Mamici de ianuarie-februarie 2008 (11)

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

helklo

feli, eu iau Utrogestan de la inceputul sarcinii, si le iau cum am chef ba pe gura ba pe jos. acuma pe caldura asta nu le mai pun pe jos, ca tot curge inafara!!! nu e nici un pericol sa le bei, doar ca iti produce somnolenta si greata la inceput!

_
Cea mai fericita sotzie si o viitoare mamica!!!

viitoare mami 20+ Yasmina Alisa

poza eco bb si burtik


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns felicia20 spune:

bb_yasmi, multumesc pt. raspuns.


Felicia, 5+

http://bd.lilypie.com/IQ5Bp3.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca76 spune:

felicia,
eu beau 4 pe zi de doua sapt, si am o prietena careia doctorul i-a recomadat 6 pe zi.Si le bea.Ma simt foarte bine.Sangerarile s-au oprit.Aveam iminenta de avort.Mie dr.meu mi-a spus ca vaginal se mai pierde din substanta, bucal....nu are cum.Asa ca....asculta ce spune doctorul tau.Pupici si sanatate.
8+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irinabobe spune:

fetelor va mai intreb inca o data, va rog spuneti-mi si mie la voi la ce varsta s-a vazut sarcina la eco?
eu am fost azi la eco (sunt fix 30 de zile de la CM) si dr mi-a zis ca nu vede nimic si ea crede ca e vorba de o extrauterina avand in vedere ca nu ii place cum arata ovarul meu stang, sau intr-adevar ar putea fi prea devreme sa se vada ca nu pricepe ce vrem noi sa se vada asa devreme .
asa ca acu stau in casa si bocesc si nu stiu ce sa fac.
spuneti-mi si mie la voi cand s-a vazut la eco transvaginala?

4+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kalosalina spune:

Irina stai linistita! La varsta asta nu cred ca avea cum sa vada sarcina. Poate nici aparatul ne este f performant. De endometru nu ti-a zis nimic? Ce dimensiuni are? Si eu am patit la fel la prima sarcina, mi-a zis ca nu vede nimic in uter, dar vede ceva pe trompa dr. Cand i-am repetat ca aveam doar vreo 30 de zile, a zis, ca totusi pe trompa s-ar putea sa fie corpul galben si ca endometrul este ingrosat.. Asa ca nu-ti fa griji ca va fii bine!

A venit Bebica!!!

8+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nemary spune:

Irina, eu am fost la 6 saptamani si nu se vedea decat un punctulet negru carui ii batea inimioara. asa ca nu te panica



Mari 8+

odiseea

Daca ai vointa, poti sa muti si muntii din loc.Daca ai creier, ii lasi acolo, ca nu te deranjeaza.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irinabobe spune:

endometru a zis ca are 6mm, da nu stiu daca asta e de bine sau nu. si a scris acaolo ca fara lichid in sacul douglas parca?

4+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

quote:
Originally posted by anca76

felicia,
eu beau 4 pe zi de doua sapt, si am o prietena careia doctorul i-a recomadat 6 pe zi.Si le bea.Ma simt foarte bine.Sangerarile s-au oprit.Aveam iminenta de avort.Mie dr.meu mi-a spus ca vaginal se mai pierde din substanta, bucal....nu are cum.Asa ca....asculta ce spune doctorul tau.Pupici si sanatate.
8+

anca



anca se pierde din substanta (luate vaginal) doar dc ai scurgeri, sangerari, in rest e recomandat sa se ia vaginal.

_
Cea mai fericita sotzie si o viitoare mamica!!!

viitoare mami 20+ Yasmina Alisa

poza eco bb si burtik


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kalosalina spune:

Irina stai linistita. Tot mergi maine la doctor, asteapta sa vedem ce-ti zice si Parvu.

A venit Bebica!!!

8+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca76 spune:

irina
mai mergi peste o saptamana, si atunci se va vedea un punctulet acolo...ceva.pana atunci...te rog sa nu plangi, caci nu face bine.daca nu rezisti atat, mergi la alt ecograf mai performant.daca fereasca D-zeu e extrauterina, e treaba serioasa, nu trebuie lasata sa.

Mergi la inceput