Mamici de ianuarie-februarie 2008 (11)

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Laura Ioana spune:

Gugule cred ca ai tras o sperieturaaa! Ma bucur ca esti mai bine acum si ca Gugu mic se face mare Pai o mai raresti cu scrisul la calculator de acum, nu? Sa trimiti si tu in mail-ul comun numarul tau de telefon, sa mai putem vorbi. Sa fii cumintica si totulva fi bine! Acum faci si injectii sau ce ti-a dat dr?

Alina succes maine la dr si sper sa-ti spuna ca a disparut hematomul, ca uite numai belele fac chestiile astea

12+
Poze Laura
Puiul nostru drag

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nemary spune:

Gugu, ce bine ca s-a rezolvat si de acum, chiar daca va trebui sa stai in pat, va fi bine pt.guguletz.
Angi, m-au cuprins emotiile cand am citit ca ai simtit bb cand s-a miscat. ce fericire
Si eu tot pentru compot optez, cu toate ca atunci cand am intrebat medicul de ceaiuri mi-a spus ca nu am nicio interdictie. Dar vreau sa fiu sigura, asa ca nu mai beau de niciun fel.




Mari 8+

odiseea

Daca ai vointa, poti sa muti si muntii din loc.Daca ai creier, ii lasi acolo, ca nu te deranjeaza.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kalosalina spune:

Laura Doamne ajuta sa fie cum zici tu! Sa nu mai fie hematomul...

A venit Bebica!!!

8+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Carmilia spune:

Ce veste grozava,Gugu!Bine ati revenit si sa dea DD sa nu mai aveti parte de neplaceri!Stai cumintica la orizontala si verifica daca ai citit toata biblioteca.Va trece timpul mai repede.Eu,ca o zuza ce sunt,ii citesc povesti lui bebe,si asta de ceva vreme
Fetelor,n-am fost atenta,voi puneti zahar in compot?Eu beau apa plata cu lamaie(nu ca m-as crede manechina) si ma simt f.bine,imi taie greata si ma racoreste.Am insa o dilema legata de vit.C,stiam ca nu trebuie sa faci exces in sarcina,dar nu stiu ce e ala exces!Stiu insa ca nici fructele nu se recomanda la greu,pt.ca au fructoza-zahar natural si nu e tocmai bine.Voi ce stiti?
Si inca ceva?Unde il pot gasi pe dr.Pop?Doar la Diagnosis?
Pupici la toate burticile

Carmilia 10s5z

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simonette spune:

Maine am programare la dr.!!! Sa-mi tineti si mie pumnii!

pupici!

Simonette
4+




poze Luca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gugushtiuc spune:

multumesc fetelor.
Ma gandeam la medicii astia... Nu v-am povestit ce sperietura am tras. va zand ca nu se opreste hemoragia am mers la urgente la mine in oras. Am fost internata la ginecologie, desi cerusem sa merg la maternitate. Am dat peste un doctor hidos de-a dreptul care mi-a vb ca si cum as fi fost un vierme nu om. M-a examinat pe masa intr-o mizerie de nedescris si i-a spus asistentei sa ma pregateasca pt chiuretaj. Disperata am intrebat daca nu mai e nici o sansa si am primit un raspuns pe masura serviciilor. am simtit ca mor cand am auzit. In acel moment cred ca a fost DD langa mine si mi-a dat minte sa fug din locul acela intr-un moment de neatentie al asistentei. Am reusit sa ajung la iasi unde am fost atent examinata si cand am auzit inimioara la ecograf parca am stiut ca totul o sa fie bine chiar daca medicul aproape nu-mi dadea sanse. Din fericire lucrurile au evoluat spre bine si acum sunt ferm convinsa ca bebica al meu este un luptator adevarat si v-a reusi sa se nasca cu voia lui Dumnezeu.

iunie 2006
GUGU 13+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Teo2rina spune:

Doamne,Gugu, prin ce-ai trecut... si ce macelari sunt in loc de doctori...

Marina, o in 4+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns grati.ela spune:

Fetelor, deja am mari emotii...duminica plec cu fata in Corfu, maine ma vede iar dr...poate se va vedea inimioara lui bb...ca varsta sunt in 8 saptamani dar vinerea trecuta la eco dr a zis ca ar fi 5 sapt si jumatate si nu s-a vazut bb. Intr-un fel nici nu-mi vine sa merg la control...as lasa totul pentru 5 iulie...si-asa nu schimba nimic. Sunt o stresata...de cate ori merg la baie am un nod in stomac sa nu vad pete, cum ma borfaie matzele (ca mananc numai fructe si legume crude) zic ca-s contractii...V-am zis ca mi-am dat demisia din fct de conducere dar ieri m-au incaltat la loc cu ea, ca tara are nevoie...aveam o fata incat au precizat imediat ca nu ma vor deranja decat cand e absoluta nevoie...SUNT PARANOICA!!!!!!!!!! Am primit de la studenti de Craciun o icoana cu Fecioara Maria si ma linistesc atunci cand ma uit la ea...e pe birou...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns felicia20 spune:

Gugu, cineva acolo sus te iubeste. Asta e sigur. Doamne ajuta sa fie bine.


Felicia, 5+

http://bd.lilypie.com/IQ5Bp3.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns felicia20 spune:

Gugu, o ultima intrebare: ti-a dat si tie dr. utrogestan pentru sustinerea sarcinii? Mi-e mi-a dat sa iau 2 pe zi, dar am citit pe prospect ca in caz de sarcina se pun doar vaginal. Mi-a fost frica sa le beau, asa ca le pun seara vaginal, inainte de culcare. Joi cand mai merg la medic o sa intreb daca nu e priculos sa le beau si daca-mi da unda verde, le iau asa. In cazul in care ti-a dat tu cum le iei? Multumesc anticipat pentru raspuns. Promit sa nu te mai deranjez.


Felicia, 5+

http://bd.lilypie.com/IQ5Bp3.png

Mergi la inceput