Mamici de ianuarie-februarie 2008 (11)

Raspunsuri - Pagina 10

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns AngeliquedeS spune:

quote:
Originally posted by grati.ela

cum sa se dubleze BHCG la 48 de ore? mie luni mi-a iesit 47500 si miercuri 62500...si nu e SEU.



Gratiela, linisteste-te, tu ai sarcina cu o luna mai mare decat a Irinei, e in regul acum e la tine, cand e sarcina mai mare nu se mai dubleaza Dar la sarcina micuta a Irinei e obligatoriu sa se dubleze!

Pupici,
Angelique 13+
noi 2, poze, povestea nuntii, luni de miere..., bebe, cum creste
Mare, Munte, Flori

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns grati.ela spune:

eu am facut BHCG la IDS si am platit taxa de urgenta si mi le-a dat in aceeasi zi.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irinabobe spune:

in mod normal si la medsana tot in aceeasi zi le da dupa 6 ore dar maine fiind sambata nu imi ramane decat sa fierb in suc propriu pana luni seara.
am uitat angelique daca esti jurist de unde stii tu atatea despre corpu galben ca eu nu stiu nici ce naiba semnifica endo de 6 mm. pe cuvant am citi toate codurile de procedura da nu scrie nimic nici de endo nici de alte corpuri iar dr astia arunca cate o vorba si acu eu innebunesc ca cine m-a pus sa ma fac jurist si nu dr.
4+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca74 spune:

Fetelor, ma scuzati ca indrept discutia catre altceva.
Am vazut azi, cand asteptam la medic, o tanara mamica care-si purta bebelusul in ceva nemaipomenit de cool : http://www.mamankangourou.com/pbebe.php?l=en

Bebelusul ei statea super comfortabil la ea in brate.

Am ramas cu gura cascata si pe cuvant de onoare daca nu ma duc sa cumpar si eu unul la fel.


Buburuza noastra

io

http://tac.families.com/ezb/874526.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AngeliquedeS spune:

quote:
Originally posted by irinabobe

in mod normal si la medsana tot in aceeasi zi le da dupa 6 ore dar maine fiind sambata nu imi ramane decat sa fierb in suc propriu pana luni seara.
am uitat angelique daca esti jurist de unde stii tu atatea despre corpu galben ca eu nu stiu nici ce naiba semnifica endo de 6 mm. pe cuvant am citi toate codurile de procedura da nu scrie nimic nici de endo nici de alte corpuri iar dr astia arunca cate o vorba si acu eu innebunesc ca cine m-a pus sa ma fac jurist si nu dr.
4+





M-am chinuit doi ani sa fac bebe... am umblat din medic in medic, am citit (aproape) tot ce se putea citi... Mai bine ca nu ai avut ocazia asta... Dar uite ca tot nu stiam cand trebuie facuta eco morfofetala,mi-au spus fetele dela nov-dec!

Pupici,
Angelique 13+
noi 2, poze, povestea nuntii, luni de miere..., bebe, cum creste
Mare, Munte, Flori

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns numeioana spune:

Fetelor, va salut si eu. Sunt moarta de oboseala. Ma duc sa ma odihnesc...

Gugu, ma bucur ca esti ok. Ai grija de tine si de bebe!

Irina, nu-ti face griji, ca e devreme sa se vada ceva. Doctorita mea mi-a zis ca trebuie sa ma duc peste 2 saptamani. Si eu tot Z30 sunt si sunt sigura ca daca ma duc acum la eco nu se vede nimic. O sa ma duc la 6 sapatamni.

Pupici!

Ioana 4+

Vine bebe!!



Mergi cu incredere in directia visurilor tale. Traieste viata pe care ti-ai imaginat-o.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simonette spune:

Noapte buna tuturor!



poze Luca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gattasalvaje spune:

Salut zuzele ,
Am fost si eu la controlul periodic ( al 2-lea ) si totul e bine si la mine si la bb , insa doctorita mea m-a certat ca nu iau Materna . Imi recomandase la prima consultatie Materna Centrum 1/zi insa eu am luat mai rar , cam din 3 in 3 zile pt ca am auzit ca ingrasa f. tare chiar cunosc o tipa care a luat Materna toata sarcina si a pus 30Kg. Mie mi-e groaza de asa ceva , mai ales ca nu sunt o silfida de felul meu , ba chiar dimpotriva. La 6 sapt aveam 60kg la 158 cm si acum , la 10+ am 65 kg, inchipuiti-va . Nu stiu cum am reusit performanta sa pun 5 Kg intr-o luna , mai ales ca ma confrunt cu niste greturi teribile , tot ce mananc , apoi , nu pot decat fructe ( e drept , cam 3 Kg pe zi - piersici , caise si struguri )si inghetata si beau f. multa apa minerala. Ma gandesc cu groaza ce-o sa se intample cand se vor termina grturile si vor incepe poftele
Eu cred ca BB-le are de unde sa-si ia tot ce-i trebuie , analizele mi-au iesit bine , n-am carente de calciu , fier , magneziu. Acid folic iau zilnic inca 4 luni inainte sa-l concep pe BB .
Voi ce parere aveti despre Materna ?
Maica-mea zice ca daca continui sa pun in ritmul asta , la 9 luni o sa ma dea de-a dura'

Va pup si va doresc o seara racoroasa

10+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gattasalvaje spune:

Aaaa , am uitat sa va-ntreb ceva...
Stie careva vreun link unde sa gasesc o corespondenta intre varsta lu' BB si dimensiunea care ar trebui s-o aiba

Al meu are 36mm la 10 sapt + 4 zile. O fi bine ?

10+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kateryna spune:

gattasalvaje, eu am luat centrum materna toata sarcina la recomandarea dr Mihalache si nu am pus pe mine decat 14 kg. Asa ca eu zic ca nu pui kg doar de la vitamine. E pur si simplu felul in care reactioneaza organismul tau la sarcina.



Kateryna si Anelin-George (7 ian 2007)

Mergi la inceput