde iti da rezultatul in aceeasi zi sau cel putin a doua zi, ca sa scapi de nesiguranta. In locul tau eu asta as face ca sa mai astept o sapt pana la viitorul ecoexistand riscul ca nici atunci sa nu vada nimic, as innebuni. Deci Bhcg iti arata clar!

Pupici,
Angelique 13+
noi 2, poze, povestea nuntii, luni de miere..., bebe, cum creste
Mare, Munte, Flori

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns grati.ela spune:

cum sa se dubleze BHCG la 48 de ore? mie luni mi-a iesit 47500 si miercuri 62500...si nu e SEU.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irinabobe spune:

iti dai seama ca maine dupa ce plec de la elias de la dr meu ma duc sa fac beta hcg la medsana . daca il fac maine luni seara am rezultatul. asa ca fac maine si luni ca marti sa stiu clar.
dupa ce mi-a facut teorie ca ea nu pricepe ce vream noi de la ea sa spuna asa repede si ca de ce nu am mai asteptat cu eco, si i-am zis ca acum 2 luni am mai pierdut o sarcina si vroiam ca de data asta sa fiu sigura ca e totul ok, a zis ca exista intr-adevar posibilitatea ca ceea ce se vede sa fie corpul galben si parca se vede ceva in uter dar prea mic si nu stie ce sa zica, dar pe foaia de obs a scris suspecta seu.

4+

Mergi la inceput