Bulgaria...impresii, drum, hoteluri (6)

Raspunsuri - Pagina 28

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns dinescu spune:

quote:
Originally posted by ioanailincam
Reguli importante (s-au mai spus, dar e bine de reamintit): barbatii sa aiba pantaloni lunigi si pantofi la masa de seara



Ei DRACIE!!! Da ce regula e asta? Ca doar nu merg la balul reginei sau la absolvire. E sezon estival. Din ibiza pana la miami si din zanzibar in tenerife poti purta pantaloni scurti. Nu tine de mitocanie dar pe unde am fost nu m-am lovit de aceasta regula. Nici chiar pe vreo terasa mai spalata din vreun loc mai spalat. Nu am patit asa ceva la bulgari spuneti-mi despre aceasta regula daca e pe bune. Nu ca as aplica-o daca ar fi.

PS: plec sambata in albena si sigur nu imi iau pantofi. Nici cu toc nici fara

Multumiri doamnelor de la care am aflat informatii mult mai pretioase decat de pe tot internetul. Sincer cele mai bune informatii.
Cat de curand voi avea nevoie si de cele legate de

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madairina spune:

Noi am intalnit aceasta regula In Bulgaria Hotel Arabella si in Creta dar la bulgari baietii nostrii au intrat chiar si in pantaloni scurti dar nu pe intrarea principala. Daca ii vedeau cei de acolo primul lucru ii intrebau daca stiu engleza si pe urma le atragea atentia ca nu au voie cu pantaloni scurti

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madau spune:

grati.ela am vazut ca ai intrebat de KEMPINSKY...eu am fost acolo de Paste si a fost super, chiar n-as alege alt hotel in afara de acesta. Am avut tot confortul ptr bb, camerele mari, chiar radeam cu mama ca ptr ea am luat camera single, dar si aceea avea 2 paturi (mai mici dar erau 2 totusi), curatenie, masa absolut fara repros. Gasesti tot felul de salate, fructe proaspete, platouri cu branzeturi, tot ce-ti trece prin cap. Cel putin la noi a asa a fost, sper sa nu-si fi dat in petec...dar ma gandesc ca sunt lant hotelier mare, nu-si permit. Mergi cu incredere acolo. Abia astept sa-mi spui cum a fost. Vezi ca la mine la semnatura gasesti si ceva poze de acolo..in albumul cu "Paste 2007"

Pupici fetele si concedii placute!

Madau si Alexia Miruna (15 dec 2005)
www.flickr.com/photos/madau/collections/72157600567493374/" target="_blank">poze pana la 1 an, www.flickr.com/photos/madau/collections/72157600567398541/" target="_blank">de la 1 la 2 ani, www.flickr.com/photos/madau/collections/72157600567608176/" target="_blank">Antalya 2007
www.geocities.com/nov_dec_2005/povesti2005.htm#madau" target="_blank">povestea nasterii Mirunei
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=1b04435806e76a5905bfb2&skin_id=4&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">filmulet aniversar
filmuletze poznase www.dropshots.com/madau" target="_blank">1 si www.dropshots.com/Miruna" target="_blank">2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aissa spune:

Cum a spus si Madairina si la Arabella era afisata faza cu pantalonii numai ca sotul meu se aseza la masa la terasa, nu intra deci in restaurant si intram doar eu si aduceam de mancare. Nu i-a spus nimeni nimic. Nici pantofi, nici pantaloni lungi nu a purtat.
Arata super si piscinele de la Bolero, cred ca e impresionanta pozitionarea asa una peste alta, la Arabella erau separate si de aceea cred ca nu te-au impresionat. Oricum, animatia era sigur de acelasi gen si aici, la noi duminica au venit cei de la Bolero care au fost prezentati ca si frati ai lor.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Iael spune:

Si noi am stat la Kempinski , e un hotel foarte bun .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dinescu spune:

Ce inseamna frigider de inchiriat? Tip minibar? Fac fata daca bagi 1 sticla de cola cateva beri? Costa mult sau merita mai mult efortul de a cobora cateva etaje sa iti cumperi rece...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madairina spune:

Aissa am vazut ca a postat ioanailincam poze cu Bolero si stateam sa ma gandeam ca daca ne duceam acolo nu era rau. Dar pentru Robert faza cu una peste alta era cam nasoala. La Arabella am alergat dupa el tot timpul dai pe piscina de la Bolero.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

Ajutor - Hotel Elena Nisipuri
carmen27ro
Va rog mult sa ma ajutati! Trebuie sa plec pe 27 august la H. Elena - Nisipurile de Aur cu baietelul meu de 1 an si 3 luni si am citit aproape numai lucruri rele despre acest hotel. Inca mai pot sa schimb hotelul, dar nu stiu ce sa fac. Cele care ati fost la H Elena va rog din suflet sa-mi spuneti daca sa am sau nu curaj sa plec cu baiatul acolo, o sa am ce sa-i dau sa pape, nu risc indigestii, cum am tot citit? Va rog mult sa-mi spuneti parerea voastra cat mai pot sa schimb biletul. Multumesc mult!!! Carmen


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioanailincam spune:

Dinescu - asta era regula pe care ti-o spuneau de cand intrai la hotel. Atentie: nu se aplica la femei, am mers seara in papuci bine merci. Explicatia a fost ca este masa cea mai importanta a zilei.

Madairina - piscinele sunt suprapuse, dar nu se leaga una de alta. Nu stiu cat e de mare baietelul tau, dar daca nu-i arati psicina de sus (se urca pe scari) nu are de unde sa stie ca e acolo, nu? Ma rog, nu e cu totul adevarat, dat fiind ca unul dintre restaurante este langa aceasta piscina. A, am uitat sa precizez ca separat de cele 2 piscine din poza, mai au una mica pentru copii (este separata, dar sunt sezlonguri si acolo daca vreti sa stati + locul de joaca (nu are chiar multe harnasamente, dar se cheama ca exista).

Aissa - pai da, ca Bolero si Arabella fac parte din acelasi lant (Gifid). Am vazut ca bratarile erau identice, deci nu cred ca era o problema sa mananci la celalalt hotel sau sa stai la piscina (doar ca la Arabella ma vazut ca se intra cu cartela).

Petrecere frumoasa la fetela care pleaca!

Ioana cu Ana (22.06.2005)
Ana - de la nastere pana la Revelion
Ana - dupa Revelion, in 2006
Ana - dupa 1 an
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=61984" target="_blank">Povestea nasterii

Ai grija ce iti doresti! S-ar putea sa se indeplineasca...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madairina spune:

La Arabella se intra cu cartela doar pe undeva prin spate (pe unde mergeam la mare). La intrarea principala nu era nici-o problema.

Mergi la inceput