Mamici de ianuarie-februarie 2008 (11)

Raspunsuri - Pagina 21

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Carmilia spune:

Fetelor,ziceti-mi si mie cum ati facut Clamydia si Mycoplasma(scuze daca n-am scris corect):din secretie sau din sange?Mie Mf mi-a dat sa fac din sange,dar nu prea se face,am gasit doar la Medsana si costa 1,6 mil/analiza si mi se pare cam mult,din secretie e mai ieftin.Mai sunt si restul(toxo,listeria,etc) vreo 4 mil...Pe cele 2 le-am mai facut si acum un an,din secretie,au iesit bune si nu prea inteleg de ce nu ar fi relevante...
Pupici

Carmilia 11s1z

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nemary spune:

abia acum am reusit sa citesc toate paginile care s-au scris.
Nadia, imi pare tare rau de ce ti s-a intamplat. chiar ma bucuram ca nu am mai auzit nicio veste proasta in ultimele zile. Dumnezeu sa te intaresca si sa treci cu bine peste acesat necaz.
Alha, felicitari pt. si . cred ca sunteti in culmea fericirii
Kossir, te asteptam cu vesti bune de la eco.
si pe mine ma doare mijlocul de cateva zile, pofta de mancare nu prea am, mananc mai mult salate cu branza, iaurt si lapte + compoturi si fructe la greu. pana acum am luat doar 1kg. problema cea mai mare a mea este caldura, imi este tot mai greu sa respir si sa merg.
nu stiu ce sa intampla cu mine, dar de 1 saptamana tot imi apar si dispar niste bubite rosii, si mie si sotului. ce ar putea fi?




Mari 8+

odiseea

Daca ai vointa, poti sa muti si muntii din loc.Daca ai creier, ii lasi acolo, ca nu te deranjeaza.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gugushtiuc spune:

IRLANDEZA si eu speram sa scap de greatza dupa cele 12 saptamani, da de unde atata bucurie. Pana acum imi era greata numai seara, acum vad ca ma incearca si dimineatza niste senzatii nasoale. Cam toate mamicile cu care am vb si care au avut greturi au spus ca scapi de ele pe la 4 luni si ceva cand incepe bebica sa miste. Asa ca trebuie sa mai rabdam un pic.

iunie 2006
GUGU 13+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns felicia20 spune:

Nadina, imi pare tare rau pentru tine. Sa-ti dea Dumnezeu putere sa treci cu bine peste acest necaz si cat mai curand sa simti acea bucurie de a fi mamica!


Felicia, 6+

http://bd.lilypie.com/IQ5Bp3.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irinabobe spune:

carmilia eu chlamydia am facut-o din sange asa mi-a recomandat medicul si am dat doar vreo 50 RON . am facut-o la ecoparadiagnostic daca vrei au si site. am facut IGA-ul mi se pare care arata daca am infectie activa.

4+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Carmilia spune:

Irina,multam mult,dar Medicoverul(Synevo) e mult mai ieftin!Clamydia e 39 lei,iar Mycoplasma nu o fac din sange.Mai sap!

Carmilia 11s1z

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns numeioana spune:

Fetelor, multumesc tuturor pentru urari! Am scapat cu bine, dar si cu niste dureri de spate si burtica, pentru ca am condus cam 3 ore si ceva... Ma duc sa ma intind in patut.

Pupici!

Ioana 4+

Vine bebe!!



Mergi cu incredere in directia visurilor tale. Traieste viata pe care ti-ai imaginat-o.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Shose spune:

Buna fetelor! In primul rand am intrat sa va multumesc ca existati.
Nu stiam mai nimic despre ce inseamna o sarcina, dar ma mai "luminez" de cand cu forumul vostru.
Am ma postat acum o saptamana cred, dar nu mai stiu unde. sunt incepatoare.

Fac si eu parte din burticile lunii februarie... am 6 saptamani si 5 zile cred (acum o saptamana am aflat si eu). Nu am fost inca la doctor...am auzit ca de pe la 8 saptamani se vede la eco.
Am doua intrebari sa va pun: pot sa calatoresc cu avionul vara aceasta? Daca da...pana cand pot? Pot toata sarcina?
Alta intrebare care ma framanta: ce crema anticelulictica pt sarcina imi recomandati? Am 44 kg dar mi'e teama ca o sa ajung mingiutza si o sa am nevoie de crema.
Si ultima intrebare daca aveti idee: crema de corp cu autobronzant in ea ( nu cantitate mare) afecteaza cu ceva sarcina? Intreb pt ca am auzit de creme care nu's indicate in sarcina.
VA multumesc din inima ca m'ati "ascultat".
Succes la toate

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irlandeza spune:

Mersi Carmillia, am sa-i spun dr.-ului.

Gugu, asa am auzit si eu , ca pe la 4-4,5 luni scapam. Of cand ma gandesc ca mai am o luna jumate'......... Sper sa trec cu bine peste, pt. ca am slabit destul de mult, nici burtica nu prea mi se vede de dimineata, dupa ce mananc ceva, cand pot, se mai umfla putin.

Noi 2 singurei

Cum creste pisoiul nostru 12+


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tinna S. spune:

Fetelor, va pup din Grecia!
Am ajuns ieri, si am vazut azi ca au aici la hotel un calculator, asa ca m-am apucat sa citesc ce-am pierdut in ultimele zile cat am lipsit.
Drumul cu masina din Romania a fost un cosmar din cauza caldurii, cu tot aerul conditionat pe care l-am avut la masina. Bine macar ca exact ieri cand am fost pe drum n-am avut greturi deloc. Dar vad ca azi incep sa reapara, nu se lasa deloc.
Aici e super, am o multime de lucruri de vizitat, dar e cald rauuu de tot. Aseara la 9 erau cred vreo 38 de grade, iar ziua sunt 45.
Sper ca bb e bine, ca eu vad ca am inceput sa slabesc din ce in ce mai tare.

Va pup si o incerc sa mai intru pe net,

Tina 6+ si Andrei (6 ani)

Mergi la inceput