*Mamici de IASI (2)*

Raspunsuri - Pagina 19

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns moldoveanca spune:

Si acum mi-am amintit cand era Lorinna programata?


teo

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nonna76 spune:

Scuze ca a aparut aproape acelasi mesaj de mai multe ori dar am scris si imi dadea eroare si apoi am mai scris odata si iar eroare,...si asa se explica
Nu m-am socat inca de tot..
In rest, am fost la ziua unui nepotel ,la curte, am baut bere( un pahar)am facut gratar, am mincat si tort si am ris ..dar mi s-au umflat picioarele si mai ales miinile.
La intoarcere am intrat cu Vlad intr-un magazin, el ca de fiecare data a inceput sa ceara si suc si seminte si inghetata, ca mai , facea scandal,sotul ,firesc astepta afara. La ridd erau cam 6 barbati dar nici unul nu a zis sa fiu sevita ininte cu toate ca am o burta....
Nesimtiti. As vrea sa fie si barbatii insarcinati macar doua luni -a doua si a noua- sa aiba greturi si sa nu se mai poata deplasa.
M-am certat si cu al meu pentru ca e cam comod.Tot eu cam le fac pe toate si el e de parere ca ce barbat bun e el ca nu se duce cu baietii la bere( sta la tv in schimb).
Scuze ca v-am inpuiat capul cu ale mele dar asa sunt zilele astea la toate cred, cu bune4 si rele.
Toate cele bune

Monica 35+ Andrei si Vlad 4+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kriss79 spune:

quote:
Originally posted by moldoveanca

Si acum mi-am amintit cand era Lorinna programata?


teo


am vazut ca a fost reprogramata pe 5 iulie



Burtik
Cristina 23+ cu Alessia Stefana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ghinetz spune:

Nonna enormal ca in perioada asta si noi sa fim mai sensibile. ca doar suntem hormonate la greu! Si mie mi se mai intampla sa nu-l inteleg pe sot, sa mi se para ca el nu ma intelege...asta e! (al meu, de exemplu imi spune ca si el face multe, de exemplu...ma duce cu masina la piata - nici nu stii ce sa faci: sa razi, sa plangi)

Cristina bine ai revenit. Ma bucur ca ti-a priit concediul. unde ati fost?

Oana 36+ Victor-Constantin si Stefan-Vladimir 4ani+





"unui copil trebuie sa-i dai radacini si aripi"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mariussimiuc spune:

quote:
Originally posted by ghinetz
al meu, de exemplu imi spune ca si el face multe, de exemplu...ma duce cu masina la piata


Pe mine ma mai duce si pana la bunica sa iau copilul acasa...

Miha si Robert


Cand viata iti ofera lamai fa-ti o limonada...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kriss79 spune:

ghinetz> am fost la Brasov 2 zile, Sibiu 3 z, Sighisoara 1 z si Ploiesti 1 zi..



Burtik
Cristina 23+ cu Alessia Stefana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alynta27 spune:

Nonna, Kriss, Ghinetz, Moldoveanca, Simo multumim!
David e un baietel cuminte! La spital i s-a dat "supliment" cu lingurita. El e un fomist si jumatate! A luat bine in greutate! Ajuns acasa, ignora sanul si vroia totul de-a gata! Ne-am chinuit o noapte si jumatate de zi ca el sa suga bine la san si sa nu mai astepte "lingurita salvatoare"! Acum am lapte si el suge bine! Azi am facut prima plimbare!
Moldoveanca nu e voie ca sotul sa asiste la nastere! (comunisti!!!!) Al meu s-a furisat pe hol 1ora jumatate! Pur si simplu s-a ascuns de dr.! Apoi l-au depistat si l-au gonit! Imediat dupa ce am nascut, am vorbit cu dr. mea, care era si de garda, de l-au lasat sa vina sa-si vada copilul si sa stea cu mine 2 ore! In timpul asta mi l-a adus si pe David, care plangea tare! L-am alaptat atunci! Am fost fericita ca Bogdan a putut sta cu mine in momentele acelea! Eu eram cu perfuzie la mana si nu puteam sa-mi i-au nici o cana de apa. Deasemenea nu aveam nici un ban la mine sa-i d-au infirmierei sa-mi schimbe asternutul de sub mine care era balta de sange (sper sa nu va sperii!) Am avut noroc cu el!

Alina-Mirela cu DAVID 27.06.2007
Poze burtica

Pozele mele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alynta27 spune:

Am pus poze cu David!

Alina-Mirela cu DAVID 27.06.2007
Poze burtica

Pozele mele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Simo78 spune:

Alina am vazut pozele

Abia astept sa vina sfarsitul lunii

Simona 35+ Matei Hisham

Crash test dummies

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns slimatei spune:

BRAVO DAVID!
binenteles si la mamica ALINA
VA DORESC NUMAI BINE!

STEFANIA+15Cred in puterea lui Dumnezeu! nu am de ce sa fiu stresata...
nu vreau sa stiu sexul lui bb, vreau doar sa stiu ca e bine


foto cu burtici

nu am fost niciodata un manechin

Mergi la inceput