*Mamici de IASI (2)*

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ggaby spune:

din cate burtici sunteti din iasi,cand vin pe 2 iulie pt doua sapt,nu vrea nimeni dintre voi sa mergem la purcica??eu sunt o fire pasnica si mi-ar face placere sa mai vb cu alte gravidute...
abia astept sa vin sa pap sarmalute,ciorba de burta,mici si de toate!!!
gaby 13+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alynta27 spune:

Ggaby eu voi fi mamica atunci! Ce mult mi-ar place sa pot veni! Dar depinde de bebe! Eu stau la 5 minute de Purcica! Mai tinem legatura!

Alina-Mirela 40+ cu DAVID
Poze burtica

Pozele mele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ggaby spune:

ce copil frumos ai alina-mirela si cu siguranta si cel de al doilea va fi la fel! sa-ti traiasca si sa fie sanatosi!
tu ai fost la purcica in perioada sarcinii?doct ti-a spus cumva daca namolul si sulful dauneaza la bebe?
gaby 13+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns slimatei spune:

quote:
Originally posted by ggaby

din cate burtici sunteti din iasi,cand vin pe 2 iulie pt doua sapt,nu vrea nimeni dintre voi sa mergem la purcica??eu sunt o fire pasnica si mi-ar face placere sa mai vb cu alte gravidute...
abia astept sa vin sa pap sarmalute,ciorba de burta,mici si de toate!!!
gaby 13+


multumesc de compliment dar aici cam toata lumea ma inspaimantat m-a facut sa ma simt ca un monstru..cica am burta de una de 6 lunisi ce am sa ma fac cand am sa am 9 luni;
a fost grav caci cazusem rau de tot in depresie acum stau mult mai bine si multumesc lui Dumnezeu ca am iesit ce o fi o fi, multe mamici mi-au spus ca poate a inceput sa creasca ea asa puternic dar poate mai tarziu se va mai potoli caci nu e grasime doar burtica imi creste cei drept nici eu nu sunt o schiloada....


STEFANIA+14Cred in puterea lui Dumnezeu! nu am de ce sa fiu stresata...
E usor sa cazi, dar e asa de greu sa te ridici!


foto cu burtici

nu am fost niciodata un manechin

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns slimatei spune:

quote:
Originally posted by ggaby

Stefania imi place burtica ta! la mine inca nu se vede...oare cand o sa se vada si la mine? hai sa ai o zi buna!


daca vrea Domnul sa ne intalnim poate om avea ocazia si eu tb sa vin acasa acum in iulie dar depinde de sotul meu caci e ocupat cu munca daca reuseste sa e elibereze te insotesc cu drag...
mie mi-e asa de ciuda ca nu am cu cine sa merg aici, sotul meu lucreaza,toate prietenele mele muncesc.... si eu am ramas singura... stau la 2 ore de mare , la cativa km de baile termale,si mai sunt si piscine in jurul meu dar singura....nu ma trag...

STEFANIA+14Cred in puterea lui Dumnezeu! nu am de ce sa fiu stresata...
E usor sa cazi, dar e asa de greu sa te ridici!


foto cu burtici

nu am fost niciodata un manechin

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns slimatei spune:

am cam incurcat mesajele sper ca nu te superi,intelòegi tu...

STEFANIA+14Cred in puterea lui Dumnezeu! nu am de ce sa fiu stresata...
E usor sa cazi, dar e asa de greu sa te ridici!


foto cu burtici

nu am fost niciodata un manechin

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns slimatei spune:

am cam incurcat mesajele sper ca nu te superi,intelòegi tu...

STEFANIA+14Cred in puterea lui Dumnezeu! nu am de ce sa fiu stresata...
E usor sa cazi, dar e asa de greu sa te ridici!


foto cu burtici

nu am fost niciodata un manechin

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ghinetz spune:

Nonna voiam sa te intreb daca Vlad se descurca singur? Adica: se incalta, se imbraca, mananca singur? Stefan al meu...nu prea. Poate de toate, dar nu prea vrea. La masa mancam la doua linguri, si eu si el. de incaltat, daca are chef. tricourile nu si le poate da singur jos, dar de imbracat se imbraca. E incantat ca il laud. Dar ii ia o vesnicie pana se hotaraste sa se imbrace! Si ma gandesc ce voi face cand voi fi si cu bb. De la toamna Stefan merge la gradi cu program prelungit, sper sa mai invete acolo ceva.

Oana 35+ Victor-Constantin si Stefan-Vladimir 4ani+





"unui copil trebuie sa-i dai radacini si aripi"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nonna76 spune:

Buna dimineata!
Oana ,vlad cu toate ca si anul acesta a fost la camin, nu se descurca singur,de fapt face ce are chef.
Anul trecut minca singur dar acum si noi mincam la doua linguri,pentru ca a devenit mofturos la mincare. Cit a fost mic minca f bine si de la 2ani jumate singur dar acum a crescut ,a mai slabit si nu vrea sa manince.
Al meu se dezbraca singur dar de imbracat nu. deci stiu ca va fi greu cu doi dar am o prietena cu 2 copii la diferenta de2 ani si ea si sotul sau bunica s-au organizat,fiecare are grija de un copil cu rindul.
Mie mie frica ca Vlad sa nu doreasca sa-l ia in brate pe bebe, sa-i dea ce va de mincare ,deci vor trebui supravegheati permanent.
In rest, eu parca nu sunt normala, in loc sa ma bucur de perioada care o mai am de sarcina ,nu mai am rabdare, sunt irascibila, vreau doar sa ma vad cu ambii copii acasa si sa fie totul bine.
Mai e cineva ca mine?poate si din cauza ca nu ma mai duc la serviciu. Dar ce sa fac daca scoala s-a terminat...
Pupici tuturor.(am schimbat saptamina)

Monica 34+ (andrei) si vlad 4+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ghinetz spune:

Nonna si eu sunt f nerabdatoare! Mai ales ca la bb mi-am propus sa nu mai fiu asa speriata ca la Stefan, atunci cand era mic. Acum abia astept sa-l vad acolo in cosulet, sa iesim la plimbare. Sigur ca va trebui permanent supravegheat si copilul cel mare. La cat se arata de grijuliu acum Stefan va vrea sa-i faca si baie, cred.Stiu insa ca trebuie chiar sa-i solicitam ajutorul, ca sa se simta si el bagat in seama. Eu deja l-am pregatit ca ma va ajuta la baie, sa-i aduca prosopelul, sa-mi dea crema de uns...O sa vedem. Va fi bine, cu siguranta! (Esti profesoara? Unde? Ce predai? - cred ca nu dau dovada de curiozitate - prea - tipic feminina )

Oana 35+ Victor-Constantin si Stefan-Vladimir 4ani+





"unui copil trebuie sa-i dai radacini si aripi"

Mergi la inceput