*Mamici de IASI (2)*

Raspunsuri - Pagina 18

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Nonna76 spune:

pentru cea mai fericita mamica si cel mai iubit baietel.
Bine ati venit acasa Alina si David . David sa cresti mare, sa fii sanatos ,istet si cuminte si s-ai bucuri pe mami si tati.
Oana ,cred ca ar trebui sa astepti pina pe 5 si dupa ce-ti face dr. toate masuratorile la ecograf sa vb cu ea si hotariti impreuna ce e mai bine pentru copil. Eu ti-am spus ca se poate naste si la 38 de sapt( in mesajul anterior) tocmai ca sa stii ca se poate si asa si totul sa fie OK dar nici eu nici tu nu putem sa stim ,tot dr este cel care evalueaza cel mai corect situatia.
In cazul in care vei naste cu alt medic nu cred ca e de speriat, dr. ta sigur te va lasa pe miini bune . e bine ca in acest caz sa iei legatura cu acel medic,te duci la cabinet la o consultatie si hotariti ce va fi).
Eu zic sa stai calma, sigur nu vei ramine fara sa nasti (se gaseste un dr. si pt banii tai)
Toate cele bune.

Monica 35+ Andrei si Vlad 4+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nonna76 spune:

pentru cea mai fericita mamica si cel mai iubit baietel
Bine ati venit acasa Alina si David. David sa cresti mare, sanatos, istet, cuminte ca sa-i bucuri pe mami si pe tati.

Monica 35+ Andrei si Vlad 4+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ghinetz spune:

Nonna cred ca m-am mai linistit. O fi de la Baniciu (de muuult n-am mai ascultat folk). Sau de la gandul ce deseara ies cu sotul la o plimbare.

Oana 36+ Victor-Constantin si Stefan-Vladimir 4ani+





"unui copil trebuie sa-i dai radacini si aripi"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mariussimiuc spune:

quote:
Originally posted by Simo78

Miha mercic si un paharel de limonada



Ai indeajuns de multe lamai?Ca de nu contribui si eu cu cateva..

Miha si Robert


Cand viata iti ofera lamai fa-ti o limonada...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kriss79 spune:


Am ajuns in Iasi de cateva ore si am aparut!
ALINA Felicitari pentru micutul David! Sa creasca mare, sanatos si sa fie norocos in viata!! Refacere usoara si mult laptic!
Bun venit noilor burtici, am actualizat listuta! sper ca nu sunt greseli, daca da, dati-mi un ghiont
Am pus pozici din concediu!
A fost super, sotul s-a comportat cum trebuie (ca ne cam certasem inainte de plecare), eu m-am simtit ok, nu foarte obosita in ciuda sofatului si a caldurii.. Cea mica misca mai des acum (sau acum o simt eu mai bine)..si ii place mai ales cand ne cremuim pe burtica..incepe sa faca miscare multa dupa cremuiala:))
Sapt.aceasta vom merge si noi sa facem analizele cerute de medic, caci pe 13 mergem din nou la control!
In rest...toate bune..sunt curioasa cat si daca am pus ceva pe mine saptamana asta..ma cantaresc dimineata si va spun
O seara placuta tuturor!
si nu in ultimul rand:
HAI LAVINIA!!!



Burtik
Cristina 23+ cu Alessia Stefana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns moldoveanca spune:

Bine ati venit acasa Alynta si Davidutz,si toate cele bune.Daca poti sa-mi spui te rog daca l-au lasat pe sot sa asiste sau macar sa stea cu tine ca si eu am mare nevoie de al meu,sunt dependenta de el.Va pup

teo

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns moldoveanca spune:

Kriss si tu bine ai revenit acasa sper ca v-ati odihni,acum incep pregatirile de nunta,nu?Poti sa-mi spui si mie ce analize ti-a dat sa faci ca eu am facut un set de analize la inceput si abia in saptamana 30 mi-a spus sa le repet pupici la tine

teo

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Simo78 spune:

Alina bine ati ajuns sanatosi acasa! Imi pare rau de epidurala...dar ai povestit foarte frumos despre nastere, pare a fi "usor".

Miha lamai gasim noi, dar mai apoti aduce de acasa...niciodata nu poti avea prea multe, data fiind situatia

Simona 35+ Matei Hisham

Crash test dummies

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kriss79 spune:

quote:
Originally posted by moldoveanca

Kriss si tu bine ai revenit acasa sper ca v-ati odihni,acum incep pregatirile de nunta,nu?Poti sa-mi spui si mie ce analize ti-a dat sa faci ca eu am facut un set de analize la inceput si abia in saptamana 30 mi-a spus sa le repet pupici la tine

teo


Multumesc!
mi-a dat sa fac un sumar de urina si hemoleucograma(analize de sange)



Burtik
Cristina 23+ cu Alessia Stefana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns moldoveanca spune:

Kriss eu am 27+ acum .Poate schimbi cand ai timp, nu e nici o graba.Multumesc


teo

Mergi la inceput