Bulgaria...impresii, drum, hoteluri (6)

Raspunsuri - Pagina 20

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns addya spune:

buna fetelor!

daca vreti sa ma treceti la listuta cu 4-11 august, excelsior, nisipuri

am o mare rugaminte, cine a fost la hotelul asta, e ok? are parcare? papa bun? noi suntem cu bb de 1 an 8 luni, asa ca ma gandeam sa-i dau sa manance de la ei...

help pls...

Adina si Razvan

Razvan-Nazdravan
www.dropshots.com/day.php?userid=235207&cdate=20070122&ctime=123718" target="_blank"> Razvan tine o conferinta - filmulet

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Silvana72 spune:

Buna, Lavi02!
Prin aglomeratia dun Sunny Beach, ai zarit cumva si hotelul Club Riu Evrika Beach?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cheptinelena spune:

Ce ati facut cu valorile pe care le aveati la voi?Desigur nu ma refer la lingourile de aur rolleyes.gif dar totusi...un 2000 eur ii poti lasa la camera sau pot fi depusi fara emotii la seiful hotelului?Se percepe taxa pt depunerea de valori la seif?Voi cum ati procedat?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gabri71 spune:

quote:
Originally posted by mistic

Salutare fetele!
ne-am intors ieri din Nisipuri, h. Elena, all inclusive

Pe scurt.
-curatenie zilnic in camera (asta a fost si unul din motivele pt care am mers la bulgari), schimbat prosoapele cand le lasai jos, lenjeria schimbata la 3-4 zile
- pozitionarea hotelului intr-o zona linistita (avand in vedere ca am mers cu copil de 10 luni)
- destul de aproape de mare (daca stiai scurtatura)
- mancarea destul de diversificata, insa cel putin dimineata s-a repetat in fiecare zi (omelta, oua fierte, oua okiuri, 3 feluri de carnati/crenvursti, 3-4 feluri de branza, rosii, castraveti, masline, paine prajita in ou, ceva iahnie de fasole ce se servea pe toast, vreo 3 feluri de salate cu maioneza, iaurt simplu si cu fructe, ceaiuri 2 feluri, cereale, 2 feluri de compoturi, dulceturi, unt...cafea capucino , cioco calda si cam asta cred ca era diminineata. Aveau si seara si la pranz cate 2 feluri de supe-ciorbe din care una era de legume si am putut dda lu bebe.
- personalul dragut;
- apa de la dozator buna
- multe sezlonguri la piscina (niciodata nu le-am vazut pe toate ocupate)
- la bufet (intre mese, adica de la 11-17 pe langa bauturi se servea pizza, `paste, prajiturele foitaj, portocale grepfruit)
- iti da tzarc pt bebe

Tre' sa adaug ca au fost si nemultumiti ca vezi doamne se repeta mancarea...acum...fiecare cu ce asteptari are. Eu am vrut o camera curata unde sa-mi culc copilu si sa nu mor de foame. ideea e ca nu am avut nimic de la mancarea lor si am incercat toate felurile. Asta a-propos de ce se spunea pe tripadvisor...Dar, repet...eu nu sunt pretentioasa


Nu mai corectez...ma cheama bebe...mai revin




Saru'mana,
Am o rezervare, impreuna cu familiotii(sotia si baiatul de 5,5 ani) la acest hotel si as avea cateva intrebari.
In camera, exista safe si al treilea pat(canapea sau fotoliu) e comod la dormit?
Cu parcarea cum e ?
Vederea la mare(pt.care am platit in plus)e chiar de la primul nivel-asa cum se lauda ei pe site- ?
Scurtatura spre plaja cam pe unde ar fi(pe langa ce hoteluri,terase...)si cat se face pe jos mergand lejer ?
Cam atat. Astept cu interes raspunsurile.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gabri71 spune:

quote:
Originally posted by liliana29s

Ne-am intors simbata de la Nisipuri hotel Elena. Am fost f. multumita si de mincare si de cazare si de piscina si de personalul de la hotel. Chiar nu am ce sa circotesc ca mi-a placut la nebunie.

Mincarea f. multa variata, ore de masa confortabile , nu se minca in serii ci te duceai in restaurant cind doreai (in timpul programului). Mi-a placut si berea lor si sucurile nu mi sau parut deloc rele si vinul la fel era foarte bun.
Piscina nu era deloc aglomerata , apa era calda si f. curata. Camera mare cu 3 paturi cu vedere la parc.
Intre mese puteai ciuguli de la bufet ceva si bere suc ... cit voiai.
Am fost la METRO la Varna , mare dezamagire inghesuit mic preturi ca la noi nimic special. COPII SUB 7 ANI NU AU VOIE INAUNTRU (doar aia mici agatati de mama lor in portbebe).

La AQUAPOLIS - intrarea 25 leva adulti (peste 120cm) , copii intre 90 - 120 cm 9 leva , copii sub 90 cm gratuit. Pentru sezlong mai platesti inauntru inca 5 leva. (mi sau parut f. nesimtiti la preturile astea). Topogane mai putine decit la Mamaia dar parcul are tematica si fii-meu a fost extrem de incintat de balaurul si animalutele (din fibra de sticla) din piscina. Daca mergeti luati apa de baut la voi ca e f. scumpa. O shaorma avea un pret decent zic eu la 5 leva bucata. Imagini cu parcul aici : http://www.aquapolis.net/index.php?language=en . Apa f. calda si placuta. Parcul pare cam uzat (in sensul ca mai vezi gresie sarita sezlonguri imbatrinite) cred ca e deschis de citiva ani.




Liliana si Dani cel viteaz (killer de balauri).
www.flickr.com/photos/liliana29s/sets/72157600354873761/" target="_blank">Dan Mihai 15Iunie2004




Saru'mana,
Am o rezervare, impreuna cu familiotii(sotia si baiatul de 5,5 ani) la acest hotel si as avea cateva intrebari.
In camera, exista safe si al treilea pat(canapea sau fotoliu) e comod la dormit?
Cu parcarea cum e ?
Vederea la mare(pt.care am platit in plus)e chiar de la primul nivel-asa cum se lauda ei pe site- ?
Scurtatura spre plaja cam pe unde ar fi(pe langa ce hoteluri,terase...)si cat se face pe jos mergand lejer ?
Cam atat. Astept cu interes raspunsurile.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aissa spune:

Noi nu am avut atatia bani la noi si aia de-i aveam ii caram, in rucsac, cu noi. Era seif in camera, contra cost, nu m-a interesat. MAi emotii aveam la acte, pe care le lasasem in sifonier pur si simplu dar nu am avut probleme.

Bulgaria, 2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simonasirbu spune:

Scuze Ramona ca nu ti-am raspuns pina acum- intr-adevar hotelul Siniger este linga grupul Excelsior-Sunrise; noi am avut masina parcata pe strada, chiar in fata lui; mare lucru nu prea stiu ce sa-ti spun despre el, decit ce am vazut din exterior, ca n-am intrat, nu m-am dus nici macar sa vad pe la piscina cum e; daca apucai sa-mi zici dinainte, ma duceam si ma uitam, asa...nu prea stiu ce sa-ti spun- exteriorul arata ok, cum se vede si in imaginile de pe net; am vazut ca mai intrebai tu despre mincare, sint multe terase in zona, chelnerii te roaga de pe strada sa intri, stiu si citeva cuvinte in romana, ca preturi nu stiu sa-ti spun ca noi am avut all inclusive si nu am mincat decit la hotel; putin mai jos pe aceeasi strada este si un supermarket, se gasesc de toate, chiar am fost surprinsa sa vad ca sint cam aceleasi produse ca la noi, nu cred ca nu se vor descurca parintii tai.
Am vazut ca intreba cineva despre seif cit costa: noi am dat la Excelsior 4 leva pe zi pt seif, care nu era in camera, ci la receptie, cheia era la noi, de cite ori voiam sa scoatem ceva de acolo, mergeam la receptie; nu am avut sume mari de bani cu noi, dar am preferat sa stam linistiti sa nu mai avem grija actelor, a cheilor (de la casa din Bucuresti si cheia de la masina) si am tinut si banii tot acolo, mai luam cite 20 sau 50 de Euro sa schimbam pe masura ce-i cheltuiam; eu zic ca e mai sigur decit sa lasi totul in camera; acum fiecare cum considera; pe de alta parte nici in camera nu mi s-a parut nesigur, ca am lasat de multe ori si camera de filmat si aparatul foto, telefoanele...si nu s-a intimplat nimic.
Va pup, Simona

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lavi02 spune:

Silvana - nu tin minte sa-l fi vazut, nu m-am prea uitat dupa nume de hoteluri in inghesuiala de pe acolo.

seif la hotelul nostru era 20 de leva pe saptamana, tot asa la receptie. Imi pare rau ca nu ne-am luat; noi umblam cu toti banii la noi, o parte la mine, o parte la sot, banii "multi" separat de banii de cheltuiala din portofel.

La receptie scrie clar sa nu lasi bani sau valori in camera: e si normal, daca reclami sa ti i-a furat femeia de serviciu, ei pe cina sa creada, pe tine sau pe angajata lor?

2000 de euro hmmm! Ce sa faci cu atatia bani in Bulgaria? In fine...
Poate daca te dai cu parasailingul in fiecare zi de tzaspe ori...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns scumpioara spune:

Buna, Caramel!
In ceea ce priveste camerele de la parter, sunt cele care au la cifra sutelor '1'. Nu am dat nimic pentru a le schimba, pur si simplu am spus ca am specificat din Bucuresti ca venim cu copii mici si nu mi se pare normal sa ne dea camere la parter. Nici macar nu le-am vazut, sotul meu a spus ca dormim in hol daca nu ne dau alte camere. Eram cu o verisoara, ea avea camera single, noi o camera dubla. Ne-au oferit apoi un apartament, insa era exclus sa folosim 3 adulti si 2 copii o singura baie, asa ca au gasit 2 camere la etajul 6.
Nu cred ca vei avea probleme. Noi am ajuns pe la ora 18, ma gandesc ca daca ajungeti in jur de 14-15 e mai bine, sunt camerele abia eliberate si nu au cum sa pretinda ca nu au ce sa ofere.
Vacanta frumoasa!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aissa spune:

La Arabella seif era in camera, o mica casetuta intr-un dulap, se platea pe saptamana dar nu am retinut cat pentru ca nu m-a interesat.

Bulgaria, 2007

Mergi la inceput