*Mamici de IASI (2)*

Raspunsuri - Pagina 27

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Nonna76 spune:

Oana si la mine mama face acelasi lucru cind vine pe la mine, imi spala vasele, le stringe pe cele gata scurse si ma deranjeaza. Acum in ultimul timp nu mai zice nimic. Azi m-am enervat caci toata ziua fac cite ceva si nu se cunoaste nimic, spal vase de parca as lucra la restaurant.Ar trebui sa nu ma mai consum dar hormonii's de vina
Felicitari Alina pt aniversare si pt faptul ca ai avut curajul sa-l lasi pe david cu altcineva.

Monica 36+ Andrei si Vlad 4+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mariussimiuc spune:

quote:
Originally posted by ghinetz
Miha pai eu zic sa te odihnesti intai. O limonada, un film bun. Apoi curatenia. Daca stii ca Robert e pe maini bune nu ai de ce sa-ti faci griji. Sunt sigura ca o sa-i priasca si lui si tie. De ce nu iei tu una bucata sot din dotare si nu iesiti la o terasa in sera asta. Sau la o plimbare luuunga prin Copou. Or la un film la Moldova



Astept sa termine masina de spalat,sa pun rufele la uscat si ma duc la culcare... Nu am chef de nimic si e atat de liniste... Nu e vorba ca nu e pe maini bune,dar deja imi e un dor cumplit de el...Imi va lipsi ritulul de seara si pupaturile si "mama mea draga mea"...

Miha si Robert


Cand viata iti ofera lamai fa-ti o limonada...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kriss79 spune:

daca aveti chef de petreceri va invit maine seara la Plopi!
M-am tuns! am parul mai scurt cu o palma si un pic..e pana la umar acum..
Maine voi fi cam mov(lila, nu chiar mov)..sper sa nu fie chiar asa frig totusi ca in seara asta..ca imi ia rochia pe sus
Nonna, am schimbat!
Siminoc, mai ai 4 zile(teoretic)..incepem galeria?
Alynta, multi ani impreuna si de acum incolo!

Am vazut ca nici una nu e prea interesata..dar poate poate..nu e nimeni dornica de o intalneala intre burticoase?

gugu, tu cum mai esti? multa putere iti doresc!
va pup si ne auzim duminica dupa pranz de acum..!



Burtik
Cristina 24+ cu Alessia Stefana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ghinetz spune:

kriss vrem poze! si eu am avut vara asta o pata pe rochite mov. Dar nu am gasit pentru . Asa ca doar mi-am clatit ochii prin magazin si am notat - in minte - unde gasesc pe cand slabesc. (ca doar o veni si vremea aia, nu?)

Miha, pai tocmai, ca sa nu mai simti linistea din casa, iesi la plimbare. Ia-te cu altceva, cu ceva ce nu poti face cand e Robert acasa.

Alina felicitari pentru aniversare. cred ca ti-a priit de minune sucul, nu? Acusi o sa iesit in trei la terasa, ai sa vezi...Nu mai e mult.



Oana 37+ Victor-Constantin si Stefan-Vladimir 4ani+





"unui copil trebuie sa-i dai radacini si aripi"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ghinetz spune:

Am uitat sa va spun ca atat de harnica sunt...ca nu am mai dat cu aspiratorul.Dar am fost la cumparaturi, in Selgros, ca e mai aprope de mine. Deci tot am facut ceva, mai ales ca am venit singura cu doua sacose pline (desi imi propusesem sa iau doar strictul necesar, dar...)Se contabilizeaza si asta, nu? Sunt o , ce mai! Pacat ca-s singura care ma laud. Cei din jur nu vor sa vada. Invidiosi, dom'le!!! Of! Of!

Oana 37+ Victor-Constantin si Stefan-Vladimir 4ani+





"unui copil trebuie sa-i dai radacini si aripi"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mariussimiuc spune:

Oana,sa nu zici ca suntem vecine si nu stiam...Si de mine e f aproape Selgrosul.

Miha si Robert


Cand viata iti ofera lamai fa-ti o limonada...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ghinetz spune:

quote:
Oana,sa nu zici ca suntem vecine si nu stiam...Si de mine e f aproape Selgrosul.


Oarecum vecine. Eu stau pe Poitiers, "La blocuri" (asa e cunoscuta zona in argoul soferilor de autobuz/maxi). Tu stiu ca stai la Rond Vechi, CUG, nu? (spuneai candva pe forum) Esti mult mai aproape de Selgros. Pentru mine nu e decat "cel mai aproape", adica 3 statii de autobuz

Oana 37+ Victor-Constantin si Stefan-Vladimir 4ani+





"unui copil trebuie sa-i dai radacini si aripi"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nonna76 spune:

Buna dimineata! iar va dau trezirea ca de obicei .
Eu dintotdeauna am avut probleme cu somnul(dorm putin -6,7 ore -dar mi-e suficient).
Azi ma duc sa fac niste analize, sper ca ultimele caci m-am saturat cit de intepata am fost sarcina asta(in fiecare luna hemograma).
Azi fac ardei umpluti, de o luna mi-am propus dar azi cred ca voi executa.
pt Siminaf.
Cred ca e tipul sa facem galerie.
Lavinia ce mai face?A iesit din spital?
Petrecere frumoasa Kriss, danseaza putin si pentru noi cele mai avansate in sarcina , ca noi abia mergem dapoi sa si dansam . Da mie dor de'o sirba....Pina la botez cred ca nu pup.

-pt toata lumea. O zi buna.

Monica 36+ Andrei si Vlad 4+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mariussimiuc spune:

Helau!

Imi beau cana cu lapte cu voi si p-aia ma duc la trebusoara pe care trebuia sa o fac aseara. Se pare ca am supravietuit noptii trecute.

Oana,voi unde va "faceti veacul" in zona aceea?

Monica,sa ai spor la facut ardei umpluti.

Apropo de analize,a facut cineva Triplu Test? Eu trebuie sa ma duc sa-l fac luni. Si mai costa si o groaza de bani. De ce mai spun astia ca analizele pentru gravide sunt gratuite cand trebui sa platesti absolut totul? Eiii...bebelusii si noi sa fim sanatosi...

Va pup si va doresc o zi minunata!

Miha si Robert


Cand viata iti ofera lamai fa-ti o limonada...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ghinetz spune:

Buna dimineata!

Azi imi vin barbatii acasa!!!! Abia astept sa-l vad pe Stefan!

Am ramas fara lapte, asa ca cine vrea de la mine iaurt cu cereale. Parca totusi m-as baga la o cafeluta mica-mica...Stiu si eu?!

Miha, tu ai supravietuit, bravo (nici nu ma gandeam ca va fi altfel)! Dar Robert? Lui i-a placut la bunica? Cat despre "veac"...si noi...pe unde apucam. Nu avem parcuri in zona asa ca mai migram: fie in Frumoasa, fie la Cetatuia, fie - de cele mai multe ori - in Copou. Asa, pentru iesiri scurte, stam pe langa bloc. Sunt copii cu care Stefan se joaca foarte frumos.

Nonna spor la facut ardei umpluti. Si mama face azi, ca e mancarea preferata a lui Stefan si se poate sa nu-l astepte cu ce-i mai bun?! (nu va spun ca mama plangea in fiecare seara de dorul lui...si de vreo saptamana ma tot bate la cap sa-l aduc acasa) Bunicile astea! (dragele de ele! pe buna dreptate se spune ca-si iubesc mai mult nepotii decat copii. Ca eu plecam vara de acasa cu lunile, prin cate trei tabere, pe la prieteni la tara...si nu plangea dupa mine)

Oana 37+ Victor-Constantin si Stefan-Vladimir 4ani+





"unui copil trebuie sa-i dai radacini si aripi"

Mergi la inceput