*Mamici de IASI (2)*

Raspunsuri - Pagina 24

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns kriss79 spune:

of..am scris mesaj si mi-a dat eroare la trimis..
Oana, succes azi la eco!
Noi mergem pe 11, miercurea urmatoare.
Ne-am scos analizele ieri si sunt ok in general..Cu Fe stau super, calciul putin sub limita cu o unitate, sum.urina e ok..pe la eritrocite, limfocite era inrosit ..dar nu cred ca e nimic grav..
in fine, mai vin ploile alea anuntate cu vijelie?



Burtik
Cristina 24+ cu Alessia Stefana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kriss79 spune:

Uite ca ploua..de ar ploua in continuu sa ma racoresc si eu!
Oana, cica tot in jur de 130 lei a fost meniul, dar cica
le-au "furat" mult si pe fatza..zice mama.. Cica ar mai fi La Palia(vis-a-vis de nebuni:)tot cam atat meniul..



Burtik
Cristina 24+ cu Alessia Stefana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kriss79 spune:

A NASCUT LAVINIA!!!!!!!!

"Ma numesc Lorina Maria m-am nascut la ora 9:00, avem 3,200 kg, scor 9. Avem vointasi ne-am intors transversal in timpul operatiei. Salutare lume!" Lavinia
Bine ai venit Lorina Maria!!



Burtik
Cristina 24+ cu Alessia Stefana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mariussimiuc spune:

Bine ai venit pe lume draga Lorina! Sa fii sanatoasa,sa cresti mare si frumoasa! Viata sa-ti rezerve numai bucurii.

Miha si Robert


Cand viata iti ofera lamai fa-ti o limonada...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alynta27 spune:

Felicitari mamica Lavinia! Sa fiti sanatoase amandoua!
Kriss de cate ori stai intinsas inaltati picioarele! Ajuta la desumflarea lor!
Ghinetz bafta la eco! sa ne spui ce mai face bebe!
Mariussimiuc ma bucur ca sunteti bine!

Noi suntem cumintei! Dormim noaptea. Ne trezim la 2 ore sa papam. Facem scandal cand ne e prea foame, ca nu nimerim sanul din graba! Ce mai suntem fomisti!

Alina-Mirela cu DAVID 27.06.2007
David


Poze burtica

Pozele mele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns moldoveanca spune:

Bravo Lavinia,si sa te bucuri de printesica ta.Simo,multumesc m-am mai linistit cu herpes-ul asta nenorocit.Alynta,daca ai fi sa mai nasti o data,tot natural ai nAste?P e mine m-a apucat frica sper sa-mi treaca pana in septembrie.Va pup pe toate,iesence dragi

teo

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nonna76 spune:

Felicitari Lavinia!
Bine ai venit pe lume Lorina Maria!
Oana bafta azi la intilnirea cu dr.Asteptam vesti (doar vesti bune).Eu pe 11 merg la control si atunci aflu ce mai face bebe, cit e de marisor si cind se va naste(in principiu- ca poate face surprize ca la Vlad).
Eu sunt din ce in ce mai greoaie, abia suflu (stau la patru-si nu se poate sa nu ies macar de 2 ori pe zi din casa).




Monica 35+ Andrei si Vlad 4+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ghinetz spune:

Ne-am intors de la eco.
Se pare ca nu voi naste pe 12. Nici nu stiu daca sa ma bucur sau nu. Am mai spus - pentru binele lui bb stau si pana la 42 de saptamani. Dar parca, vazand atatia bblusi frumosi, mi s-a facut pofta.
Idee e ca bb are doar 2600g ( a crescut in 4 sapt. doar 500-600g - ma rog, totul e aproximativ), iar d-na dr. a spus ca mai bine sa asteptam. Mai merg pe 10 la un control. O sa vedem atunci. Daca ea considera ca nu e bine sa nasc asa devreme, cat e in concediu imi da gynipral - sau cum ii zice - si poate sta bb pana se intoarce, adica pe 23 (eu am DPN pe 26)

Oare sa-mi fac griji ca bb e asa mic? D-na dr. a spus ca e bine ca a luat in greutate, ca nu e motiv de ingrijorare, dar daca voia doar sa ma incurajeze? Stiu si eu...

Oana 37+ Victor-Constantin si Stefan-Vladimir 4ani+





"unui copil trebuie sa-i dai radacini si aripi"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mariussimiuc spune:

Oana,eu zic sa ai incredere in dr ta! Sunt sigura ca totul va fi bine!

Alina,mai povesteste-ne de David.Ce scump tre sa fie atunci cand "rateaza" sanul!

Miha si Robert


Cand viata iti ofera lamai fa-ti o limonada...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns shpiry spune:

FELICITARI LAVINIA!!!!
Bine ai venit Lorina Maria. Sa fii sanatoasa si papacioasa!Sa cresti mare si frumoasa!
Sa fiti sanatoase amandoua si fericite! Cum a fost...de-abia astept sa ne povestesti.
Tebuie sa fii extrem de fericita ca in sfarsit iti tii ingerasul in brate!
Noi mai avem putin...dar numaram zilele!Desi mi-e o frica...
Maine mergem la echo sa ne mai vedem un pic la ochisori si sa ne salutam! Tot maine aflu cum nasc si cam cand...poate nu e grabit Alex...ca atata treaba ce mai am de facut!

Va pup fetele si-mi pare rau ca nu apuc sa va scriu zilnic, dar va citesc printre picaturi. Noi suntem in curatenie. Uf!Parca nu se mai termina.

Pupici, Irina

Shpiry 36+ Alex

Mergi la inceput