*Mamici de IASI (2)*

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns kriss79 spune:

Alina, sa fie cu noroc! deci marti e ziua cea mare



Vine bebe
Burtik
Cristina 22+ cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crissintibun spune:

Alina iti tin pumnii sa treci peste nastere f f usor ,nici sa nu simti si sa iti tii fericita puiul in brate!Toata lumea mi-a zis k ii prinde bine lui bb daca mami face eforturi intelectuale in aceasta perioada k i se dezvolta si lui mai bine sinapsele.
Am citit ce ati scris legat de emotia primei intalniri si va inteleg desi nu am trecut prin asta...Si eu visez cu ochii deschisi la acest moment.
Kris,tu cum ai calculat numarul de saptamani ? K eu am 20 sapt si 5 zile calculate fix din momentul ovulatiei pe care il stiu exact k am facut monitorizare.Dak m-as lua dupa ultima menstruatie as mai adauga 19 zile k am ovulat tocmai in ziua 19 ,a fost un ditamai foliculul maturat si am facut injectie cu Pregnyl k sa se poata sparge.
Pana la urma nici nu mai stii cum sa calculezi numarul de sapt ..Sunt atea variante..Mie mi-a recom dr sa calc asa pt k asta e varsta exacta a lui bb..Si intr-adevar la echo s-a vaz asta cu o dif de 2-3 zile in plus sau in minus functie de momentul echo.

Cristina 20+ si Amalia Miruna

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns moldoveanca spune:

Kriss am citit ca o sa cununi pe 7 iulie.Si noi am cununat cu burtica de 22 saptamani si afost foarte bine.Bebe a fost cumintel am luat un nospa preventiv si am baut ceiut cu multa lamaie si miere ca era cald si aerul conditionat dat la maxim.Am rezistat pana la 5 dimineata nici nu am dansat prea mult am stat mai mult cumintica la masa.Iar cu muzica tare, ca am vazut ca te intreba-i i daca il deranjeaza pe bebe,au fost cateva melodii cu bass-ul mai puternic si a dat el un picut din picioruse dar apoi s-a linistit.Si sa vrbesti cu fina sa nu faceti lumanarile cu flori mirositoare ca o sa te cam darame in biserica.Pupici


teo

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kriss79 spune:

Cristina, azi as avea 22 sapt si ` zi de la U.M.(si noi l-am conceput in Z17..asa ca la eco-uri apare mai micut cu cateva zile)
De regula se calc de la prima zi a ultimei menstre, nu de la data conceptiei..



Vine bebe
Burtik
Cristina 22+ cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kriss79 spune:

Moldoveanca, da, acusica cununam..sper sa rezist la slujba in picioare(mi-e sa nu ma apuce pisu), cu caldura si cu lumanarea in mana..Florile vor fi ..trandafiri..(bine ca nu crini:)




Vine bebe
Burtik
Cristina 22+ cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns moldoveanca spune:

Alynta,bafta multa pt marti.Acum m-ai facut curioasa cu plasturele ala ce ti l-a lipit.La ce ora te-a chemat marti?Abia astept sa vii sa ne povestesti totul.Sa fii atenta la detalii,da?Cred ca esti atat de emotionata.Multi pupici de la mine si de la bebe.

teo

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns moldoveanca spune:

Noi am avut noroc de o biserica mare si racoroasa,dar oricum vorbisem cu cineva in caz ca mi se face rau sa-mi ia locul iar preotul a fost dragutz si a tinut slujba maxim juma de ora.Nu-ti fa griji o sa fie bine.

teo

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crissintibun spune:

kris,banuiam eu !Mai ales dupa ce am vazut poze cu burtik ta ,car ee superba si care e cam cat a mea de marisoara...Inseamna k avem sarcini de varste ff apropiate!
De aia te mirai tu k e asa activa la 20 saptamani ,k dak calculam dupa UM ,deci cum ar veni sa fi fost cu vreo 20 zile in urma nu era nici pe departe asa balerina.Si eu ma gandeam k e cam aiurea eu sa calc asa cand 90 la suta calculeaza in alt fel ,dar dak asa am inceput ,indrumata de dr asa mi-a intrat in reflex.
Am plecat sa ma afund in tainele chirurgiei !

Cristina 20+ si Amalia Miruna

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mariussimiuc spune:

Alina,tinem pumnii pentru marti! Wauuu...ce putin mai este...

Cristina,sa va fie intr-un ceas bun cununatul.

Cris,bafta multa la examene si spor la invatat!

Miha si Robert


Azi poti fi caine...Maine poti fi copac...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alynta27 spune:

Multumesc, fetelor de incurajari! Asa este, deabia astept sa aduc minunea pe lume si mai ales sa i-o prezint lui tati, care numai poate de nerabdare si emotii! Ma intreba de una daca nu nasc odata! Ii plac foarte mult copii si acesta e foarte dorit de amandoi, dar recunosc ca el m-a convins mai mult sa-l avem, fiindca eu sunt foarte fricoasa!
Kriss e fain ca veti cununa! Si noi am avut parte de experienta aceasta frumoasa!
Doctorita mea e de garda marti! Cand incep si cand se termina garzile?! 7 dimineata- a doua zi dimineata la 7? Dar asistenetele si infirmierele cand fac schimbul de tura? Mi-ar folosi mult aceste informatii- vezi plicuri, bani...

Alina-Mirela 40+ cu DAVID
Poze burtica

Pozele mele

Mergi la inceput