*Mamici de IASI (2)*

Raspunsuri - Pagina 16

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns siminoc spune:

Salutare fetelor!
Iaca si noi pe-aici, sa vedem ce mai e nou, ca am lipsit cateva zile!

quote:
Originally posted by ghinetz
La multi ani, Simona si o casnicie frumoasa in continuare. (ieri nu am intrat pe net) O sa vezi cat de minunat va fi in trei!!! Eu sunt doar cu sotul zilele astea si parca e casa pustei. Ne invartim ca bezmeticii si nu mai stim ce sa facem: cand eu la tv si el la calc., cand invers. Un copil umple casa, pe buna dreptate!
Oana 35+ Victor-Constantin si Stefan-Vladimir 4ani+
"unui copil trebuie sa-i dai radacini si aripi"



Multumesc mult, Oana!

Simona+39 mamica de Miruna

A M R 10 ZILE (teoretic!)

poze cu burtica si fara

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns siminoc spune:

quote:
Originally posted by alynta27

Alinta27 e ok.Este mama si David e un grasan de 3.500 nascut la 02.18 - 27.06.07.A nascut normal iar epidurala nu si a gasit locul.nu a gasit locul anestezistul.revin cu amanunte.nastere usoara la toate.BAIETI-RESPECTATI LE CA STIU DE CE!

Alina-Mirela 40+ cu DAVID
Poze burtica

Pozele mele




Oooo! Ce fain! Felicitari mamico! Sa fiti sanatosi si sa veniti cat mai repede acasa!
Sa ai lapte si un bebe mancacios!

Simona+39 mamica de Miruna

A M R 10 ZILE (teoretic!)

poze cu burtica si fara

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns siminoc spune:

quote:
Originally posted by ggaby

fetelor vroiam sa va intreb daca in primele luni de sarcina dormeati bine...ca eu...tare ma mai foiesc noaptea si ma duc la baie de trei patru ori si incep sa ma agit si parca pe la 4h 5h dimineata sunt satula de somn si am si energie...caldura nu ma deranjeaza ca eu is mai friguroasa,kilogramele nici astea ca nu am luat nici un gram pana acum,si tineti cont ca mai iau si valeriana ca sa dorm bine dar parca si mai agitata sunt...mai e cineva ca mine? e normal?voi ce spueti?
gaby 14+



gabi, io dormeam pe mine! ma duceam ca beata la baie noaptea si apoi la somn. pe la pranz as fi pus capu' pe birou, la serviciu, si as fi tras la aghioase!
pana in luna a sasea. apoi ma trezeam, ma duceam la baie si apoi numaram oile si degeaba.
acu' dorm pe bucatele, ca mi-e cald si transpir, mi-e sete, ma mai duc si la baie, respir greu, etc. dar in total, in 24 ore, dorm macar opt!

Simona+39 mamica de Miruna

A M R 10 ZILE (teoretic!)

poze cu burtica si fara

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ggaby spune:

vai ce bine de tine! poate sunt eu mai agitata pt ca sunt prea emotionata ca voi fi mamica si am o mie de intrebari prin cap si cine stie....dar tare rau mai dorm si doct meu a spus ca nu poate sa-mi faca nimic...tu mai ai putin si ai scapat! iti urez nastere usoara si un copil sanatos tun!pup!
gaby 14+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alynta27 spune:

Burticilor Alynta 27 e la spital cu bebe si sunt bine.sambata e posibil sa vina acasa.Doamne ajuta!

Alina-Mirela 40+ cu DAVID
Poze burtica

Pozele mele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns slimatei spune:

BINE AI VENIT DAVID!ALINAfrumusica cu uncumincior si te asteptam sa ne povestesti cum a fost experienta ta!
eu sper sa raman in stadiul depana la cele 40 de sapt. si chiar daca devin osper sa fiu fericita.. cu copilas sanatos..

STEFANIA+15Cred in puterea lui Dumnezeu! nu am de ce sa fiu stresata...
nu vreau sa stiu sexul lui bb, vreau doar sa stiu ca e bine


foto cu burtici

nu am fost niciodata un manechin

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns moldoveanca spune:

Alynta te asteptam cu drag.Si in primul rand eu vreau sa-l vad pe ingeras poate iti faci timp si intri pe net cat de curand,Pupici multi multi

teo

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns shpiry spune:

Ggaby, la fel si eu ca siminoc - dormeam de rupeam stilul. Ajungeam si la 14 ore de somn/zi. Cum ajungeam de la serviciu cum schlafen pana dimineatza. Acum sa-ti spun si cum e cu frigul - eu sunt o friguroasa de felul meu - asta iarna/primavara dormeam in trening cu o patura pe mine si apoi bagata in plapuma - si tremuram de mama focului. Acum, cand sunt o balenutza - simt ca n-am aer si ca ma topesc chiar daca afara nu sunt decat vreo 25-26 de grade ( sa zicem, doar zilele astea). Noaptea e mai bine - reusesc si eu sa dorm ca se racoreste si la noi in casa.
Eu iti zic sa incerci sa te linistesti, ca ai sa obtii incetul cu incetul raspunsuri la toate intrebarile pe are le ai.E foarte important sa te odihnesti! Sarcina usoara!
Cineva intreba daca cei de la Teba au program si in weekend. Da, au sambata - de la 9 la 13, pare-mi-se. Am fost si eu ieri si am cumparat o gramada de body-uri subtirele pt. vara. Intr-adevar preturile sunt acceptabile, iar cele care au un defect ajung chiar pe la 2 - 3 lei. unde mai pui ca mai au si promotii - de 4 lei. Sa nu va asteptati sa gasiti lucrusoare extraordinare, ca nu sunt. Dar pt body-uri, maieutze si alte de-astea subtirele se merita un drum pana acolo. Eu intelesesem de la colegele mele cu bb-i ca trebuie sa cam urmaresti miscarea, ca pot aduce si lucruri deosebite la preturi de nimic. Cred ca tine de noroc.
Hai ca m-am intis prea tare!
Va pup dulce!
Irina

Shpiry 35+ Alex

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Simo78 spune:

Ggabi, in primul rand uita tot ce stiai despre corpul tau...ai sa treci prin diverse stari, toate normale

Simona 34+ Matei Hisham

Crash test dummies

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ochialbastri spune:

. mihalceanu elena 28+ DPN 18.09.2007 maria sofia

Mergi la inceput