*Mamici de IASI (2)*

Raspunsuri - Pagina 26

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ghinetz spune:

Azi am program de . Maine vine "brigada" (pentru fetele care lucreaza in ivatamant nu mai e nevoie de explicatii; pentru restul...e cea mai cea inspectie posibila) In traducere: vine soacra. Mereu o astept mai stresata decat asteptam brigada cand eram la scoala. Dar maine vine si Stefan acasa!!!! Mi-e asa de dor.... Azi am butonat telecomanda si am dat pe Minimax si mi-au dat lacrimile. Nu mai zic cand ma uit la poze. Sigur...mi-a tihnit singura, dar...

Oana 37+ Victor-Constantin si Stefan-Vladimir 4ani+





"unui copil trebuie sa-i dai radacini si aripi"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mariussimiuc spune:

quote:
Originally posted by ghinetz

quote:
Beti apa minerala cu un continut cat mai mic de sodiu.


Din aceleasi motive am ajuns sa citesc toate etichetele de la apa plata. Si am ales Izvorul alb de la Dorna.



Eu beau apa doar cu bulbuci,adica minerala. Si m-am oprit la Izvorul minunilor.Are cel mai putin sodiu.

Miha si Robert


Cand viata iti ofera lamai fa-ti o limonada...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kriss79 spune:

salut!
eu doar apa plata beau..izv alb si borsec..iar la birou amfiteatru ca avem aparat din ala cu butoias:)
Am citit si eu ca Izv alb ar fi cea mai buna..cel putin pt. gravide..
Sunt pe fuga de dim..am fost la coafor, m-am aranjat(seria I, ca maine e seria II):) si mai am pe ziua de azi de umblat..
Oana, succes cu "brigada"!
Shipry, multumesc!
maine nu cred ca ne auzim..ca de la 11 incepe programul..
weekend placut burtici!



Burtik
Cristina 24+ cu Alessia Stefana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ghinetz spune:

quote:
Eu beau apa doar cu bulbuci


Si-ti prieste? Mie dr. mi-a spus sa renunt la bauturi acidulate. Fie din cauza picioarelor umflate, fie de la arsuri. In ultimul timp am trecut pe suc de rosii, dar nu m-am uitat cata sare are. Cred ca cu tona!!!
Ei...ce sa facem.Trec ele toate, ne dezumflam noi acusi, or sa se umfle sanii (sa dea Dumnezeu), or sa vina altele...si tot asa.

Apropos de "umflare": nu m-am mai cantarit de mult. Dar am facut ieri niste poze cu vechile colege de serviciu - am fost in vizita - si cand le-am vazut aseara.... Jale!!! Si totusi bb e mic, iar burta mea e cu totul!

Oana 37+ Victor-Constantin si Stefan-Vladimir 4ani+





"unui copil trebuie sa-i dai radacini si aripi"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ghinetz spune:

kriss, vreau si eu la nunta, o petrecere...ceva. Sa am un motiv sa ma fac "fumoasa". Ca asa, stand in casa, uit si sa dau cu peria prin par. Il prin dimineata intr-o coada si...


Hai, trimiteti-ma la curatenie. Mai am de dat cu aspiratorul si de sters praful.



Oana 37+ Victor-Constantin si Stefan-Vladimir 4ani+





"unui copil trebuie sa-i dai radacini si aripi"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ghinetz spune:

quote:
Mai am de dat cu aspiratorul si de sters praful.


Am reusit sa sterg praful. Sunt rau, nu?

Mai trebuie sa-mi fac curaj si sa dau si cu aspiratorul.

Oana 37+ Victor-Constantin si Stefan-Vladimir 4ani+





"unui copil trebuie sa-i dai radacini si aripi"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mariussimiuc spune:

Oana,esti tare harnicuta,sa nu te deochi! Azi l-am lasat pe Robert la bunica,pana maine la pranz si aveam si eu planuri mari de curatenie,dar nu mai am nici un chef cand vad casa asta mare si goala .Plus ca ma doare tare burta,nu stiu ce Dumnezeu am!

Miha si Robert


Cand viata iti ofera lamai fa-ti o limonada...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nonna76 spune:

Harnicia asta nu e molipsitoare?
Si eu am o groaza de treaba de facut. La mine deoarece e Vlad acasa(acum doarme) tre sa fac curat continuu. Cu ocazia venirii lui bebe m-am apucat de spalat tot prin casa-perdele, paturi, geamuri-ce mai facem curatenie generala(e mai rau ca venirea soacrei)Asta brigada Oana, nu soacra-la mine ea vine f rar, si ne intelegem f bine (e mai invirsata si e vaduva acum ,mi-e mila de ea ca e singura si nu se acomodeaza).
asa ca am o groaza de calcat.Si asta e o problema grava pt mine.
Eu stiu ca apa acidulata fece rau la picioarele umflate,Izvorul alb stiu si eu ca e cea mai buna.
spor la treaba tuturor dar cu moderatie ca nici una nu tre sa nasca prea curind .
Am schimbat saptamina.

Monica 35+ Andrei si Vlad 4+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ghinetz spune:

quote:
Azi l-am lasat pe Robert la bunica,pana maine la pranz si aveam si eu planuri mari de curatenie,dar nu mai am nici un chef cand vad casa asta mare si goala


Miha pai eu zic sa te odihnesti intai. O limonada, un film bun. Apoi curatenia. Daca stii ca Robert e pe maini bune nu ai de ce sa-ti faci griji. Sunt sigura ca o sa-i priasca si lui si tie. De ce nu iei tu una bucata sot din dotare si nu iesiti la o terasa in sera asta. Sau la o plimbare luuunga prin Copou. Or la un film la Moldova

Nonna curatenia pt bb am facut-o si eu, cu zugravit si toate alea, dar mai saptamanile trecute 9acum nici nu se mai vede) Ideea e ca bb nu vine in control. Pe cand soacra... Bine ca si mama cand vine - cam zilnic - tot gaseste ceva sa comenteze. Mai nou ca de ce sunt toate trei paturile desfacute daca suntem doar noi doi (eu si sotul). Iaca na!!! O grija are. sau daca gaseste un vas nespalat se apuca repede si-l spala. Ma cam deranjeaza, ca simt asa, ca si cum mi-ar bate obrazul ca de ce nu l-am spalat eu. Dar incerc sa ignor

Oana 37+ Victor-Constantin si Stefan-Vladimir 4ani+





"unui copil trebuie sa-i dai radacini si aripi"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alynta27 spune:

Fetelor dar scrieti,nu gluma!
Simioc in cu o zi inainte de nastere mi s-a spus ca David are 3600g, iar la nastere a avut 3500g!Ti-am trimis PM! Acum vad ca esti tot la dr. Mihalceanu!
Ghinetz sa stii ca si eu in sarcina si chiar acum simt nevoia sa merg la o petrecere!
Sa vedeti ce am facut... Pe 4iulie am implinit 3 ani de casnicie! L-am lasat pe bebe acasa cu sora si am iesit la un suc! A fost cuminte si a dormit!

Alina-Mirela cu DAVID 27.06.2007
David


Poze burtica

Pozele mele

Mergi la inceput