Mamici de ianuarie-februarie 2008 (11)

Raspunsuri - Pagina 18

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns raca spune:

Neatza la toata lumea. Am fost vineri la ecograf si am vazut bebelul . Se pare ca am avut ovulatie tarzie si de aia vineri aveam fix 7 saptamani (si nu 7 jumate um stiam eu). Doctorul mi-a schimabat DPN-ul pt 10.02.2008. In rest era dezvoltat normal, se vedea si inimioara... De-acum trebuie sa merg sa fac toata seria de analize si cu dr (si cu bebe ) ma mai vad pe la sf lui iulie, asa ca mai am de asteptat putin.

7+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ginnette spune:

Neata la toate fetele si o saptama cat mai putzin torida !!!

Bafta a examene Ioana; si pe mine m-asteapta 4 examene incepand din 2 iulie!

Am vazut ca mai este cineva care s-a programat la Iosup - si eu tot la el m-am programat.
E-adevarat ca are cam multe "cronici" proaste, dar era singurul "disponibil" (dintre cei cunoscuti) cand aveam eu nevoie.

Ne mai auzim!

Roxana 13+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca76 spune:

buna fetelor,
astazi merg la eco si va rog sa-mi tineti pumnii, sa fie totul in regula.va pup si va doresc o zi minunata si o saptamana la fel.8+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns felicia20 spune:

anca, tin pumnii sa fie bine! Pregateste-te sufleteste, intalnirea cu bebe e foarte emotionanta, mai ales daca e prima!


Felicia, 6+

http://bd.lilypie.com/IQ5Bp3.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andreea_and spune:

Buna fetelor, sunt Andreea si sunt noua pe forum asa ca scuze daca nu procedez corect, am foarte mult de citit si m-am grabit sa va salut si sa facem cunostinta. Nu stiu cum sa ma adaug la lista asa ca pun aici datele mele si va rog sa nu ma trageti de urechi
DN 26.07.1979 UM 20.05.2007 DPN 27.02.2007
Am aflat de cateva zile ca sunt insarcinata si maine ma duc la control la medic, sper sa fie totul bine si va doresc tuturor sarcina usoara si multa sanatate.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anca.Diana spune:

Buna mamicilor! :)

Tare m-am bucurat sa vad ca exista forum exact pentru mamici de ianuarie februarie 2008. Ma primiti si pe mine printre voi? :)
Am trimis date despre mine pe adresa comuna de email.

Pupici pe burtici!

Anca


8+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irlandeza spune:

Buna dimineata fetelor.

Ioana bafta la examene ( eu mi-am amanat toate examenele , ca n-am fost in stare sa stau sa invat).

Anca, te asteptam cu vesti bune de la eco.

Fetelor, dupa cum stiti voi veni in Ro. Trebuie sa merg sa-mi rezolv problema cu maseaua. Dar o sa trebuiasca sa-mi faca o alta anestezie, sau poate mai multe. Nu il afecteaza pe bebe? Oricum nu pot sta nici cu puroiul in gura. Acum s-a mai dezumflat, ca iau antibiotic, dar se poate umfla din nou.
Si daca tot vin acasa, ce fel de eco sa fac? 2-3-4D, si ce sa-i cer dr. sa urmareasca?

Noi 2 singurei

Cum creste pisoiul nostru 12+


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simonette spune:

Buna la toate zuzele!

Anca, tinem pumnii! Asteptam vesti bune!

Simonette5+



poze Luca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irinabobe spune:

irlandeza deja cand vii in romania cred ca poti face eco de translucenta ca vei avea in jur de 14 sapt nu?
eu cred ca deocamdata la virsta asta a sarcinii 4d e mai mult moft da un 3d ar fi bun.
carmilia ref la spitalul titan eu auzisem ca predoi e bun dar nu il stiu personal.
ce mi-a placut mie la ei de fapt la centrul de morfologie de acolo e aparatura performanta pe care o au, bunavointa asistentelor si nu in ultimul rand preturile, asa cum spuneam eco de translucenta la ei e in jur de 50 RON doar.

4+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simonette spune:

Pe mine ma solicita f. mult Luca si nu pot sa-l neglijez! Parca simte si vrea tot mai mult in brate si mie mi-e asa de teama sa nu pateasca bb ceva!!! Dar nu pot sa nu-l iau in brate ca e asa de dulce! Astazi insa ma cam doare ficatul si vroiam sa intreb daca a mai patit cineva???
Am si dureri f. f. f. usoare de burtik si numai trecatoare, pot fi si doar pareri de ale mele ca sunt stresata sa nu se intample ceva...
Sper sa fie totul bine, dar cand ai pierdut o sarcina e greu sa nu faci comparatii sau sa nu mai ai si ganduri rele! Imi pun toata increderea in Bunul Dumnezeu, si incerc sa raman optimista!

Simonette5+




poze Luca

Mergi la inceput