Mamici de ianuarie-februarie 2008 (11)

Raspunsuri - Pagina 12

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns carmen e spune:

Fetelor eu mi-am facut programare la cosmetica, iar acum imi spune o prietena ca epilatul cu ceara este interzis in sarcina , acum nu stiu ce sa fac sa mai merg sau nu .
Voi ati auzit ceva in sensul asta????

Pupici la burtici

Carmen8+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dana vio spune:

quote:
Originally posted by carmen e

Fetelor eu mi-am facut programare la cosmetica, iar acum imi spune o prietena ca epilatul cu ceara este interzis in sarcina , acum nu stiu ce sa fac sa mai merg sau nu .
Voi ati auzit ceva in sensul asta????
Pupici la burtici
Carmen8+


Eu ma-m epilat cu ceara (calda) la cosmetica (si m-am si vopsit) acum o sapt si n-am patit nimic rau! Singura mea problema este ca eu ma epilez si inghinal si cand o sa-mi mai creasca burtica nu stiu cum sa-i spun cosmeticienei. Poate o deranjeaza, desi nu cred.
Fa-te frumoasa si fii linistita!
dana vio12+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmen e spune:

dana multumesc de raspuns
si eu acum mai mult pt inghinal merg pt ca miercuri merg la dr. , daca stiu ca nu sunt probleme merg linisitita.
de vopsit vreau si eu sa ma vopsesc dar am auzit ca nu e bine si imi e teama.


Carmen 8+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura Ioana spune:

Carmen sa iei, inainte de a merge la cosmetica, un no-spa. Ceara poate produce contractii (de fapt durerea de la epilat), deci no-spa te va ajuta sa te relaxezi.

12+
Poze Laura
Puiul nostru drag

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simonette spune:

Salutare mamici de 2008!
Noi ne-am intors de la eco!!!
BB e bine si se vede!!!!! Mucoasa e buna, iar bb are 6,7 mm! Adik sacul gestational!Sunt fericita si abia astept sa vad embrionul!
Numeioana, asa credeam si eu ca e cam devreme, dar sa stii ca dr. mi-a zis ca pare chiar un picutz mai mare de 5 sapt! Bafta multa si tie!Te astept cu vesti bune!
Angy, multumesc! Se pare ca au avut efect pumnii stransi!
Bafta tuturor!

Simonette5+




poze Luca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmen e spune:

Laura saru'mana mult de sfat, eu iau 6 utrogestan pe zi, crezi ca e cazul sa mai iau si no-spa? Nu am luat pana acum ca no-spa ca nu am avut nevoie , dar daca trebuie o sa iau .

Carmen 8+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura Ioana spune:

Carmen sa iei preventiv. Eu, de exemplu, iau cand trebuie sa merg mai mult cu masina sau cand simt ca ma doare burta.

Simo felicitari!

12+
Poze Laura
Puiul nostru drag

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca76 spune:

simonette,
ma bucur mult.vezi ca totul a fost o.k?pupici si sarcina usoara in continuare."semnele"abia incep.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca76 spune:

carmen,
No-spa-ul este anti-spastic.ia-l, caci nu strica.preintampina si contractiile.
8+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns grati.ela spune:

am fost la dr....a aparut si embrionul dar e f.mic...cu eco abdominal a zis ca a reusit sa surprinda vagi batai ale inimioarei...pare totul ok...vinerea trecuta nu se vedea inca embrionul. Oficial as avea 8 saptamani practic 6 si un pic. Am incredere ca va fi bine! Ma mai vede cand vin din Corfu. Maseorul meu de la Efosan un supermeserias nu m-a lasat sa ma ung cu ulei pe motiv ca ma umflu...celulele adipoase deabia asteapta - zicea el! Acum ce sa zic eu sunt o impanata, la slabute cred ca e ok!

Mergi la inceput