*Mamici de IASI (2)*

Raspunsuri - Pagina 15

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mariussimiuc spune:

Bine ai venit Shpiry!

Miha si Robert


Cand viata iti ofera lamai fa-ti o limonada...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gugushtiuc spune:

FELICITARI PT ALYNTA SI DAVID! MULTA SANATATE SI SA AVETI PARTE NUMAI DE BUCURII IN VIATA!!!
MARIUSSIMIUC referitor la miscarile bebicului sa stii ca te inteleg. Si e am inceput sa simt ceva prin burtica, chiar daca e prea devreme, dar deocamdata tac si astept primul sut ca lumea.
Stand toata ziulica lipita de pat simt mult mai bine ce se intampla in "garsoniera" lu' GUgu mic.

iunie 2006
GUGU 14+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Simo78 spune:

Mey Miha, la cat esti tu de "scandurica" si la a doua sarcina, e normal ca il simti la 16 sapt (la 24 de sapt usoare inainte )...Eu l-am simtit la 18 mai clar, fiind prima sarcina si tot nu ma credeau....invidiosi

Simona 34+ Matei Hisham

Crash test dummies

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mariussimiuc spune:

Hai mey Simo nu ma spune si tu acu, ca-s scandura... Acum ca au trecut greturile sper sa ma mai intremez si io nitel... Adica sa pun inapoi ce-am dat jos de cand am ramas insarcinata...

Miha si Robert


Cand viata iti ofera lamai fa-ti o limonada...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nonna76 spune:

Buna fetele!
Bine ca s-a mai racorit vremea si pe la noi problema e ca merg din ce in ce mai greu, obosesc repede. Voi care mai aveti putin pina nasteti patiti la fel sau o fi o problema la mine?
Bebe in loc sa se miste mai incet cum scrie la carte ca trebuie, parca zici ca-si renoveaza garsoniera.
Ieri a venit patutul lui bebe ( am dat comanda) , e tare dragut dar problema e ca nu pot sa-l mai scot pe Vlad din el.Noroc ca acum e la mama .
Pupici tuturor .

Monica 34+(Andrei) si Vlad 4+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Simo78 spune:

Miha las ca vin eu sa verific! Ori luna asta daca pot sa urc burtoiu pe Copou, ori luna viitoare impimgand carutul!

Si asa am anuntat ca pana pe 1 august am sa fiu mama ....ca nu ma pricep la de-astea....

Daca tot veni vorba, mi-au ramas 3 fiole de Gravibinon...sper sa-i nu-i trebuiasca nimanui, dar in caz de...



Simona 34+ Matei Hisham

Crash test dummies

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mariussimiuc spune:

Simo,te-ai hotarat la cezariana pana la urma? Cum de esti asa sigura ca ai sa nasti pe 1 august?Si eu trebuia sa nasc pe 1 decembrie si am nascut pe 18 noiembrie...

Miha si Robert


Cand viata iti ofera lamai fa-ti o limonada...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Simo78 spune:

Tot nu-s hotarata ...daca nu se intampla nimic pana pe 1 august, cezariana sau indusa..ca pleaca dr in concediu si nu vreau sa ma lase la altcineva, si orim am sa fiu in sapt 39 spre 40....


Da dupa ce mi-a zis ca gata, nasc luna asta....am devenit adepta nasterii naturale pentru altele

Vedem noi...inca nu-mi fac planuri ca de obicei nu-mi prea ies.

Simona 34+ Matei Hisham

Crash test dummies

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ghinetz spune:

Buna ziua? (la mine dimineata, ca ne mult de cand am facut ochi)

Ceva vesti de la Alina?

Oana 36+ Victor-Constantin si Stefan-Vladimir 4ani+





"unui copil trebuie sa-i dai radacini si aripi"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ggaby spune:

fetelor vroiam sa va intreb daca in primele luni de sarcina dormeati bine...ca eu...tare ma mai foiesc noaptea si ma duc la baie de trei patru ori si incep sa ma agit si parca pe la 4h 5h dimineata sunt satula de somn si am si energie...caldura nu ma deranjeaza ca eu is mai friguroasa,kilogramele nici astea ca nu am luat nici un gram pana acum,si tineti cont ca mai iau si valeriana ca sa dorm bine dar parca si mai agitata sunt...mai e cineva ca mine? e normal?voi ce spueti?
gaby 14+

Mergi la inceput