*Mamici de IASI (2)*

Raspunsuri - Pagina 25

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mexxa spune:

FELICITARI LAVINIA pentru micuta Lorina Maria!!!!Sa creasca mare,sanatoasa si sa aiba noroc in viata!

Fetelor nu am mai intrat de multisor...dat ziua e asa de scurta..offf cu greu rezist seara sa nu cad terminata!(dar bine macar ca e oboseala placuta)
In rest suntem bine...

Pupici si va citim din umbra...


^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^
, mamica de Sebastian-Mihai ( 10.09.2006 )

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kriss79 spune:

Oana, nu iti fa griji, nu cred e de ingrijorat greutatea lui Victoras..daca dr. ta crede ca e mai bine sa mai stai..oricum vei merge pe 10 si vei vedea cum stau treburile..
Imi ridic picioarele, dar tot sunt umflatele..am fost la masaj si mi-a mai cedat glezna dreapta..era tare ca o piatra..ideea e ca nu fac nici eu miscare..toata ziua cu masina si pe scaun
Sambata nasim si mi-am probat sandalele..am crezut ca nu ma mai incap in picioare..dar e ok..nu-s chiar fixe bareteleOricum, bine ca s-a mai racorit putin in oras..
Irina, succes maine la eco la intalnirea cu Alex!



Burtik
Cristina 24+ cu Alessia Stefana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ghinetz spune:

Multumesc pentru sustinere.

Asa e, merg 100% pe mana doctorului meu (d-na dr. Grigore)

Kriss [etrecere frumoasa sambata. Eu zic sa-ti iei si niste papuci/sandale de schimb.

irina, bafta maine la eco. Asteptam vesti

Oana 37+ Victor-Constantin si Stefan-Vladimir 4ani+





"unui copil trebuie sa-i dai radacini si aripi"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns shpiry spune:

multumesc mult fetelor!
intr-adevar problema picioarelor umflate o am si eu...ingrozitor. nu pot sa umblu decat in slapi. Ce-i drept chestia cu sarea o fi adevarata - dar la mine nu asta e problema. Eu nu mananc sarat. Uite am gasit un ceai diuretic pentru gravide. Sper sa tina figura - macar sa nu se mai umfle in halul asta (am nishte picioare ca nishte painite dureroase )
Va pup fetele.
Noapte buna!
Irina

Shpiry 36+ Alex

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns siminoc spune:

Buna seara, fetelor!
Am o lene in oase, cateodata! Si ma mai ocup cu diverse prin casa, pentru copil sau nu! De asta postez mai rar!

quote:
Originally posted by ghinetz

Siminoc stiam ca apari mai pe-nserat, dar azi nu ai venit deloc. Sper ca maine ne anunti ca esti bine, da?

Oana 37+ Victor-Constantin si Stefan-Vladimir 4ani+

"unui copil trebuie sa-i dai radacini si aripi"




Oana, suntem bine! In formula de doi in unu, inca!
Multumim pentru majorete!
In seara asta Miruna a ascultat Pasarea Colibri - "Miruna". Cred ca i-a placut. A facut niste miscari destul de bruste - cred ca mi-au mai aparut niscaiva vergeturi! Da' daca se intoarce poate ssa-mi faca pielea ciur!

Simona, mamica de Miruna

A M R 4 ZILE (teoretic!)

poze cu burtica si fara

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns siminoc spune:

quote:
Originally posted by kriss79

A NASCUT LAVINIA!!!!!!!!

"Ma numesc Lorina Maria m-am nascut la ora 9:00, avem 3,200 kg, scor 9. Avem vointasi ne-am intors transversal in timpul operatiei. Salutare lume!" Lavinia
Bine ai venit Lorina Maria!!



Burtik
Cristina 24+ cu Alessia Stefana





Multumim de vesti!

Felicitari, Lavinia! Bun venit Lorina Maria!

Sa fiti sanatoase, sa veniti repede acasa! Lavinia, refacere grabnica!

Simona, mamica de Miruna

A M R 4 ZILE (teoretic!)

poze cu burtica si fara

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns siminoc spune:

Oana, cred ca nu ai de ce sa fii ingrijorata! O eroare de un mm la eco inseamna foarte mult! Am citit de diferente de 900 gr intre ultima eco, dinaintea nasterii, si greutatea copilului la nastere!
Iar daca ai avut ovulatia mai tarziu?
Ma bucur ca dr tau n-a insistat sa "scoata" copilul din culcus la 38 sapt calendaristice!

Simona, mamica de Miruna

A M R 4 ZILE (teoretic!)

poze cu burtica si fara

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nonna76 spune:

Buna dimineata fetele!
Oana ,eu am zis ca dr. ta e un om cu suflet si va face ce e mei bine pt. bebe.Putea f bine sa te programeze pt. nastere pe 12 caci intr-o sapt copilul poate creste putin si scapa astfel de tine. Faptul ca nu a ales metoda cea mai convenabila pt. ea e bine. Daca ai putin noroc poate sta bebe pina la temen si nasti cu ea -ai vazut atitea fete care chiar au depasit termenul.
Daca era ceva cu bebe in privinta greutatii sigur iti facea ceva , stiu ca dr. mea te interneaza si face tratament deci sigur nun sunt probleme.
La copii cu scheletul mai finut apar erori in minus la greutate (la vlad au fost 500g dif. dar noi nu suntem prea ososi in familie).
Kriss in privinta picioarelor umflate iti spun di experienta proprie ca e de la statul pe scaun.Eu de cind sunt in concediu nu mai am aceasta problema dar cit al lucrat a fost greu.
Incearca sa te misti mai mult decit sa stai jos.Petrecere frumoasa si oricum o sa fii cea mai frumoasa- sa dansezi si sa te simti bine.( ia niste papuci de scimb, spre dimineata sigur iti prind bine).
Iar am scris mult....



Monica 35+ Andrei si Vlad 4+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mariussimiuc spune:

Monica are dreptate si de la statul pe scaun se pot umfla picioarele.

Shpiry,chiar daca nu mananci sarat trebuie sa ai grija si la sarea "ascunsa" in celelalte alimente.E adevarat ca nici nu poti manca stand numai cu ochii pe etichete...Si la sodiul din apa minerala.Beti apa minerala cu un continut cat mai mic de sodiu.

Miha si Robert


Cand viata iti ofera lamai fa-ti o limonada...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ghinetz spune:

quote:
Beti apa minerala cu un continut cat mai mic de sodiu.


Din aceleasi motive am ajuns sa citesc toate etichetele de la apa plata. Si am ales Izvorul alb de la Dorna. Amfiteatru e buna ca are mult magneziu, dar si sodiu mult. Incearca si ceaiuri multe (daca poti) Stiu ca lichidele calde fac mult mai mult bine pe caldura.


fetelor care s-au gandit la mine.


Asteptam vesti de la Lavinia

Oana 37+ Victor-Constantin si Stefan-Vladimir 4ani+





"unui copil trebuie sa-i dai radacini si aripi"

Mergi la inceput