Bulgaria...impresii, drum, hoteluri (6)

Raspunsuri - Pagina 8

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns aissa spune:

Eu sunt in AMR si cu sufletul la gura, asa ca scuze ca nu am mai intretinut listuta. Incerc sa o intregesc pana plec.
Simsimona nu mai stiu unde, probabil in capitolul trecut eu am scris tot ce cuprinde asigurarea mea. Am facut-o fara sa realizez ca puteam face cardul acela de asigurat la casa de sanatate dar nu-mi pare rau, ne-a costat cam 1 milion pt toti 3 si mi-am luat de grija. LA asigurari stii cum e, mai bine sa nu ai nevoie de ea, dar nici sa nu ai. Nu stiu daca e obligatorie sau nu si nici nu-mi bat capul sa aflu, prefer sa ma stiu eu asigurata.

Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dinescu spune:

Asigurarea medicala NU ESTE OBLIGATORIE dar este necesara unde mai pui ca nu e deloc scumpa. Daca e de ceva Doamne fereste poti recupera banii consultatiilor, al tratamentelor sau al altor interventii Asa ca e absolut necesara mai ales ca bulgarii sunt ceva mai hoti ca noi..ma refer la cadrele medicale de pe litoral. Profita si ei cat pot. E pacat sa dai pana la cateva sute de euro aiurea pentru 2o de lei acolo cat e o asigurare pt. 1 saptamana.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ursoaica spune:

Fetelor am si eu "o mica" intrebare : Cat de vechi sunt masinile voastre cu care plecati?

Problema mea este ca in urma acestor zile caniculare, masina sa ales cu parbrizul crapat. De schimbat nu prea am de gand sa il schimb prea curand (costul lui este undeva la 600 ron), dar nici nu vreau sa fiu fortata sa il schimb, ca nu cumva idiotii de politisti din Bulgaria vazandu-ma si cu masina veche si cu parbrizul spart sa nu ma opreasca sa imi dea "o mica" amenda ... asa ... pentru placerea lor...
Voi ce stiti opresc pt asa ceva pe romani?




www.dropshots.com/Ursoaica" target="_blank"> Filmulete si cu Raisa Ioana

Ursoaica acum ursulinei Raisa Ioana (5.01.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aissa spune:

Ursoaica nu stiu, zau. A mea are 1 an. Insa tot de frica sa merg prea mult prin Bulgaria inclin iar, ca la inceput, sa plec pe Vama Veche. Macar merg pe la noi majoritatea drumului si in 90 km cat mai am pe la ei sper sa fim ok.

Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns casie spune:

bufi
nici nu iti imaginezi cu cata nerabdare astept sa te intorci sa ne povestesti. se pare ca la nesebar slaba miscare, asa ca orice veste de anul acesta este super bine venita
un wk super va doresc

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns casie spune:

tot eu
salutari la toata lumea
am o rugaminte pentru cei care au fost anul trecut, sau chiar anul acesta daca au cumva ceva cunostinte despre parcarea de la nesebar IFA Bay

dupa ce am citit aici, si am mai auzit si de la prieteni e o problema parcarea si o problema si mai mare furtul masinii. nu e o masina din marcile audi, bmv, etc
este un renault, dar nu are inca un an. casco nu am facut ca este destul de scump, asa ca orice sfat privind parcarea m-ar ajuta tare mult. stiti cumva este parcare pazita la acest hotel, sau pot parca in alta parte contra cost?

va pup

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns caramel spune:

sfat din tot sufletul: fa-ti CASCO (si extins)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns GeorgetaR spune:

Mai am si eu o intrebare. Daca masina nu e pe numele niciunuia dintre cei care plecam, ce ar trebiu sa avem la noi? E suficient acordul notarial al proprietarului sau mai trebuie si altceva? Am citit parca undeva ca pentru Turcia ai nevoie de acordul asta si de traducerea lui autorizata in limba turca. Stie cineva?
Multumesc mult.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns teodraghici spune:

quote:
Originally posted by GeorgetaR

Mai am si eu o intrebare. Daca masina nu e pe numele niciunuia dintre cei care plecam, ce ar trebiu sa avem la noi? E suficient acordul notarial al proprietarului sau mai trebuie si altceva? Am citit parca undeva ca pentru Turcia ai nevoie de acordul asta si de traducerea lui autorizata in limba turca. Stie cineva?
Multumesc mult.



Masina noatra e pe numele prietenei mele...care nu a fost cu noi. La granita ne-au cerut actele(talon, asigurare etc) si nu ne-au intrebat nimic. Deci nu ai de ce sa-ti faci probleme. Am trecut pe la vama Veche

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns GeorgetaR spune:

quote:
Originally posted by teodraghici
Masina noatra e pe numele prietenei mele...care nu a fost cu noi. La granita ne-au cerut actele(talon, asigurare etc) si nu ne-au intrebat nimic. Deci nu ai de ce sa-ti faci probleme. Am trecut pe la vama Veche

Teo



Multumesc frumos.Noi ne gandeam sa iesim pe la Silistra, sper sa fie OK si pe acolo. Stie cineva la ce ora pleaca primul bac?

Mergi la inceput