*Mamici de IASI (2)*

Raspunsuri - Pagina 11

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns moldoveanca spune:

Ghinetz si eu abia astept sa vina sotul meu sa ma scoata la o prajiturica buuuuna.

teo

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Simo78 spune:



Sa va intreb si eu...pentru alocatie trebuie sa am un cont deschis sau e ca la toti copiii cu carnetelul acela? Pentru ca vreau sa ma duc la o banca sa dechid un cont pentru indemnizatie...trebuie la o ANUMITA banca sau pot sa o aleg eu? Si daca pentru alocatie trebuie cont, poate fi acelasi cu cel pentru indemnizatie?

Gugu stai cumintica in pat, avem la odisee multe fete care au stat la pat aproape toata sarcina si uite ca au ajuns cu bine la termen. Stiu ca e mai usor de spus decat de facut....eu am numai 2 sapt de zacut si parca nu imi gasesc locul, amortesc etc, dar cand zic ca nu mai pot imi mai da BB cate un sut pe ici pe colo si imi amintesc de ce fac asta...Ce-o sa ne mai bucuram cand o sa-i tinem in brate...o sa uitam toate "inconvenientele" de pe parcursul sarcinii.

Alina unde esti? Punem la treaba?

Simona 34+ Matei Hisham

Crash test dummies

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alynta27 spune:

Moldoveanca, Nonna, Simo, Ghinetz ma bucur ca va ganditi la mine si ma incurajeaza!
Maine e ziua cea mare! Nu stiu daca sa am emotii, frica sau altceva! Cert e ca dupa un drum asa lung abia astept sa ne vedem cu toti 3 sanatosi, acasa!
De dimineata am facut de mancare sa-l lasam pe tati in regula! Acum am luat o pauza si voi merge sa ma dichisesc, la baie!
Raca ai sa traiesti emotiile "intalnirii" cu bebe din ce in ce mai intens!
Gugu ai mare noroc ca o ai ca medic pe dr. Grigore! Eu am auzit numai lucruri frumoase de d-ei! Nu ca dr. mea ar fi mai prejos!
Simo extrasul de cont pentru alocatie poate fi de la orice banca!
Bogdan, sotul meu, a fost azi si a cumparat camera foto Canon sa avem cu ce-l poza si-i face filmulete lui bebe! Suntem tare bucurosi de achizitie!

Ma duc sa ma aranjez si mai intru "printre picaturi"!

Alina-Mirela 40+ cu DAVID
Poze burtica

Pozele mele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gugushtiuc spune:

ALINTA sa ai o nastere usoara si un baietel fumos si mancacios! Iti tinem pumnii.
GHINETZ si eu in week-end a trebuit sa stau singura pt ca sotul a trebuit sa plece si imi venea sa ma catzar pe pereti. Ce sa spun, te invidiez in sensul bun pt plimbarica.
VREAU SI EU AFARA!!!

iunie 2006
GUGU 13+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ghinetz spune:

GUGU, ti-am trimis PM. As fi f bucuroasa daca ai putea sa-mi raspunzi. Multumesc

Oana 35+ Victor-Constantin si Stefan-Vladimir 4ani+





"unui copil trebuie sa-i dai radacini si aripi"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anymony spune:

Salutare fetele!
Si eu o mamica din IASI..cu o fetitza zgaibarica nascuta pe 12 febr 2006...

SIMO intreba de banca pentru alocatie. eu am avut pina in decembrie la ING si nu au mai facut contr cu ei...am cerut sa imi plateasaca la BRD, dar timpitii nu stiu ce au facut, ca imi vine acum prin mandat postal...asa ca interesati-va ce banci sunt agreeate de DIR MUNCII, sa nu patiti ca mine. Si normal, alocatia si indemniz vin in acelasi cont

Any si Ioana-Catalina (12.02.2006)

poze Ioana-Catalina

Povestea nasterii Ioanei-Catalina

www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=21fc06911023d376aa686b" target="_blank">Iubirea noastra Ioana-Catalina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mariussimiuc spune:

quote:
Originally posted by Simo78



Sa va intreb si eu...pentru alocatie trebuie sa am un cont deschis sau e ca la toti copiii cu carnetelul acela? Pentru ca vreau sa ma duc la o banca sa dechid un cont pentru indemnizatie...trebuie la o ANUMITA banca sau pot sa o aleg eu? Si daca pentru alocatie trebuie cont, poate fi acelasi cu cel pentru indemnizatie?



Simo,banii ii primesti prin mandat postal ori in cont la banca.Eu am avut multe neintelegeri cu cei de la Posta Romana asa ca sfatul meu ar fi sa-ti deschizi un cont la o banca.Ar trebui sa te interesezi la primarie acolo unde depui actele pentru alocatie si indemnizatie,daca mai lucreaza si cu alta banca in afara de BRD,ca pe vremea mea asa era,trebuia neaparat cont de acolo.

Miha si Robert


Cand viata iti ofera lamai fa-ti o limonada...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alynta27 spune:

Anymony bun venit! Sa-ti traiasca fetita! E superba! Am vazut pozele si filmuletul! Faceai greseala vietii tale, daca nu o pastrai! Dupa cum ti-ai dat seama am citit si povestea nasterii! Eu maine ma duc sa nasc natural-inducere si am niste emotii....

Alina-Mirela 40+ cu DAVID
Poze burtica

Pozele mele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nonna76 spune:

Si eu m-am plimbat aseara de la 10 la 12 (noaptea) si a fost tare bine.( Vlad a fost la mama)
Dar azi am avut o zi tare proasta,m-a durut capul si sunt ametita, ma doare burta ,am impresia ca bebe nu mai incape in burta,poate e operatia care se intinde.In fine, acum am trimis baietii afara si sper sa-mi mai revin.
Pe mine ma termina starea asta,mare lucru nu pot face si eu sa stau degeaba nu pot, de citit nu pot.
Voi ce program aveti zilele astea , poate imi dati idei.
Eu ar trebui sa nasc pe 3 august dar sigur nu apuc, la vlad la 38 sapt a avut 3700. Tinind cont ca e uter cicatricial , posibil bebe marisor(si dr intra in concediu pe 1 august) sigur nasc intre15 si 30
Pe 11iulie vin la Iasi si hotarim atunci.
Tu Oana cind nasti? Si tu faci cezariana ,nu?
Pupici.
Monica34+ (Andrei) si Vlad 4 +

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mexxa spune:

alynta27 Nastere usoara si noi suntem aici sa punem majoretele la treaba pentru tine maine.
Tin pumnii ca sa nasti cat mai repede si sa fii cu puiu in brate, sa ai mmuulltt laptic si sa fiti sanatosi.
Multi pupici!!


^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^
, mamica de Sebastian-Mihai ( 10.09.2006 )

Mergi la inceput