Mamici de ianuarie-februarie 2008 (11)

Raspunsuri - Pagina 20

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns irinabobe spune:

nadine imi pare rau pt pierderea ta.
daca vrei vino la durerea pierderii unei sarcini sunt acolo multe fete cu care poti vorbi si au trecut prin asta. am patit-o si eu asa ca stiu ce simti. multi forta sa treci peste asta cat mai repede si sa te intorci la odisee.

4+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Miutza spune:

Nadina, imi pare nespus de rau ca ai pierdut sarcina... sper sa treci repede peste momentul acesta dureros si sa mergi mai departe, cu convingerea ca data viitoare va fi bine!

Gugu, am citit ce ai patit si mai ales ce era sa patesti si ma bucur mult ca ai avut inspiratia sa fugi din spital! unii doctori renunta atat de usor si imediat se gandesc la chiuretaj...

Irlandeza, drum bun spre casa! eu cred ca te vei simti mai bine cand vei ajunge o sa-ti priasca

eu intru mai rar pt ca mi se face greata cand stau la pc, insa va citesc din urma si recuperez maine merg la eco, sper sa-l vad pe bebe agitandu-se si sa-i aud inimutza

va pup, va doresc zile racoroase si burtici cu sarcini sanatoase!

10+



Miutza


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Miutza spune:

Simonette, m-a impresionat povestea ta, Luca este un baietel minunat, cred ca fiecare zi alaturi de el e o mare fericire si implinire
pt noi, asta e a doua tentativa (acum 3 ani am pierdut o sarcina) si ne-am propus sa adoptam in caz ca esueaza si asta (Doamne fereste!). Ma mai duc o fuga sa-l vad pe Luca, e un copil superb! atat de expresiv si dulce sa fiti sanatosi cu totii si sa va bucurati unii de altii!

Miutza


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ancadragoman spune:

Simonette contractiile sunt niste dureri localizate sub burta si care pleaca spre spate,burta se intareste si isi revine ,uneori sunt dureroase,uneori nu.

anca 20+

Maria
poze





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irlandeza spune:

Simonette, si eu ma gandeam ca de abia astept sa trec de 12 sapt. sa-mi fie bine, dar din pacate , tot rau imi e. Parca s-ar intoarce zilele de la inceputul sarcinii cand imi era f.f.f rau. Si am inteles ca tot asa o sa fie pana pe la 4-4,5 luni cand incepe bebe sa miste, ca la mine e primul copil.

Kossir, bafta la eco.

Nadina, imi pare atat de rau . Dumnezeu sa te intareasca sa poti merge mai departe.

Noi 2 singurei

Cum creste pisoiul nostru 12+


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simonette spune:

Anca, din descrierea ta, se pare ca nu am contractii! Si nici nu mai vreau sa ma gandesc la rau! Multumesc pt explicatie si sa auzim numai de bine!
Miutza, asa este...fiecare zi cu luca e o binecuvantare, un dar de Sus! Daca ar intelege, i-as explik ca va vei un fratior sau o surioara (sper sa fie fetita), dar el este atat de inocent...! Nu vrea decat sa se sprijine de mine si-mi baga cotul in burta, in sani, care acum sunt asa de durerosi...nu este placut, dar ce pot sa ii fac copilului?

Simonette5+




poze Luca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simonette spune:

Irlandeza, eu ma gandeam ca la 12 saptamani sarcina este mai protejata de pacenta si nu mai sunt riscurile de apierde sarcina asa de mari ca lao sarcina incipienta!
Imi pare rau ca te simti rau si ca ai senzatia ca nu se mai termina prioada de rau...insa toate astea merita,sa stii! Sarcina usoara...mult mai usoara de acum inainte ! Sa auzim de bine!



poze Luca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nemary spune:

quote:
Originally posted by emiliapop



Acum am alta problema poate ma ajuta cineva : trebuie sa fac morfologie fetala la Herghelegiu intre 15-30 octombrie si eu nu am gasit loc decat in ianuarie si morfologica la baietel tot la el am facut-o si doctora mea numai in el are incredere si cu el a lucrat mereu. Am sunat si la alt cabinet din victoriei parca de unde mi-au dat astia nr. de telefon si tot nu sunt locuri, unde as mai putea sa sun sau ce sa fac?

emilia si Alexandru Paul (16.08.2006)

alexandru

bebe mic

vacanta de 1 mai





ai incercat la Euroclinic? eu acolo am facut programare pt.28 sept.



Mari 8+

odiseea

Daca ai vointa, poti sa muti si muntii din loc.Daca ai creier, ii lasi acolo, ca nu te deranjeaza.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nemary spune:

quote:
Originally posted by irlandeza


Dar o sa trebuiasca sa-mi faca o alta anestezie, sau poate mai multe. Nu il afecteaza pe bebe?

Noi 2 singurei

Cum creste pisoiul nostru 12+





sunt anumite anestezii care se fac si nu il afecteaza pe bb. eu am facut o anestezie tot la masea cand nu stiam ca sunt insarcinata, iar cand l-am intrebat pe medicul gineco a spus ca nu e nicio problema.



Mari 8+

odiseea

Daca ai vointa, poti sa muti si muntii din loc.Daca ai creier, ii lasi acolo, ca nu te deranjeaza.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Carmilia spune:

Nadine,imi pare tare rau pt.ce s-a intamplat.Nu te lasa coplesita de durere,asa a vrut DD si stie El ce face...
Irina,ficatul m-a tot durut si pe mine,dar cred ca era de vina oboseala.Pe urma,cand va presa uterul va fi altceva.Si tie si lui Simonette va zic sa stati calme,toate suntem paranoice,cand ne simtim bine intram in panica ca e ceva in neregula,cand ne e rau,la fel,ne e teama sa nu pateasca bebe ceva...
Irlandeza,iti doresc calatorie usoara si fara evenimente.Sa-ti faci translucenta nucala si intreaba si de morfologia fetala,adica masurarea in detaliu a lui bebe(cap,manute,picioruse,etc).Am inteles ca se face in fiecare trimestru,desi mie nu mi-a recomandat-o inca dr.Si de Doppler,care masoara lichidul amniotic si nu mai stiu ce...

Carmilia 11s1z

Mergi la inceput