Bulgaria...impresii, drum, hoteluri (6)

Raspunsuri - Pagina 9

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ramonzca79 spune:

quote:
Originally posted by bufi

Fetelor va recomand in Sunny Beach hotel Victoria Palace, este super si de asemenea tot in statiune este, chiar langa acest hotel este si hotelul Majestic...am stat la victoria, dar am vazut ca si majesticul este super.

Mergeti cu toata increderea la ambele!!!

Eu voi merge in Nessebar pe we si va spun ce si cum


Concediu de vis si asa suntem noi romanii, ne facem simtita prezenta oriunde in lumea asta!!!

Bufi






...eu merg la victoria din 24 august dar pe net am citit kestii naspa despre mancare.....e adevarat???ce altceva imi mai poti spune????

un an de convietuire-13 august

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Delia spune:

[quote]Originally posted by liliana29s
Nu merge cu tinut in brate sau in carutul de acolo ca si eu m-am oferit sa-l car in brate pe al meu sau sa-l pun in carut si nu au acceptat sub nici o forma . Daca ai 2 copii in mod sigur nu o sa te lase nici atit. Am intrat numai eu sotul a ramas cu copilul la intrare la o masuta amenajata pe care erau citeva piese mari de LEGO .
Cauti alt supermarket sau te pregatesti sa vezi cu cine-i lasi.

Liliana si Dani cel viteaz (killer de balauri).
www.flickr.com/photos/liliana29s/sets/72157600354873761/" target="_blank">Dan Mihai 15Iunie2004

Liliana, multumesc mult!
Daca a mai fost cineva la Kaufland sau alt supermarket va rog mult o indrumare.
Pupici!






Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lavi02 spune:

Eu am fost la Billa la Ruse, a fost OK, ca la noi la Billa si am platit cu cardul. Cursul a fost bun iar la acel tip de card nu se ia comision la plata in afara tarii.

Prin Ruse, ca si la noi, sunt sageti prin oras cu Billa, Kaufland, etc, n-as putea sa te indrum, noi ne-am luat dupa sageti.

Aceleasi magazine or fi si prin Varna, ca doar e oras (cel putin la fel de) mare.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Delia spune:

quote:
Originally posted by lavi02

Eu am fost la Billa la Ruse, a fost OK, ca la noi la Billa si am platit cu cardul. Cursul a fost bun iar la acel tip de card nu se ia comision la plata in afara tarii.

Prin Ruse, ca si la noi, sunt sageti prin oras cu Billa, Kaufland, etc, n-as putea sa te indrum, noi ne-am luat dupa sageti.

Aceleasi magazine or fi si prin Varna, ca doar e oras (cel putin la fel de) mare.



Multumesc mult!
Eu speram la un hipermarket ca am auzit ca e mai avantajos ca in Romania desi unele fete au sustinut contrariul...uff ce m-am suparat cu Metro ....si raman la Kaufland.
Pupici!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ursoaica spune:

quote:
Originally posted by GeorgetaR

quote:
Originally posted by teodraghici
Masina noatra e pe numele prietenei mele...care nu a fost cu noi. La granita ne-au cerut actele(talon, asigurare etc) si nu ne-au intrebat nimic. Deci nu ai de ce sa-ti faci probleme. Am trecut pe la vama Veche

Teo



Multumesc frumos.Noi ne gandeam sa iesim pe la Silistra, sper sa fie OK si pe acolo. Stie cineva la ce ora pleaca primul bac?




Acum vezi ca depinde si de tara unde te duci, daca vrei sa ajungi in Turcia mai intereseaza-te.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lavi02 spune:

quote:
Originally posted by Delia
Multumesc mult!
Eu speram la un hipermarket ca am auzit ca e mai avantajos ca in Romania desi unele fete au sustinut contrariul...uff ce m-am suparat cu Metro ....si raman la Kaufland.
Pupici!



La Bila singurul pret gasit de mine mai mare decat la carrefour-ul nostru a fost la Nescafe Capuccino.
In rest - mai mici. E drept ca eram pe graba ca se inchidea, asa ca n-am studiat f f multe produse.

Vezi ca am luat teapa neintelegand ce scrie: am luat margarina crezand ca e unt

Oricum probabil la Kaufland sut preturi usor mai mici decat la Billa.
Dar Kaufland-ul merge in general pe produse mai ieftine, asa ca s-ar putea sa nu gasesti tot ce te intereseaza.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lavi02 spune:

Noi plecam maine dimineata. O luam prin Giurgiu. Ne intoarcem duminica viitoare.

Drum bun si vacanta placuta celor care mai pleaca!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aissa spune:

Vacanta placuta Lavi! Nu te vad pe lista?? Unde plecati voi?

Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Delia spune:

quote:
Originally posted by lavi02

Noi plecam maine dimineata. O luam prin Giurgiu. Ne intoarcem duminica viitoare.

Drum bun si vacanta placuta celor care mai pleaca!



Lavi multumesc mult de tot!
Si noi plecam maine dimineata.
Concediu placut!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dinescu spune:

O veste buna pentru cei ce prefera traseul bucuresti-giurgiu-ruse. Sa redeschis traseul adunatii Copaceni-Giurgiu. La capacitate maxima

Veste buna pentru cei care prefera litoralul bulgaresc. Duminica va fi dat în folosinta tronsonul Adunatii Copaceni - Giurgiu de pe Drumul National 5. Refacerea celor 36 de kilometri ai drumului dintre Bucuresti si granita cu Bulgaria a costat peste 22 de milioane de euro, fonduri provenite de la Uniunea Europeana.

Mergi la inceput