Mamici de ianuarie-februarie 2008 (11)

Raspunsuri - Pagina 7

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns irinabobe spune:

astept eu sa vad ce zice si pirvu da nu e prea usor cu asteptatu asta ca simt ca o iau razna.

4+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca76 spune:

yasmi
eu sangeram, si mi-a dat un utrogestan la 6 ore pe cale bucala tocmai ca sa nu se piarda din substanta.mie mi-a facut bine.sigur....cu greata de rigoare......dar...ce sa facem?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca76 spune:

irina
linisteste-te.Nu o iei razna deloc.cum si-o fi facut D-zeu planul pentru voi, asa va fi.Tu linisteste-te, caci nu e bine pt bb sa plangi si sa te agiti atat.Si sa stii ca daca vei gandi pozitiv, va fi mult mai bine pentru toate.Putere iti doresc.
8+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca76 spune:

irina
am uitat sa mai spun ceva: este fff posibil sa nu fi vazut nimic deocamdata medicul.in marime naturala e cat o gamalie de bold.Abia s-a instalat si el acolo, saracutul.....hai, linisteste-te, ca se va vedea curand.
8+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sweetgys spune:

Buna mamici, o sa va povestesc ceva, poate vi s-a intamplat si voua. In general nu am dureri, doar mici intepaturi din cand in cand, in schimb noaptea trecuta m-am trezit pt ca trebuia sa merg la wc....pipi des, stiti voi...si dupa ce m-am asezat inapoi in pat a inceput sa ma doara burtica, asa cam ca la menstruatie...M-am speriat, va dati seama ce ar insemna un avort...nici nu vreau sa ma gandesc. Sotul m-a simtit ca mi-e rau, i-am spus ca ma dosre si a pus mana pe burtica si am stat asa cateva minute si a trecut. Credeti ca a fost ceva grav? Poate sunt paranoica dar cate am auzit rele, mi-e frica sa nu ni se intample si noua.
PS: iau DUPHASTON,2 pe zi, mai ia cineva? Ce stiti despre acest medicament?

6+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ancasoare spune:

pentru fetele care au fost deja la un prim control ginecologic, eventual ecografie... eu am 7 saptamani si am fost la dr. tutunaru, bate inimioara, pare totul in regula, analizele de rigoare le-am facut in martie, inainte de sarcina.
Totusi am fost un pic dezamagita de aceasta prima vizita la dr. tutunaru, nu mi-a facut fisa, nu intrebari referitoare la boli, nici macar cati ani am... doar si-a notat in pc numarul meu de mobil.
Am intrebat eu de acid folic, vitamine.
Sincer m-am gandit ca m-am dus si eu la el ca la pomul laudat... asa procedeaza si alti medici? Fara fisa?

Bad Dobby!



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns felicia20 spune:

quote:
Originally posted by irinabobe

fetelor va mai intreb inca o data, va rog spuneti-mi si mie la voi la ce varsta s-a vazut sarcina la eco?
eu am fost azi la eco (sunt fix 30 de zile de la CM) si dr mi-a zis ca nu vede nimic si ea crede ca e vorba de o extrauterina avand in vedere ca nu ii place cum arata ovarul meu stang, sau intr-adevar ar putea fi prea devreme sa se vada ca nu pricepe ce vrem noi sa se vada asa devreme .
asa ca acu stau in casa si bocesc si nu stiu ce sa fac.
spuneti-mi si mie la voi cand s-a vazut la eco transvaginala?

4+



irina, la mine s-a vazut la 3 sapt. jumate.


Felicia, 5+

http://bd.lilypie.com/IQ5Bp3.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sweetgys spune:

Azi ma duc la eco. Credeti ca se vede la 6 saptamani? Nu mai am rabdare.... Ar trebui poate sa fac eco vaginala?

6+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sweetgys spune:

Felicia, la tine s-a vazut la 3S , ai facut eco vaginala presupun.... Ce ai vazut de fapt? Un punctulet negru?

6+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sweetgys spune:

Fetelor, ia cineva Duphaston?

6+

Mergi la inceput