Mamici de ianuarie-februarie 2008 (11)

Raspunsuri - Pagina 11

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns kateryna spune:

Gattasalvaje, uite www.babycenter.com/general/fetaldevelopment/pregnancy/1290794.html" target="_blank">aici dimensiunile bbului ptr aceasta perioada.



Kateryna si Anelin-George (7 ian 2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gattasalvaje spune:

quote:
Originally posted by kateryna

Gattasalvaje, uite www.babycenter.com/general/fetaldevelopment/pregnancy/1290794.html" target="_blank">aici dimensiunile bbului ptr aceasta perioada.



Kateryna si Anelin-George (7 ian 2007)




Saru-mana ,
intre timp am gasit si eu link-ul si am vazut ca BB-le meu se incadreaza in intervalul 10-11 sapt.
Ai nascut cu Mihalache Poate-mi spui si mie mai multe despre ea pe PM , te rog muuult.
Somn usor!

10+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns NataliaS spune:

Hello zuzicilor! MAAAAAAAAAAMA da ce ne-am inmultit! si ce mult ati scris de cand am plecat!

M-am intors din vacanta... a fost SUPERBBBBB!!! feteleeee, va invidiez pe cele care urmeaza sa plecati in Corfu...e a doua oara cand merg si tot m-as mai intoarce; din nou a fost mult prea scurt si am regretat ca nu am luat 2 sejururi...Ana s-a simtit minunat, s-a balacit, s-a bronzat iar eu m-am intors cu o burta vizibila...deja nu se mai indoieste lumea ca sunt gravida

Bun venit noilor fete!Sarcina usoara si bbei sanatosi! Feli, Numeioana, Teo ce fain ca v-ati alaturat noua!

Felicitari Alina pt fetita si Ange pt baietel - sa fie sanatosi si sa va bucurati de ei!

Mai GUGU, bagi lumea in sperieti!!! bine ca sunteti bine amandoi; ai un bebe luptator si trebuie sa fie totul bine! si sa fii cumintica!

Mav, Iepurila si Alinushca - imi pare tare rau pt ce s-a intamplat! si sa primiti cat mai repede bebele mult asteptat!

Virgo - ce ma faceam eu fara pipi-ul de gravida? ca amandoua sarcinile le-am tinut cu Pregnyl...

Eu voi naste prin cezariana la Clinica D. Stanca, Cluj cu Dr. Diculescu Doru.

Referitor la sexul lui bb medicul meu cred ca nu se va risca sa mi-l spuna prea devreme tocmai pentru a evita confuzia...la sarcina trecuta mi-a spus sigur sexul la 19 sapt.
Cred ca l-am simtit si eu pe bb de cateva ori, dar foarte vag ceea ce ma face sa nu fiu sigura ca era el...pana la primul sut serios mai pot sa ma indoiesc

pupici de la mine ca mi-a fost dor de voi!


Natalia 12+ sapt si Ana iubita 04.02.2005
Poze: http://pg.photos.yahoo.com/ph/natydu/my_photos
Acolo unde domneste iubirea, si imposibilul poate fi atins! (proverb indian)
http://bd.lilypie.com/oRqSp3.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simonette spune:

Buna dimineatza! Eu observ ca desi toata ziua ma preling de somn, dimineatza ma trezesc f. devreme! Astazi poate fi si din cauza ca merg la dr. si nu mai pot de nerabdare! Sper sa se vada ceva si ceea ce se vede sa fie de bine! Sunt ziua 35 de la UM...asta inseamna aproape 5 saptamani! Stiu k sacul ar trebui sa se vada, chiar si mic,mic de tot!

Va doresc o zi minunata!

Simonette 4+



poze Luca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AngeliquedeS spune:

Simonette bafta la doctor! Tinempumnii

Natalia bine ai venit, ma bucur ca a fost minunat in concediu.

Eu acum fug la plaaaaajaaaa!

Pupici,
Angelique 13+
noi 2, poze, povestea nuntii, luni de miere..., bebe, cum creste
Mare, Munte, Flori

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns numeioana spune:

Natalia, ce bine ca ai fost in concediu! Si eu vreaaaaau!!
Kris, ai grija sa nu stai in soare prea mult!
Simontte, si eu la fel patesc. Ziua dorm dusa si dimineata la 5.30 sunt in picioare. Sunt surioasa ce vezi la eco... E cam devreme totusi... Bafta!

Ioana 4+

Vine bebe!!



Mergi cu incredere in directia visurilor tale. Traieste viata pe care ti-ai imaginat-o.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns grati.ela spune:

Natalia, unde ai mers in vacanta?
eu mor de somn la ora asta dar tre sa merg la medic la 9,30 asa ca m-am cosmetizat...Feetelor eu in general am probleme cu greata de la fiere, numai ca acum am o greata aproape permanenta. Nu vars decat dak ma imbuib cu ce nu trebuie (ieri de exp am incercat sa mananc ficatei de pui si n-a mers). Sigur e de la bb,nu? Dr. zice ca e bine dak am asemenea manifestari. Iara a venit tanti Stres pe forum...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns numeioana spune:

Si eu am avut cateva zile cu greata, dar vad ca de 2 zile m-a lasat aproape de tot...
Gratilea, nu-ti mai face griji, ca totul e bine. Te astept cu noutati.

Ioana 4+

Vine bebe!!



Mergi cu incredere in directia visurilor tale. Traieste viata pe care ti-ai imaginat-o.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns NataliaS spune:


Buna dimineata!

Ange , ce fain de tine ca stai langa mare...si mie mi-ar place. Plaja placuta!

Grati.ela - am fost in Corfu, la Yaliscari, intre Pelekas si Agios Gordis - a fost super bine. Ne-am inchiriat masina si am mers pe unde am avut chef...
By the way - ca tot intrebati cu ce ne dam anti vergeturi - am descoperit in Corfu, in targul pentru turisti un ulei de masaj cu ulei de migdale dulci si masline....si alte nu stiu cate uleiuri esentiale care e nemaipomenit de bun. Mor de ciuda ca mi-am luat doar unul...
Please cine mai merge in Corfu, imi mai aduceti si mie doua sticle daca ajungeti in zona???? Va pun o poza sa vedeti cum arata...numai sa-mi spuneti.
La sarcina trecuta am folosit Chicco Mamma Donna si a fost buna, n-am facut vergeturi deloc...dar uleiul asta e ,cred, mult mai bun.



Natalia 12+ sapt si Ana iubita 04.02.2005
Poze: http://pg.photos.yahoo.com/ph/natydu/my_photos
Acolo unde domneste iubirea, si imposibilul poate fi atins! (proverb indian)
http://bd.lilypie.com/oRqSp3.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dana vio spune:

quote:
Originally posted by sweetgys

Fetelor, ia cineva Duphaston?
6+


Eu iau Duphaston de la 4sapt2zile. Am fost la medic imediat cum testele de sarcina au iesit pozitive si medicul mi-a dat duphaston 2/zi si m-a chemat pentru verificare peste 2sapt, dar peste 2sapt ar fi trebuit sa am 6sapt si stiam ca la aceasta varsta nu se vede si embrionul asa ca am mai asteptat si am mers la 7sapt si mi-a aratat si cum bate inimioara! Duphaston iau in continuare de atunci si iau si Materna (si nu m-am ingrasat deloc, dimpotriva!)
Luni am 13sapt si merg la urmatorul control si mai vedem. Atunci a spus ca duphaston trebuie sa iau pana in luna a3a si cum la mine tocmai a inceput luna a4a poate nu mai trebuie!
Nu mi-a fost rau de la duphaston. Pana la 7sapt nici greturi n-am avut, acum vad ca de la 12sapt am scapat de si incet, foooarte incet ma apropii de carne!
Asa ca ia duphastonul si, parerea mea, mergi si la un alt medic.
Succes!
dana vio12+

Mergi la inceput