Bulgaria...impresii, drum, hoteluri (6)

Raspunsuri - Pagina 7

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns eunice78 spune:

Am sunat: au stat la Majestic, in Sunny Beach.
Sa nu parcati masina in fata hotelului daca va stiti cu pb, ci intr-o parcare pazita. In rest, cica hotelul e super.

Eni, mama de baietzi - Petru (14.08.2003) si Toma (29.09.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danat spune:

quote:
Originally posted by simonasirbu

Buna! Am si eu o intrebare pentru fetele care s-au intors deja: cum era apa marii? Rece...sau puteai intra sa inoti, pt copilasi vi s-a parut ca merge? A, si intrarea in apa in Nisipuri cum e? In Albena mi-a placut ca era lina si nu crestea apa foarte repede...tot asa e si in Nisipuri?
Multumesc anticipat,

Simona, AMR 6 zile



Apa marii este buna de inotat, dar avea multe alge si uneori gunoaie. Copilasii stateau la maxim 2 m de tarm, pentru ca la Nisipuri intrarea e destul de abrupta.


"Prietenii sunt aceia care te iubesc chiar si atunci cand te cunosc"

Dana mama lu'Radu Stefan (Fecioras de 2003)

Radu mamii (intre 0-2 ani) si Raduc de la 2 anisori :-)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vilma spune:

quote:
Originally posted by danat

Salutare! Am venit si noi inapoi ieri, de la Bolero in Nisipuri.
Ce sa zic, pe total a fost ok. Insa de vineri, cand au navalit muuulti romani in statiune nu mi-a mai placut asa mult .
Erau si inainte, familii ca si noi, cu copilasi, linistiti, normali...insa cei care au inceput sa apara in we au fost dezastru: sarituri in piscina ca la "trei ligheane", urlete pe diagonala piscinei, glume ciobanesti...eh, nu ma mir ca strainezii ne catalogheaza pe toti intr-un mod nu prea flatant
Ma rog, despre hotel: e super ok! Elegant, camere imense, AC, piscine mari, cu o cascada super, care iti dadea o stare buna, animatori simpatici, am prins vineri seara ziua hotelului (facea 2 ani de la deschidere) si a fost un cocktail la piscina, cu baloane, sampanie, tort, o trupa live. Mincarea multa, diversa, in proportie de 70% multumitoare. Am mincat si ratza, iepure, foarte bine gatite, aveam peste mult, pui, curcan, si multe legume sote, salate, dulciuri de "casa", etc. Aveai ce alege chiar si pt copil mic.
La plaja noi mergeam numai dupa-amiaza, de pe la 6, ca sa respiram aerul de mare si sa ne mangaie razele blinde de la apus, iar cel mic sa se joace la nisip.
Parcarea cam mica, de cca 20 locuri, full de masini romanesti. Hotelurile lor se vede clar, n usunt calculate pentru parcat masini, ci pt turisti veniti cu avionul.
Casco : sotul meu a facut extindere si pt furt inainte de plecare.
Voucherele: erau format 1/2 A5, printate la imprimanta cu stampila agentiei de unde le-am luat.
Pozitie: Arabella este pozitionat spre centrul statiunii, iar Bolero mai spre Albena putin.
Pe total ne-a parut rau ca nu am stat mai mult de 5 nopti, dar in acelasi timp, daca se merge in ritmul acesta, de a veni astfel de compatrioti, sorry... dar la anul nu mai merg la bulgari.

Sanatate!




100% la fel si la noi, imi pare rau ca nu ne-am intalnit. La anul nu mai merg in Bulgaria, de rusine.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danilamonica spune:

Buna fetelor..am intrat sa va anunt ca mergem in bulgaria 7-14 iulie la albena, Hotel Kaliakra..
Dupa cate vad nu prea mai merge nimeni perioada asta in albena..o sa va aduc si eu impresii cand vin pt ca ale voastre au fost foarte folositoare..le-am notat si o sa le folosec zilele viitoare.

Monica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CatXO spune:

quote:
Originally posted by danilamonica

Buna fetelor..am intrat sa va anunt ca mergem in bulgaria 7-14 iulie la albena, Hotel Kaliakra..
Dupa cate vad nu prea mai merge nimeni perioada asta in albena..o sa va aduc si eu impresii cand vin pt ca ale voastre au fost foarte folositoare..le-am notat si o sa le folosec zilele viitoare.

Monica

pozele noastre

poze_2006




De-abia astept sa-mi spui parerile tale. Eu merg la acelasi hotel, dar in peroada 26 iulie - 2 august. Te astept cu impresiile.

Pupici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cheptinelena spune:

Buna!

Pe 6 aug merg la Shipka in Nisipurile de Aur...Impresii despre hotel?Are cineva?Ce e mai bine sa ai la tine...eur sau lei?Multumesc...O zi ca in basme!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns liliana29s spune:

quote:
Originally posted by Delia

quote:
Originally posted by liliana29s

Am fost la METRO la Varna , mare dezamagire inghesuit mic preturi ca la noi nimic special. COPII SUB 7 ANI NU AU VOIE INAUNTRU (doar aia mici agatati de mama lor in portbebe).

Liliana si Dani cel viteaz (killer de balauri).
www.flickr.com/photos/liliana29s/sets/72157600354873761/" target="_blank">Dan Mihai 15Iunie2004






Ceee???
Nu merge si la ei cu datul cu subsemnatul ca la noi?
Pe fi-mea o iau in brate la 2 ani dar cu fi-miu de 5 ani ce fac?
Esti sigura ca nu pot intra?...ca asa ma orientez din start spre alt supermarket
Fetele care au fost la metro la Russe, e la fel?


Delia, Codrin si Iris



Nu merge cu tinut in brate sau in carutul de acolo ca si eu m-am oferit sa-l car in brate pe al meu sau sa-l pun in carut si nu au acceptat sub nici o forma . Daca ai 2 copii in mod sigur nu o sa te lase nici atit. Am intrat numai eu sotul a ramas cu copilul la intrare la o masuta amenajata pe care erau citeva piese mari de LEGO .
Cauti alt supermarket sau te pregatesti sa vezi cu cine-i lasi.

Liliana si Dani cel viteaz (killer de balauri).
www.flickr.com/photos/liliana29s/sets/72157600354873761/" target="_blank">Dan Mihai 15Iunie2004


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns GeorgetaR spune:



Buna,
Merg si eu la Nisipuri la Kini Park 9-13 Iulie. Stie cineva ceva despre el? Eu l-am ales fiindca parea linistit si retras (in padurice, la 250m de plaja, departe de centrul cu discoteci si nebunie)numai bun pentru 2 copii f. mici (9 luni si 2 ani si 8 luni).
Doar ca nu prea gasesc pe nimeni care sa fi fost acolo sa-mi spuna cum e.
Despre vouchere, ale mele sunt altfel decat spuneti voi, sunt un fel de carnetele lunguiete tiparite in germana si engleza.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simsimona spune:

Plecam si noi pe 23 iulie in Albena.
Vreau sa va intreb si eu despre asigurarea medicala. Cineva de la serviciu spunea ca in Bulgaria nu este nevoie, dar eu imi amintesc ca am citit in aceste pagini ca unele fete au facut asigurare (cred ca cele care au mers anul trecut). Cele care ati fost anul acesta sau care urmeaza sa plecati, puteti sa-mi dati amanunte? Unde se face si ce sevicii include? Altcineva spunea pe aici ca romanilor li s-au cerut pt. consultatie 100 euro...
Va multumesc mult!

Simona

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bufi spune:

Fetelor va recomand in Sunny Beach hotel Victoria Palace, este super si de asemenea tot in statiune este, chiar langa acest hotel este si hotelul Majestic...am stat la victoria, dar am vazut ca si majesticul este super.

Mergeti cu toata increderea la ambele!!!

Eu voi merge in Nessebar pe we si va spun ce si cum


Concediu de vis si asa suntem noi romanii, ne facem simtita prezenta oriunde in lumea asta!!!

Bufi

Mergi la inceput