Mamici de ianuarie-februarie 2008 (11)

Raspunsuri - Pagina 19

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns irinabobe spune:

simonette si eu am usoare dureri de burta trecator si mai des dureri de mijloc, dar si eu sunt paranoica din aceeasi cauza ca si tine asa ca nu stiu daca ti-e de mare folos.

4+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irlandeza spune:

Irina, da, voi avea vreo 14 sapt. si cateva zile cand voi face eco. Deci tu zici ca 3D e suficient. Si acum se face vreo masuratoare la bebe, ceva mai special, sau doar ca si la 2D, inimioara si sa-l vad pe bebe cum se misca?

Dureri de burta mai am si eu, dar de ficat nu.

Noi 2 singurei

Cum creste pisoiul nostru 12+


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irinabobe spune:

la eco de 14 sapt se fac niste masuratori mai speciale (adica la ceafa bebeului) si daca valoarea aceea nu e buna e primul semn care ar arata existenta de sindrom down.

4+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simonette spune:

irinabobe, cat o sa mai avem noi de tras pana trecem de primele 12 saptamani care sunt critice??? Asta este, oricat de pozitiva incerc eu sa fiu, tot ma pasc ganduri negre...dar sunt sigura ca in final va fi bine....pt toate! Multumesc...imi pare rau ca treci si tu ptin stari asemanatoare mie, dar imi e de ajutor ca nu sunt singura paranoik! Sper sa nu te superi...e un fel de a spune!

Simonette5+



poze Luca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kossir spune:

Buna dimineata zuze, si o saptamana frumoasa si linistita.
Bafta Ioana, sa treci tot, ca mai tarziu ai treaba mai multa.
Anca succes, sper sa -l vezi pe bb foarte bine si activ.
Si eu merg azi la doctor, altul decat cel la care am fost pana acum. am emotii, sper sa aud lucruri optimiste de la el. Si-l vad iar pe bb.
Dureri trecatoare de burta am si eu, si chiar de spate, dar eu cred ca sunt normale, daca nu devin permanente, sau nu sunt insotite de alte simptome.
O zi buna tuturor.

Carmen mami de Mihai+ 7+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simonette spune:

Kosir, mult succes la intalnirea cu bb!!! Sa vii cu vesti bune! Tinem pumnii!
Si eu ma gandesc ca sunt normale aceste dureri!Dar...ce sa fac sa dispara gandurile alea???

Simonette5+



poze Luca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ancadragoman spune:

Simonette nu ai ce sa faci cu gandurile si sa te tii mai incolo...
Cat despre dureri sa stiti ca nu toate sunt normale asa ca fiti atente ca unele pot fii contractii.


anca 20+

Maria
poze





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nadina spune:

Dragele mele, cu multa tristete in suflet trebuie sa va rog sa ma scoateti de pe listuta. Am pierdut sarcina, nu vreau sa va povestesc cum a fost pt ca nu vreau sa va necajesc. Nu cunosc cauza. Cand imi voi mai reveni, pt ca am pierdut mult sange, am sa fac niste analize si investigatii si apoi vad cu dr meu ce e de facut.
Va doresc sarcina usoara, sa ajungeti la termen si sa nasteti copii sanatosi.
Nadina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gugushtiuc spune:

SUbscriu la cea aspus Anca. Aveti grija la dureri. Pana la hemoragie le neglijam si eu si nu a fost bine. Mai bine va anuntati dr.
KOSSIR vad ca tu ai aceeasi prioblema casi mine asa ca nu te juca cu durerile.
SIMONETTE incearca pe cat posibil sa eviti sa mai ridici greutati.
Va spune Stan Patitul.

iunie 2006
GUGU 13+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simonette spune:

Deh, as incerca eu sa fac ceva cu gandurile...numai ca stiti si voi ca este imposibil una ca asta! Cat despre dureri, nu sunt dureri mari si nu sunt tot timpul sunt mai degraba niste senzatii, cam ca la CM, dar muuuult mai slabe! Despre contractii nu stiu ce sa zic, ca nu am avut o sarcina dusa la termen ca sa stiu ce sunt alea! Parca atunci cand fac efort se intareste putin burtik dar nu tare!

Acum...sunt in mainile Lui! Multe fete zic ca e normal sa ai anumite dureri ca sunt modificari...etc, si chiar asa, a avut cineva sarcina fara nici un fel de senzatie?

Nadine inteleg perfect prin ce treci! Imi pare tare rau! Trebuie sa fii puternik si sa depasesti necazul! Suntem alaturi de tine!

Simonette5+



poze Luca

Mergi la inceput