*Mamici de IASI (2)*

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns kriss79 spune:

Da, Cris, suntem apropiate , la vreo dif. de o sapt parca dupa U.M. Spor la invatat!
Miha, multumim!
Voi v-ati gandit cine vor nasii bebelului? noi inca nu..
Ne-am gandit doar ca o vom boteza prin ianuarie..ca in decembrie va fi post..



Vine bebe
Burtik
Cristina 22+ cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alynta27 spune:

Ceva ce mie mi-a "furat" lacrimi:
http://www.woow.ro/prezentare/Cand_se_naste_un_copil.html

Nasii lui bebe vor fi nasii nostri de cununie!

Alina-Mirela 40+ cu DAVID
Poze burtica

Pozele mele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ghinetz spune:

Alina, tinem pumnii stransi pentru marti. Doamne ajuta! Nu am habar asta cu garzile, vezi ca Simo stia ceva. Da, e stresanta faza cu plicurile. Pe mine m-a terminat, ca n-am stiut cui/cat sa dau.

Azi e mai racoare la Iasi. E numa' bine de o plimbare, da' nu chiar acum, mai pe la 6-7.

Oana 35+ Victor-Constantin si Stefan-Vladimir 4ani+





"unui copil trebuie sa-i dai radacini si aripi"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Simo78 spune:

quote:
Originally posted by alynta27

Ceva ce mie mi-a "furat" lacrimi:
http://www.woow.ro/prezentare/Cand_se_naste_un_copil.html

Nasii lui bebe vor fi nasii nostri de cununie!

Alina-Mirela 40+ cu DAVID
Poze burtica

Pozele mele






Dr schimba garda la 7 - 7.30 dimineata. Restul au program normal de 8 ore, moasele cred ca fac 12 cu 24...Nu stiu cand e schimbul de tura, dar m-am nimerit odata pe la 8 si ceva seara si era foiala in sensul asta...acum nu stiu daca infirmierele sau asitentele schimbau tura...

Simona 33+ Matei Hisham

Crash test dummies

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ggaby spune:

quote:
Originally posted by slimatei

quote:
Originally posted by ggaby

pana la urma nu poate sa-mi spuna nimeni daca namolul si sulful pot face rau la bebe?!


buna dimineata la toate!
nustiu sa-ti zic exact dar iti pot spune ca :eu aici pe langa mine am baile de sulf si sunt destul de puternice;DR. meu mi-a chiar recomandar bai in piscina si nu mi-a interzis nici mare e si ea la fel de recomandata, dar tb sa ma feresc de soare, pe langa faptul ca-mi ies pete de la soare ii fac rau lui bb.si inrest e totul ok ci cat inot mai mult si fac bai, e mai bine pt. mine... de namol nustiu ce sa-ti zic,nu l-am intrebat dar nu cred ca are ce sa-i faca rau.. dar e mai bine sa intrebi un dr. distractie placuta!




INCET, INCET, REDEVIN FEMEIA PLINA DE VIATA!
E USOR SA CAZI.... DAR E ASA DE GREU SA TE RIDICI...
STEFANIA14+
foto cu burtici

nu am fost niciodata un manechin
Pai eu am intrebat doct meu de aici dar nu stiu in franceza cat m-a inteles,iar in iasi sincer eu nu mai stau demult si nu prea cunosc doctori...cat despre soare medicul meu a spus ca soarele face rau la toata lumea dar dimineata pana la 11h si dupa amiaza de la 17h cu multa hidratare nu are sa-mi faca rau si nici pete...te pupic si merci pt raspuns!
ggaby 13+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mexxa spune:

Alyna, si nasii mele i sa lipit asa un plasture...este un inceput de declansare a nasterii...sper sa ma fac inteleasa...daca nu ma insel este pt contractii, dar la nasa mea nu a avut nici un efect pana nu a internat-o.... si nastere usoara.

^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^
, mamica de Sebastian-Mihai ( 10.09.2006 )

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ggaby spune:

Stefania imi place burtica ta! la mine inca nu se vede...oare cand o sa se vada si la mine? hai sa ai o zi buna!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alynta27 spune:

Am aflat de la o mamica mai recenta, care e pacienta dr. mele, ca plasturile e pentru dilatare!
Da Mexxa, ai dreptate!

Alina-Mirela 40+ cu DAVID
Poze burtica

Pozele mele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nonna76 spune:

Ce putin mai e Alina. Bafta multa marti dar ai grija ca se poate intimpla si pina atunci(nu vreau sa te sperii).
Eu abia astept sa-l tin pe bebe Andrei in brate. Parca sunt mai emotinata ca la Vlad.
Vom fi alaturi de tine.

Monica 33+ (Andrei) si Vlad 4+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alynta27 spune:

Multumesc Nonna! Stiu ca poate fi si pana marti! Sper sa nu fie prea repede si sa am timp sa ajung la spital!

Alina-Mirela 40+ cu DAVID
Poze burtica

Pozele mele

Mergi la inceput