Mamici de ianuarie-februarie 2008 (11)

Raspunsuri - Pagina 17

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns docdecap spune:

io mi-s, cu pauze uneori de

gugule, ma bucur sa aud ca acum esti bine!!

monica

Life's a beach
pisoi in lucru
www.kodakgallery.com/BrowsePhotos.jsp?&collid=78882666310.38375076310.1181219259227&page=1" target="_blank"> noi doi si-o cununie

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns emiliapop spune:


Buna zuzici,

Am ajuns si eu la doctora am vazut sacul embrionar si ceva mic in el adica bebe mi-a dat si poza si m-am dus la sot si zic uita-ti fetita, la care sotul a facut ochii mari : pai cum de stie asa de repede doctora? Ma, chiar ma crezuse !!!
E drept ca eu vreau acum si o fetita ca dee sa am pereche.

Acum am alta problema poate ma ajuta cineva : trebuie sa fac morfologie fetala la Herghelegiu intre 15-30 octombrie si eu nu am gasit loc decat in ianuarie si morfologica la baietel tot la el am facut-o si doctora mea numai in el are incredere si cu el a lucrat mereu. Am sunat si la alt cabinet din victoriei parca de unde mi-au dat astia nr. de telefon si tot nu sunt locuri, unde as mai putea sa sun sau ce sa fac?

emilia si Alexandru Paul (16.08.2006)

alexandru

bebe mic

vacanta de 1 mai

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irinouka spune:

pupam la toate zuzele!
va rog sa ma primiti printre burticile voastre. sunt in 10 saptamani, ar urma sa nasc pe 15 ianuarie iar la ultima eco "aveam" 2,1 cm. m-am tot documentat, cat am putut, in ultimele 4 saptamani, de cand am aflat de sarcina, asa ca sper sa nu sacai pe nimeni cu intrebari prea aiurea. :-) am reusit, cred si sper, sa inteleg cum e cu crampele, cu cafeaua, cu greturile, calatoria cu avionul, statul la soare etc.
n-am inteles inca de ce am ajuns de la 80 de kg la 75 in ultimele patru saptamani, dar inca am vreme, nu? mai e cineva intr-o situatie asemanatoare?
maine plec in concediu la mare, mi-am luat crema cu factor mare de protectie, costum de baie cu acoperire maxima, ca sa zic asa, si sper sa fie totul in regula.
va pup si abia astept sa ne imprietenim!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irinabobe spune:

mai fetelor pe mine ma cam doare mijlocul cateodata destul de tare. vi se intampla si voua?

4+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simonette spune:

Irinabobe! Doare mijlocul in sarcina...asa stiu eu, si din experienta si de la surori, mama...prietene!ASa ca nu te panik! Sarcina usoara si bb la termen!

Ma pregatesc de nani!
Noapte buna tuturor!

Simonette5+



poze Luca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kossir spune:

Buna zuze.
N-am mai intrat de doua zile, dar parca n-am fost de saptamani. Ce ma fac cand o sa plec la socrii unde n-am internet acasa?
Continui cu tratamentul dar azi n-am fost cuminte. A plecat sotul in Romania si n-am rezistat, am mergs la aeroport, dupa ce ieri am facut bagaje, am ajutat la bagaje, apoi dupa ce l-am urcat in avion, am facut o tura prin Casablanca, pe faleza, ca turbam altfel. Am ajuns obosita, dar am luat ceva preventiv contra hemoragiei, iar acum sunt cumintica, va citesc si apoi merg iar frumusel in pat.
Mi-am facut si alta progamare la alt medic, tot aud de cel la care mergeam ca nu ar fi tocmai bun, asa ca merg sa cer si alta parere, desi sincer, mie imi place primul. Voi vedea maine, oricum la problemele mele nu strica si alta parere. Mai am inca scurgerile acelea maronii foarte inchis, dar am senzatia ca e bine, nu stiu de ce. Adica bebica simt eu ca se intareste pe zi ce trece. Poate sunt nebuna, poate sunt prea optimista si pot pica de foarte sus, nu stiu.Eu mai am si problema cu varsta, adica nu-i totuna sa ai 37, sau 20 si ceva nu ?
Fetelor m-am ingrasat 3.5kg si n-am decat 7 saptamani. Ce ma fac, mai are cineva asa problema? Eu mananc, nu mi se pare ca exagerat, dar cu o pofta, de as manca si pietre, desi cantitativ nu mi se pare ca mananc mai mult ca inainte. Si n-as putea sa mananc doar salate, sau fara paine ca mi se face rau. Nu pot pacali foamea.
A intrebat cineva Sweetgy parca, nu stiu daca scriu corect, de nr de batai pe minut ale inimioarei. La mine, la sase saptamani si 3 zile avea 148 batai pe minut si mi-a zis dr ca e foarte bine. Zicea de niste limite intre 120 si 160, dar nu stiu cum e pe perioade.
Va doresc noapte buna, somn usor cu bebici linistiti si cumintei

Carmen mami de Mihai+ 7+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mav spune:

Pup si eu toate burticile, inca va mai citesc, dar n-am nimic special de zis, d-aia tac.

quote:
Originally posted by docdecap




va pup pe burtici, si promit sa semnez condicuta de acum inainte, poate pun si poze care se vad -link-ul din semnatura mi-a spus mav ca nu se vad :(((

xoxo

Life's a beach
pisoi in lucru
www.kodakgallery.com/BrowsePhotos.jsp?&collid=78882666310.38375076310.1181219259227&page=1" target="_blank"> noi doi si-o cununie





Draga mea, inca nu se vad pozele de la semnatura....
Adresa de la semnatura ta este:
http://www.kodakgallery.com/BrowsePhotos.jsp?&collid=78882666310.38375076310.1181219259227&page=1 si se deschide pagina de "Sign in to Kodakgallery".
Sunt sigura ca te descurci tu sa rezolvi cu link-ul!

O saptamana usoara pt toate zuzicile mele dragi!!!!!!!!




Mami de Sebi (04.02.2004)

"Iubirea ne face sa plonjam in necunoscut si apoi ne da curajul de a rezista!" (Pam Brown)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns numeioana spune:

Neata, fetele, sa-mi tineti pumnii astazi ca am 2 examene!

Va pupic!

Ioana 4+

Vine bebe!!



Mergi cu incredere in directia visurilor tale. Traieste viata pe care ti-ai imaginat-o.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lala_D spune:

Bafta multa Ioana

O zi excelenta tuturor !
Lala.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Carmilia spune:

Neata la toate zuzele si sa aveti o saptamana frumoasa!
Stie cineva ceva de spitalul Titan(Ilfov,C-tin si Elena)si vreun doctor bun pe acolo?
Pupici pe burtici!

Carmilia 11s1z

Mergi la inceput