Mamici de ianuarie-februarie 2008 (11)

Raspunsuri - Pagina 25

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns irinabobe spune:

kalosalina pe unde esti? ce ai facut ieri la dr? e totul ok cu hematomul?

4+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irlandeza spune:

Carmillia eu n-am facut morfologia fetala de trim. I, ca n-am avut unde. Acuma o fi bine, o fi rau nu stiu, DAR o sa o fac pe cea de trim. II.

Noi 2 singurei

Cum creste pisoiul nostru 12+


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dana vio spune:

quote:
Originally posted by irlandeza

Dana ce fel de eco ai facut? 3D ? De unde esti din Ardeal ?
Noi 2 singurei
Cum creste pisoiul nostru 12+



Mie imi face 2D si 3D de fiecare data cand merg, poze imi da cate 3-4 si acum mi-a facut CD, fara sa platesc ceva in plus. Consultatia este 100RON si medicul este foarte de treaba. Este foarte bun profesionist si are cel mai performant eco.
Eu sunt din Alba-Iulia.
dana vio 14+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irlandeza spune:

Aha. Ca vroiam sa merg si eu la un eco bun. La Cluj la cine te-a trimis ? Ca eu nu cunosc pe nimeni acolo.Ma gandeam ca daca la mine in oras nu gasesc , sa merg la Cluj.

Noi 2 singurei

Cum creste pisoiul nostru 12+


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns numeioana spune:

Eu am O1 si sotul A2, deci conflict 50%... Sper sa fie bine...
Voi vorbit despre analize, triplu test si eu nici macar nu am vazut samburica la eco... Offf, cand o veni momentul ca sa ma linistesc si eu?!

Ioana 4+

Vine bebe!!



Mergi cu incredere in directia visurilor tale. Traieste viata pe care ti-ai imaginat-o.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irinabobe spune:

lasa ioana ca tre sa am si eu o partenera. doar nu o sa stau singura in tensiune.
data trecuta si eu facusem programarea pt eco morfo din prima saptamana de sarcina mai aveam putin si programam si ziua in care nasc , da acu m-am invatat minte si nu am mai facut chiar nimic ca daca se intampla iar ceva nu mai fac fata la anulat programari.

4+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nemary spune:

IRINAL, bine ai venit! iti doresc o sarcina cat mai usoara si dusa pana la termen.
fetelor, nu mai pot de cald. nu-mi vine sa mai ies din casa. noroc ca la birou avem aer conditionat si e cat de cat acceptabil.
azi merg sa iau si restul analizelor, pe care le-am facut la Medicover. din fericire RH-ul a iesit pozitiv, am avut un mare stres, mai ales ca tatal meu in are negativ.



Mari 8+

odiseea

Daca ai vointa, poti sa muti si muntii din loc.Daca ai creier, ii lasi acolo, ca nu te deranjeaza.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns felicia20 spune:

irlandeza, acest raspuns l-am postat si la mamici din cluj, dar il pun si aici, poate il citesti mai repede:

irlandeza, poate te ajut eu cu un raspuns la intrebarea ta, raspuns pe care l-am aflat si eu de la o cunostinta tot graviduta. Este clinica HALMASAN a d-lui dr. Halmagean Petru pe str. Pavlov (langa parcul mare) - tel: 0264/593741 (dupa ora 16), 0744/829254. Am inteles ca pe mobil nu prea raspunde, dar suni la cabinet si te programezi. Au un eco 4D ultra performant si in sapt. 20 mai ales depisteaza malformatiile congenitale si orice alte probleme ce ar putea exista - am inteles ca se vede cum e compartimentat creierul, inima etc. E super bun! Iti doresc succes!




Felicia, 6+

http://bd.lilypie.com/IQ5Bp3.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kalosalina spune:

Buna zuzici!
Nu am mai intrat ca nu am avut timp. Acum sunt in pauza de masa si am zis sa mai scriu si eu 2 randuri...
Irina suntem bine...dar abia miercuri seara aflam dc a disparut hematomul. Sper sa vin cu vesti bune. Tu ce mai faci?
Felicitari noilor zuzici!
Astazi am anuntat si eu la servici ca sunt gravi, ca deja se vede burta... Nu a picat vestea bine la toata lumea, dar ce sa faci, nu poti sa-i impaci pe toti



A venit Bebica!!!

9+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns felicia20 spune:

Am si eu o intrebare pentru voi: fetelor, de cand sunteti gravidute, cum se deruleaza activitatea voastra sexuala - al meu e dornic tare dar eu parca am o retinere sa nu-i fac rau bebelusului. E normal sa avem viata sexuala, chiar daca nu la fel de intensa ca pana acum? Ce parere aveti? Stiu ca e un pic jenant ceea ce am intrebat dar e firesc sa fiu ingrijorata in acest sens. Va multumesc pentru raspus.





Felicia, 6+

http://bd.lilypie.com/IQ5Bp3.png

Mergi la inceput