*Mamici de IASI (2)*

Raspunsuri - Pagina 7

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns alynta27 spune:

quote:
Originally posted by ggaby

ce copil frumos ai alina-mirela si cu siguranta si cel de al doilea va fi la fel! sa-ti traiasca si sa fie sanatosi!
tu ai fost la purcica in perioada sarcinii?doct ti-a spus cumva daca namolul si sulful dauneaza la bebe?
gaby 13+



Ggaby este o confuzie! Daca te-ai uitat la poze, sunt doua fotografii in care apar cu bebelusi. Unul dintre ei e baietelul unei colege(acolo unde sunt in halat alb), iar celalalt e baietelul finilor de cununie! Acesta din burtik este primul bebe! Pe timpul sarcinii nu am fost la Purcica, pentru ca odata cu inceperea verii eu am avut burta mare mare si deabia m-am miscat! E adevarat ca am facut foarte multe plimbari, dar la plaja nu am fost! Acum de exepmlu nu ies din casa decat insotita! Mi-e frica sa nu ma apuce nasterea pe drum...

Alina-Mirela 40+ cu DAVID
Poze burtica

Pozele mele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nonna76 spune:

Oana,da sunt profesoara de chimie la un liceu din oras,sotul e de mate la un alt liceu. As vrea ca pe semestrul II sa ma intorc la scoala daca bebe e cumintel. La vlad am stat acasa un an jumate si imi venea sa ma urc pe pereti .
Eu mi-am propus ca atunci cind vin acasa eu sa ma ocup de Vlad si Cristi de Andrei (in limita posibilitatilor) ca Vlad sa nu se simta neglijat.( e f mamos si f gelos).Eu cred ca va fi bine.
Abia astept sa ies cu amindoi pe strada la plimbare.

Monica34+ (andrei) si Vlad 4+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns slimatei spune:

buna!alina vad ca mai ai un pic si vine ziua cea mare ...intalnirea cu comoara ta,ce frumos!sanatate si numai bine copilas sanatos frumos si cumincior! Domnul sa va aiba in paza!

STEFANIA+14Cred in puterea lui Dumnezeu! nu am de ce sa fiu stresata...
E usor sa cazi, dar e asa de greu sa te ridici!


foto cu burtici

nu am fost niciodata un manechin

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ggaby spune:

Alina-Mirela, scuza-ma te rog pt confuzie...ce zapacita sunt! Iti urez sa ai o nastere usoara si un copil sanatos!Te pup!
gaby 13+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ggaby spune:

STEFANIA, stai linistita si sora mea avea burtica la fel de mare la 14 sapt si la 40 de sapt era si mai mare de credeam ca va bebe-ul va avea peste 4kg,dar s-a nascut de 3kg200,dar e bine si asa pt ca e frumos si sanatos!
Eu voi fi in iasi pana pe 14iulie daca ajungi si tu da-mi de stire si mergem sa ne relaxam impreuna...mi-ar face tare placere!te pup!

gaby 13+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ghinetz spune:

Unde sunteti? Ati plecat la plimbare? Da, dupa ploaie merge super! Vreau si ei...

Oana 35+ Victor-Constantin si Stefan-Vladimir 4ani+





"unui copil trebuie sa-i dai radacini si aripi"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kriss79 spune:

Plecam maine dimineata la munte o saptamana..prin zona Brasovului, Sibiului si a Sighisoarei..
Alina, iti doresc sa ai o nastere cat mai usoara si mult laptic pentru cel mic!
Lorinao1, ne intoarcem exact cand esti tu programata..pe 1 iulie..asa ca iti doresc si tie sa nasti cat mai usor!
Pentru cele ai caror bebei se grabesc saptamana asta..nasteri usoare fetelor!
pupici pe burtici!



Burtik
Cristina 22+ cu Alessia Stefana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alynta27 spune:

Ghinetz, Slimatei, Nonna, Ggaby, Kriss multumesc de sustinere!
Nonna si eu sunt chimista!
Kriss vacanta placuta la munte! Nici ca nu se poate mai bine pentru bebe iesirea asta!
Fetelor pe mine m-a prins ploaia de trei ori, insarcinata fiind! Sper ca David sa fie "calit" cand va iesi din burta!

Alina-Mirela 40+ cu DAVID
Poze burtica

Pozele mele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ghinetz spune:

kriss, vacanta placuta.

quote:
Nonna si eu sunt chimista!

O parafrazez pe Alina si spun: Nonna, si sotul meuu e matematician!

Oana 35+ Victor-Constantin si Stefan-Vladimir 4ani+





"unui copil trebuie sa-i dai radacini si aripi"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Simo78 spune:

(bio)chimist

Simona 34+ Matei Hisham

Crash test dummies

Mergi la inceput